Banky

Nízke úroky na vkladoch: mBank vyložila karty, na ťahu sú AXA a Raiffeisen

Banky Ľuboslav Kačalka 10.06.2010 | 01:30 5 komentárov

Internetovej mBank sa znižovanie úrokových sadzieb na sporiacich účtoch neoplatilo. Po dvoch mesiacoch ich zvyšuje a opäť sa stáva lídrom v úročení neviazaných peňazí. Paradoxne mBank zhodnocuje eurá na Slovensku výhodnejšie ako koruny v Česku. Výšku sadzieb v SR zrejme ovplyvní príchod internetových bánk AXA a Raiffeisen.

Bankové lúpeže: Realita dňa, no banky o nich radšej nehovoria

Banky Peter Furmaník st. 02.06.2010 | 00:00 1 Komentár

Lúpežné prepadnutia v našich bankách sa stali realitou všedného dňa. Už ich berieme ako bežnú súčasť večerných televíznych správ. Ich história siaha do obdobia tzv. Divokého západu romanticky vykresleného vo westernovkách, kedy sa v Spojených štátoch rozmohli klasické bankové lúpeže a prepady poštových vozňov plných peňazí. Na bankových lúpežiach sa neskôr zúčastňovali aj revolucionári a známi politici.

NBS: Úrokové sadzby úverov na bývanie už neklesajú

Banky Ľuboslav Kačalka 28.05.2010 | 00:10 0 Komentárov

V prvom štvrťroku si Slováci požičali na bývanie 620 miliónov eur, čo je podľa Národnej banky Slovenska približne rovnaký objem ako v poslednom kvartáli 2009. Medziročne sa objem úverov zvýšil o 170 miliónov eur. Pokles úrokovej miery sa začiatkom roka zastavil, najväčší záujem je o fixácie v rozpätí 1 až 5 rokov.

Študujete v ČR? Porovnávali sme študentské účty

Banky Tomáš Szabó 12.05.2010 | 00:00 7 komentárov

Študenti zväčša nemajú peniaze na rozhadzovanie. Za bankový účet však niekedy platia viac, než by naozaj museli: napríklad poplatok za výber z bankomatu, poplatok za prevod medzi účtami a ďalšie „pod kožu lezúce“ poplatky. Riešením je správny výber študentského účtu. S pomocou prehľadu ponuky piatich českých bánk, môžete nájsť odpoveď na otázku, ktorý účet je pre študenta výhodný a ktorý sa na "študentský" len hrá.

Adrián Ševčík: Klient v ťažkej situácii si nemá prečo myslieť, že mu banka chce ublížiť

Banky Peter Furmaník st. 23.04.2010 | 00:10 4 komentáre

Nesplácané úvery sú realitou pre všetky banky. Aj keď klient, ktorý sa dostane do ťažkej životnej situácie, by v prvom rade mal o probléme so splácaním informovať banku, podľa predstaviteľov Všeobecnej úverovej banky (VÚB) je to na Slovensku inak. Až 90 percent klientov sa naopak skrýva, tají, nedvíha telefón...

Banky potrebujú poskytovať úvery, žijú z nich

Banky Ľuboslav Kačalka 26.02.2010 | 02:00 3 komentáre

Zisk bánk závisí od dlžníkov - tých svedomitých, samozrejme. Poskytovanie úverov je totiž jednou z najdôležitejších obchodných činností bankových domov. V najbližších mesiacoch tak môžeme očakávať ostrý konkurenčný boj. Či sa prejaví aj priaznivých úrokových sadzbách, bude závisieť od prístupu klientov.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Banky vs. nebankovky: Treba vyčistiť trh s úvermi a pôžičkami?

Ministerstvo financií SR pred časom pripravilo návrh Zákona o spotrebiteľských úveroch. Po tom, čo 13. januára návrh schválila vláda a informovali o ňom médiá, sa v odbornej i laickej verejnosti rozprúdila diskusia. Cieľom návrhu je totiž legislatívne zabezpečiť, aby úvery a pôžičky mohli poskytovať len registrované subjekty.

Bankové produkty: Bezpečné úvery, garantované investície a nové účty

Banky Ľuboslav Kačalka 29.12.2009 | 00:00 3 komentáre

Hospodárska kríza dotlačila produktové oddelenia bánk k väčšej tvorivosti. V období, keď sú ľudia k finančným inštitúciám opatrnejší, dostali mnohé produkty príťažlivejší obal. V prípade bežných účtov navyše vstúpila do tvorby produktov aj európska legislatíva. Predstavitelia najväčších bánk odpovedajú na otázku: Ktoré nové produkty ste zaviedli v roku 2009 a ako sa predávali?

Rok 2009 z pohľadu bánk: Vklady rástli vďaka euru, úvery klesali pre krízu

Banky Ľuboslav Kačalka 22.12.2009 | 00:00 0 Komentárov

Bankový sektor má za sebou náročný rok. Prechod na euro banky administratívne zaťažil a tie prišli aj o zisky z podstatnej časti devízových obchodov Na druhej strane však získali do správy inak nedostupné vankúšové úspory Slovákov. Finančné inštitúcie na Slovensku oveľa viac ako nová mena ovplyvnili dopady krízy.

Úverový register: Banky si vymieňajú informácie o dlžníkoch

Banky Ľuboslav Kačalka 01.10.2009 | 00:10 36 komentárov

Využívate možnosť ísť na svojom účte v banke do mínusu? Omeškali ste sa so splátkou za nákup kreditnou kartou? Alebo ste pre finančné problémy prestali splácať úver? Ak áno, vaše meno je zaznamenané v úverovom registri.