Streda 27. marca. Meniny má Alena

Zo spoločnosti Virtuse Wealth Management sa stal švajčiarsky holding

Spoločnosť Virtuse Wealth Management sa transformovala na holding Virtuse Group (Suisse) SA so sídlom v švajčiarskej Ženeve. Túto zmenu si podľa tlačovej správy vyžiadal vstup zahraničného akcionára do spoločnosti, vďaka čomu môže Virtuse rozšíriť svoje aktivity a expandovať na nové trhy.

„Naše aktivity sme rozšírili o obchodovanie s elektrickou energiou a emisnými povolenkami. Vstúpili sme na český a poľský trh, snažíme sa etablovať aj v Bulharsku a Rumunsku. Hľadali sme spôsob ako pôvodné a nové aktivity na rôznych trhoch usporiadať takpovediac pod jednu strechu,“ vysvetľuje predseda predstavenstva spoločnosti Virtuse Group (Suisse) SA Rastislav Vasilišin.

Spoločnosť Virtuse Wealth Management, a.s. bola pôvodne založená v roku 2006 v Bratislave a sústredí sa na správu a zhodnocovanie portfólií bonitných individuálnych investorov.

V marci tohto roka spoločnosť začala obchodovať aj s elektrickou energiou na nemeckom trhu – najväčšom trhu s touto komoditou v Európe. „Zjednodušene povedané, naša činnosť spočíva v párovaní ponuky a dopytu pri čo najpriaznivejších cenách. Našimi klientami v tejto oblasti sú napríklad Enel/Slovenské elektrárne, E.ON, RWE a ďalšie európske koncerny,“ opisuje R. Vasilišin. Po úspešnom etablovaní sa v tejto oblasti sa spoločnosť rozhodla vstúpiť do obchodovania s rovnakou komoditou aj na poľský trh, kde v týchto dňoch spúšťa svoju činnosť firma Virtuse Energy. „Poľsko je jedným z najväčších európskych trhov a z pohľadu obchodovania s elektrinou má veľký potenciál. Podpísali sme tu zmluvy s viacerými zaujímavými obchodnými partnermi a preto má pre nás zmysel mať v tejto krajine zastúpenie,“ hovorí R. Vasilišin.

Zdroj: Virtuse Wealth Management.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *