Editorial

Zlatá minca 2009: Naozaj je Allianz bezkonkurenčný?

Pri komentovaní výsledkov Top Trend sme uviedli, že inštitúciie, ktoré získajú titul banka, respektívne poisťovňa roka, nemusia mať zároveň najlepšie produkty. V tomto roku však zrejme majú. Ekonomicky najúspešnejšia poisťovňa aj banka získali aj najviac zlatých mincí za kvalitu svojich produktov. Najmä pri Allianz poisťovni, ktorá vyhrala vo všetkých kategóriách, je namieste otázka: naozaj táto poisťovňa až tak vyčnieva?

Týždeň vo financiách: Zneužité karty, zadržané falošné eurá…

Máme za sebou „týždeň podvodníkov“. Európou sa ženie jeden z najväčších útokov na platobné karty a polícii sa podarilo pri Košiciach zadržať bulharských falšovateľov európskej meny. A akoby to nestačilo, opäť sa trošku zakuvikalo o vyšších daniach. Na rozdiel od daní, ceny nehnuteľností klesajú.

Týždeň vo financiách: Kríza sa vraj končí, dobré časy sú však ešte ďaleko

Aj keď sa svetová ekonomika už stabilizuje, financministri sa boja, že by končiaca sa kríza mohla zakrátko vyústiť do novej úverovej krízy. Nových správ je však dosť aj na domácej scéne - prezident podpísal zákon o reforme, ktorá by mala zjednodušiť výber daní, ciel a poistných odvodov a opäť sa ukázalo, že pri oceneniach Banka roka a Poisťovňa roka nezohráva spokojnosť klientov žiadnu úlohu.

Týždeň vo financiách: Znárodnenie slovenského priemyslu sa zatiaľ odkladá

Hurá, kríza sa končí! Politici a zavše i niektorí analytici sa uchyľujú k vyhláseniam typu "kríza sa končí, to najhoršie je už za nami..." Nezainteresovaný človek nadobúda dojem, že to robia len preto, aby boli v médiách... Pravdou totiž je len to, že z rôznych kútov sveta prichádzajú prvé signály, že kríza by sa mohla pomaly končiť, no začínajú sa objavovať ďalšie problémy.

Týždeň vo financiách: Investovať do vzdelania sa oplatí. Vraj…

Vzdelanostná spoločnosť prosperuje lepšie – aj preto sa hovorí, že investícia do vzdelania je jednou z najistejších. A aj preto napríklad Harvardova univerzita nemusela ani napriek kríze znížiť školné. Dopyt je totiž stále obrovský – koniec koncov harvardský titul sa neznehodnocuje ako dolár.

Týždeň vo financiách: 80 rokov od veľkej hospodárskej krízy a vyššie dane na Slovensku

Neslávne známy čierny štvrtok 24. októbra 1929 naštartoval na Wall Street hospodársku krízu, ktorá sa postupne preniesla aj do Európy a pomohla k moci fašistickým stranám. Pár rokov dozadu sme túto krízu vnímali už len ako historický fakt. Možno aj preto sme verili, že sa už nebude opakovať.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Milan komentoval Ako predísť zamietnutiu poistného plnenia pri krádeži auta

  Ja sa skôr snažím predísť tomu, aby nám ukradli auto. Nechcel by som potom riešiť, či ho nájdu a v akom stave, prípadne kopi nového. Auto síce nebolo drahé, ale rovnako. Nedávno som si k nemu naviac vydal vystreľovací kľúč z https://www.autokluc24.sk/ a ešte nejaké ďalšie ...

 • Harry komentoval Podielové fondy si svoje miesto v investičnom svete udržia aj po kríze

  Podílové fondy se přesouvají od tradičních globálních nebo regionálních s nízkou směrodatnou odchylkou vůči indexu směrem k tématu, směrem k celkovému výnosu, směrem k trhům, kde je snažší překonávat index (EM, Small Caps, dílčí garance, specifický region), prostě ke ...

 • Rado komentoval Ako na poistenie domácich miláčikov

  Ma teda nenapadlo, že by som nechal naše zvieratá poistiť. Možno je to tým, že máme úžitkové zvieratá. Chováme sliepky, králiky, ošípané a ovce. Máme taký malý statok, takže aj tak je okolo zvierat veľa práce a stojí nás dosť peňazí. Cez leto je to lepšie, pretože ...

 • miňo.96 komentoval Slováci dokážu disciplinovane sporiť deťom, avšak málo si odkladajú na svoj vlastný dôchodok

  Problém je v tom, že Slováci nepovažujú dôchodok za niečo, na čo sa majú finančne pripravovať. Kúpa nehnuteľnosti, obstaranie auta, vzdelanie detí... to sú pre nich finančné otázky. To, že si majú šetriť na dôchodok, im nikto nepovedal.

 • investor komentoval Šéfka ECB nenaplnila očakávania. Neintervenovala za slabšie euro

  Netreba zabúdať, že silné euro, nie je len zásluhou Európy, ale aj slabou stránkou USA. Doláru sa nedarí a tak to bude asi až do volieb.

Týždeň vo financiách: Slovenská vláda rozdáva, Európska komisia zdvíha varovný prst

Napriek avízovanému rozhodnutiu o minimálnej mzde sa opäť nič nedialo. Ficov kabinet rozhodol, že o nej rozhodne nabudúce. Ale inak sa vládna koalícia v ničom nezaprela - rozhodla o vianočných príspevkoch, o tom, že v budúcom roku porastú platy štátnych zamestnancov a štát zvýhodní úvery pre mladomanželov. Európska komisia je z toľkej štedrosti v čase krízy zdesená.

Týždeň vo financiách: Ktorý dôchodkový pilier je horší?

Dôchodková reforma sa opäť stáva obľúbenou témou – po sprísnení podmienok sa správcovské spoločnosti vzdali investovania do akcií. A to práve v období, keď z dlhodobého hľadiska môže byť investovanie do nich zaujímavé. Klient si prakticky nemá z čoho vyberať.

Týždeň vo financiách: Po masívnych stimuloch prichádza vytriezvenie

V čase, keď vďaka vládnym stimulom sa prakticky na celom svete zdá, že kríza pomaly končí, prichádza vytriezvenie. Keď sa masívne stimuly skončia, hneď ide všetko po starom (typickým príkladom je šrotovné). O to viac sa k slovu dostávajú populisti. Ich zbrane sú osvedčené: dane a štátny rozpočet.

Týždeň vo financiách: Kladivo na bankárov

Šéfovia finančných inštitúcií majú priveľké bonusy a to sa bude musieť zmeniť. Aj taký je záver summitu G20. V rovnaký týždeň vytiahla do boja proti bankám aj Európska komisia. Nepáči sa jej výška poplatkov a neférové obchodné praktiky. Zdá sa, že bojovať proti bankárom je účinný politický marketing.