EURO

Euro ovplyvní dopad krízy na Slovensko

EURO Ľuboslav Kačalka 02.01.2009 | 00:00 7 komentárov

Prechod na euro podľa očakávania nespôsobil komplikácie. Kto chcel krátko po polnoci platiť kartou alebo si vybrať hotovosť, nepocítil žiaden problém - postarali sa o to stovky špecialistov. Oveľa výraznejšie je už teraz cítiť vplyv euromeny na národné hospodárstvo.

Euro a eurofóbia: najväčšie komplikácie si vytvárame v hlave

EURO Peter Furmaník st. 30.12.2008 | 00:00 0 Komentárov

Vstup Slovenska do eurozóny je nielen o ekonomike, ale aj (a momentálne najmä) o psychológii. Pravdou totiž je, že určitá časť slovenskej verejnosti vníma prechod na euro menu výslovne negatívne. Sú to predovšetkým starší a menej vzdelaní ľudia, handicapované skupiny a podobne.

Platobné príkazy v eurozóne budú lacnejšie

EURO Ľuboslav Kačalka 29.12.2008 | 00:00 4 komentáre

Zavedením eura ušetria Slováci pri prevodoch peňazí do krajín eurozóny. Kým dnes stojí prevodný príkaz niekoľko stokorún, od januára bude už iba na úrovni ceny domáceho prevodu. Lacnejšie budú aj výbery z bankomatov v cudzine.

Platobné príkazy budú spracované najskôr 5. januára

EURO Ľuboslav Kačalka 09.12.2008 | 00:10 0 Komentárov

Príchod eura spôsobí v bankách na prelome rokov isté obmedzenia. Problém bude najmä s platbami prvé januárové dni. Všetky príkazy zadané na začiatku roka budú spracované až 5. januára. O niečo neskôr tak môžu prísť výplaty či dôchodky.

Banky bojujú o úspory z vankúšov

EURO Ľuboslav Kačalka 05.12.2008 | 01:20 0 Komentárov

Prechod na euro znamená pre banky možnosť získať aj tie peniaze, ktoré majú Slováci zatiaľ schované v domácnostiach. O úspory z vankúšov bojuje každá banka po svojom. A zdá sa, že úspešne. Objem vkladov medziročne narástol o takmer 16%.

Euro zvýši záujem o karty

EURO Ľuboslav Kačalka 03.12.2008 | 00:50 0 Komentárov

Už o necelý mesiac zväčšia naše peňaženky svoj objem. Zavedenie spoločnej európskej meny prinesie viac mincí, ako sme boli doteraz zvyknutí. Slováci sa tomuto problému snažia vyhnúť, banky už teraz zaznamenali zvýšený záujem o platbu kartami.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Euro neprinesie klientom starosti

EURO Ľuboslav Kačalka 24.11.2008 | 00:00 0 Komentárov

Euro vyrieši v mnohých domácnostiach problém, aký vianočný darček kúpiť. Peňaženky s veľkým priestorom na euromince budú určite hitom tohtoročných Vianoc. So samotným zavedením eura by Slováci nemali mať veľa starostí. Všetko za nich zaobstarajú finančné inštitúcie. Navyše podľa Štatistického úradu takmer polovica Slovákov neočakáva od zavedenia eura žiadne zmeny.