Banky

Privátne bankovníctvo: Nadštandardné služby pre korunových milionárov

Banky Ľuboslav Kačalka 23.06.2009 | 10:30 4 komentáre

Čím dôležitejší klient, tým lepšiu starostlivosť potrebuje – toto pravidlo riadenia vzťahov so zákazníkom využívajú banky dôsledne. Pre svojich najbonitnejších zákazníkov vyčlenili najlepšie priestory, nadštandardný servis, a samozrejme potrebnú diskrétnosť.

Milan Laitl: Ja by som sa nebál použiť platobnú kartu ani v exotickej krajine

Banky Ľuboslav Kačalka 18.06.2009 | 00:10 5 komentárov

Karta alebo hotovosť? – túto otázku si pred vycestovaním kladie množstvo Slovákov. Proti kartám hovoria medializované prípady zneužitia. Obchodný manažér MasterCard Europe pre Slovensko Milan Laitl tvrdí, že karty sú pri dodržaní pokynov bezpečné a ak by sa predsa len niečo stalo, klient dostane svoje peniaze späť.

Úver ako pomoc proti kríze: Ktorý sa oplatí čerpať a aké sú riziká?

Banky Martin Kováčik 04.06.2009 | 00:10 2 komentáre

Jeden zo spôsobov ako sa vysporiadať s dôsledkami krízy je požičať si - presviedčajú o tom bankári. A aj keď sú pri poskytovaní hypotekárnych úverov opatrnejší, v prípade spotrebných úverov, kreditných kariet a povolených prečerpaní, hľadajú nové spôsoby ako osloviť klientov.

Aktuálne úrokové sadzby na vkladoch: Veľa kriku pre nič?

Banky Ľuboslav Kačalka 27.05.2009 | 00:00 0 Komentárov

Jeden z čitateľov sa podelil o netradičný zážitok s bankovým pracovníkom, ktorý mu povedal: „Máme nové úrokové sadzby, ale sú také nízke, že sa pobavíte, keď si ich vypočujete.“ Aj táto situácia potvrdzuje, že Slováci sú naučení na zaujímavé zhodnocovanie korunových vkladov a nižšie eurosadzby ich veľmi netešia. Nedávne zníženie úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky sa prejavilo v ďalšom znížení úročenia termínovaných vkladov.

P. Mozola: Štruktúrované úvery sú z pohľadu banky bezpečnejšie

Banky Ľuboslav Kačalka 14.05.2009 | 00:00 0 Komentárov

Podnikatelia sa dnes dostanú ťažšie k úverom ako v minulosti. Dôvodom sú väčšie obavy bánk. So šéfom korporátneho bankovníctva HSBC Bank Patrikom Mozolom hovoríme o tom, ako banky posudzujú klienta pri žiadosti o úver, prečo neradi predávajú založené budovy a že vládne záruky neznamenajú automaticky schválený úver.

Správa bankového ombudsmana: Slováci sa nevyznajú vo finančných produktoch

Banky Ľuboslav Kačalka 06.05.2009 | 00:10 4 komentáre

Od septembra 2007 dohliada na spory klientov s bankami „bankový ombudsman“. Inštitút zriadila Slovenská banková asociácia. V správe o činnosti ombudsmana za minulý rok sa môžeme dočítať aj to, že klienti nečítajú zmluvy a vo finančných produktoch sa veľmi nevyznajú.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Kam uložiť hotovosť? Aké úroky banky ponúkajú?

Banky Ľuboslav Kačalka 30.03.2009 | 01:30 4 komentáre

Medzibankové sadzby klesajú a nižšia cena peňazí sa prejavuje na nižšom zhodnotení vkladov v bankách. Kým koncom roka nebol problém získať na termínovanom vklade s ročnou viazanosťou zhodnotenie 4-5%, dnes je to podstatne menej.

Nebankové úvery: žiadatelia chcú predovšetkým rýchlosť

Banky Peter Furmaník st. 16.03.2009 | 00:00 7 komentárov

Spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky a úvery nebankového typu, vo svojich reklamných ponukách často vsádzajú na heslo: pôžička pre každého. Ďalšie dva základné piliere ich reklamných ponúk sú definované ako rýchlosť a "málo papierovania, no pritom jasné pravidlá". Koľko však klient za takéto "výhody" zaplatí?

Ján Tóth: Ekonomická negramotnosť uľahčuje víťaziť populistickým politikom

Banky Ľuboslav Kačalka 11.03.2009 | 00:00 52 komentárov

Slabá finančná gramotnosť podľa neho prináša riziko pre osobné financie Slovákov. Predseda Klubu ekonomických analytikov a hlavný ekonóm UniCredit Bank Ján Tóth hovorí aj o tom, že bankoví analytici urobili pre Slovensko viac ako inštitúcie platené z verejných zdrojov.

E-platby: najrýchlejší spôsob úhrady na internete

Sporopay, Uniplatba, Tatrapay, VUB e platby a ďalšie - rôzne mená pre ten istý produkt. Jeho cieľom je zjednodušiť kúpu tovaru v internetových obchodoch. Napríklad poistenie tak vzniká už v okamihu, keď klient zadá platbu.