Pondelok 10. augusta. Meniny má Vavrinec

Značka AEGON DSS definitívne skončila na slovenskom trhu

Penzia 04.11.2019 | 11:43 0 Komentárov

Aegon DSS a NN sa od 1. novembra formálne zlúčili pod jednu značku NN DSS.

Dohoda o kúpe spoločností AEGON Životná poisťovňa a AEGON dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku zo strany NN Group bola oznámená ešte 16. augusta 2018. Potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov získala ešte v decembri minulého roku a k 8. januáru úspešne ukončila celú akvizíciu AEGON Slovensko.

S účinnosťou od 1. novembra tohto roku sa preto NN dôchodková správcovská spoločnosť zlúčila s AEGON dôchodkovou správcovskou spoločnosťou pod značku NN.

„Zo spojenia oboch dôchodkových správcovských spoločností budú benefitovať predovšetkým naši klienti. Spojili sme dva profesionálne tímy zložené z najlepších odborníkov na dôchodkové sporenie, čo nám umožňuje zdieľať skúsenosti, know-how a prinášať tak klientom ešte kvalitnejšie a modernejšie služby. Dôchodkové úspory našich sporiteľov budú teda naďalej v dobrých rukách a, samozrejme, o všetkých dôležitých zmenách ich budeme informovať ešte v priebehu novembra,“ hovorí na margo aktuálneho zlúčenia generálny riaditeľ NN Slovensko Peter Brudňák.

Výsledkom zlúčenia je aj optimalizácia portfólia dôchodkových fondov v II. pilieri. NN DSS tak od 1. novembra ako jediná na Slovensku ponúka sporiteľom na výber až z piatich dôchodkových fondov. Fondy sa líšia investičnou stratégiou, mierou investičného rizika a výškou potenciálneho výnosu. Obohatením je najmä ponuka dvoch indexových fondov, z ktorých je jedna zameraný na Európu a druhý na globálne trhy.

• Solid – Dlhopisový garantovaný d. f. NN DSS
• Harmónia – Zmiešaný negarantovaný d. f. NN DSS
• Dynamika – Akciový negarantovaný d. f. NN DSS
• Index Euro – Indexový negarantovaný d. f. NN DSS
• Index Global – Indexový negarantovaný d. f. NN DSS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *