Piatok 14. augusta. Meniny má Mojmír

Zuno bilancuje 4 roky na slovenskom trhu

Banky Peter Apolen 15.12.2014 | 09:44 0 Komentárov

Online banka Zuno pôsobí na slovenskom už štyri roky. Dnes má viac ako 245 000 klientov, ktorí využívajú služby ako osobný účet, online pôžička či refinancovanie. 

Vznikali sme ako odvážny start up projekt, ktorý prišiel na Slovensko s úplne novým konceptom bankovníctva. Klientom v dvoch krajinách sme sa neustále snažili dokázať, že aj banka môže byť jednoduchá, bez zbytočných poplatkov, zložitého bankového jazyka a komplikovaných procesov, s ktorými sme sa všetci stretli pri starých bankách. Dnes už vieme, že ľudia služby online banky chcú a využívajú ich čoraz viac, veď len za posledný rok stúpol počet našich klientov o viac ako 45 tisíc,“ dodáva Oyvind Oanes.

Priemerný klient Zuno má 37 rokov a úspory vo výške okolo 3600 eur. Viac ako 72 percent klientov Zuno preferuje platbu kartou pred platbou v hotovosti. Priamo v Zuno si vzalo pôžičku takmer 80 percent klientov, zvyšní klienti si preniesli do Zuno úver z inej banky. Viac ako 55 percent klientov Zuno najradšej nakupuje s kreditnou kartou. Bankovú aplikáciu pre smartfóny iOS, Android a Windows Phone, si dodnes stiahlo viac ako 70 000 klientov.

Zdroj: Zuno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial