Nedeľa 12. júla. Meniny má Nina

Značka Sberbank Slovensko odíde do histórie

Banky Peter Apolen 04.11.2016 | 16:45 0 Komentárov

Začlenenie banky Sberbank do finančnej skupiny Penta bude pokračovať zlúčením s ďalšou bankou skupiny – Prima bankou. Malo by k tomu dôjsť v druhej polovici budúceho roka.     

Informáciu priniesol portál Ofinanciach.sk s odvolaním na správu generálneho riaditeľa oboch bánk Jana Rolla. Súhlasilo s tým na návrh majoritného akcionára už i predstavenstvo Sberbank. Obe banky sa tak môžu začať pripravovať na samotný proces.  

„Cieľom zamýšľaného zlúčenia je najmä ďalšie posilnenie pozície na slovenskom bankovom trhu, celkové zvýšenie výkonnosti a ďalší rozvoj banky,“ cituje portál voFinanciach.sk zo správy Jan Rolla zamestnancom.

Zánikom Sberbank odíde zo Slovenska jedna z prvým ponovembrových bánk. Svoje začiatky datuje do roku 1991, keď licenciu na bankovú činnosť získala Ľudová banka patriaca do koncernu Volksbank. V roku 2007 banka prevzala meno svojho koncernu. A v roku 2012 došlo k odpredaju Volksbank Slovensku ruskej skupine Sberbank.

Spoločnosť Penta Investments podpísala zmluvu o kúpe Sberbank Slovensko koncom minulého roku. Transakciu už odobrila aj Európska centrálna banka a Protimonopolný úrad SR.

Sberbank Slovensko vykázala od začiatku januára do konca septembra stratu v objeme 12,6 milióna eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *