Piatok 30. októbra. Meniny má Šimon, Simona

Zuno mení riaditeľa

Banky Peter Apolen 11.10.2013 | 12:26 0 Komentárov

Banku pre krátkym časom postihlo vyjadrenie riaditeľa českej divízie Reiffeisen Bank Maria Droscu v júli, ktorý pre české Lidové noviny prispustil špekulácie, že Zuno na oboch trhoch skončí a jej klienti prejdú do miestnych dcér Raiffeisen Bank.

Vymenovanie nového výkonného riaditeľa má byť podľa koncernu potvrdením jej zámer v direct bankovníctve na slovenskom a českom trhu pokračovať. Pravdou ale je, že Zuno strieda riaditeľov dosť často. Najdlhšie viedla banku rok a pol jej prvá riaditeľka Dana Kondrótová. Následní lídri nezostali dlhšie ako rok.  Výmena riaditeľa býva prejavom nespokojnosti akcionárov so smerovaním spoločnosti.

Od novembra nastupuje do funkcie generálneho riaditeľa ZUNO pre Slovensko a Českú republiku Oyvind Oanes.  

“Cítim sa byť poctený a zároveň som presvedčený, že ZUNO doteraz nevyužilo všetky svoje kapacity. Aj v roku 2014 budeme pokračovať v prinášaní rozdielov do bankovníctva, a zameriavať sa na nárast zákazníkov v ešte väčšom tempe,” naznačil svoju víziu. 

“Raiffeisen Bank International sa zaväzuje naďalej podporovať rast ZUNO na Slovensku a v Českej republike. Veríme, že pod vedením Oyvinda Oanesa sa ZUNO dostane na ďalšiu úroveň,“ hovorí Aris Bogdaneris, člen predstavenstva Raiffeisen Bank International. Dodáva, že skupina chce skúsenosti s online bankovníctvom využiť i v iných krajinách.

Oyvind Oanes, pôvodom Nór, má 41 rokov a v ZUNO pôsobí od januára 2012 ako marketingový riaditeľ. Doteraz viedol tímy marketingu, predaja a vývoja produktov. Počas svojho pracovného pôsobenia zastával vedúce marketingové pozície na rôznych trhoch v GE Money v Nórsku, Švajčiarsku a Rusku, ako aj rakúskej BAWAG PSK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial