Pondelok 25. marca. Meniny má Marián

Zo slovenskej Dexie bude "Prima banka"

Valné zhromaždenie akcionárov slovenskej Dexie schválilo zmenu obchodného mena na Prima banka Slovensko, a.s. Rozhodnutie ešte podlieha súhlasu Národnej banky Slovenska.

Nové obchodné meno nadobudne platnosť po zápise do obchodného registra s účinnosťou od 1. januára 2012. Rebranding nadväzuje na zmenu majoritného akcionára z apríla tohto roka a je súčasťou plánovaného rozvoja banky na Slovensku. "Banka už nemá žiadne prepojenie na francúzsko-belgickú skupinu Dexia. Nevlastní žiadne grécke, írske, talianske, portugalské či španielske dlhopisy, ani dlhopisy štátov Belgicka a Francúzska," píše sa v tlačovej správe.

Majoritným vlastníkom banky je od apríla 2011 stredoeurópska investičná skupina Penta, ktorá v súčasnosti vlastní viac ako 94 % akcií banky. Banka používa názov Dexia len dočasne na základe licencie od predchádzajúceho akcionára banky. „Pod novým názvom budeme pokračovať v rozvoji služieb pre mestá a obce a zároveň budeme investovať do rozvoja retailového bankovníctva, vrátane výrazného rozširovania pobočkovej siete,“ uviedol Jan Rollo, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva banky.

Zmena obchodného mena je prvým krokom v procese niekoľkomesačného rebrandingu. Nasledovať bude predstavenie nového loga banky a novej vizuálnej identity. Celý proces bude zavŕšený v lete 2012. Banka tak bude ešte istý čas používať značku Dexia, príp. tzv. „double branding“ už aj s novým logom.

Zdroj: TS Dexie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *