Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Zmena vo vedení českého Partners

Odchod Kateřiny Palkovej z pozície výkonnej riaditeľky českého Partners Financial Services sa stal skutočnosťou. Od septembra ju nahradil Michal Špaňár. K. Palková ale Partners úplne neopúšťa.

O plánovanom odchode K. Palkovej z pozície výkonnej riaditeľky spoločnosti Partners Financial Services informovalo investujeme.cz ako prvé už koncom júna 2013. K. Palková post opúšťa z vlastného rozhodnutia, v ktorého pozadí majú stáť rodinné dôvody ale i veľký tlak na obchodné výsledky spoločnosti. „K. Palková zostáva naďalej vo vedení Partners a to na pozícii predsedníčky predstavenstva a CEO centrály,“ odpovedala v júni na našu otázku Viola Baštýřová, tlačová hovorkyňa spoločnosti Partners.

Zotrvanie K. Palkovej na pozícii predsedu predstavenstva spoločnosti Partners potvrdzuje aj Obchodný register. K. Palková zastáva funkciu už od 23. mája 2007 a v tejto funkcii vystupuje aj v aktuálnom výpise spoločnosti.

Pozíciu výkonného riaditeľa spoločnosti Partners Financial Services zastáva od začiatku septembra Michal Špaňár, ktorý prechádza zo skupiny ING, kde pôsobil na vedúcich pozíciách nielen v Českej republike, ale aj v Južnej Kórei a Brazílii.

Nový výkonný riaditeľ chce svoje zahraničné skúsenosti preniesť aj do finančne poradenskej spoločnosti Partners, v ktorej sa bude sústreďovať na prebiehajúce expanziu v Poľsku. Medzi jeho ďalšie oblasti záujmu bude patriť rozvoj franšíz Partners market v spolupráci s UniCredit Bank. Pripravená je aj jedna novinka, ktorú ale zatiaľ drží v tajnosti.

“ V horizonte jedného mesiaca budeme oznamovať významnú novú spoluprácu, ktorú však teraz ešte nemôžem konkretizovať, ale určite je to jedna z kľúčových oblastí mojej aktivity pre nastávajúce obdobie,“ uviedol pre denník E15 Michal Špaňár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *