Investície

USA čaká iba slabé oživenie spotreby

Náš ukazovateľ hospodárskeho cyklu ukazuje, že svetová ekonomika začína rásť, no napriek tomu však zostáva na pomerne nízkych úrovniach. Hlavnou hnacou silou akciových trhov je od marca uvoľnenie menovej politiky a masívne fiškálno-stimulačné opatrenia.

Čína vstupuje do veľkého biznisu

Najväčší obchodník s komoditami Glencore podpísal predbežnú dohodu s Čínou. Najľudnajtejšej krajine sa vďaka tejto investícii podarí opäť o niečo znížiť svoju závislosť od amerického dolára, keďže investíciou do zahraničnej spoločnosti sa pochopiteľne riziko vyplývajúce z držby amerického dlhu znižuje.

Inflácia a krátka (neslávna) história dolára

Investície Ronald Ižip 16.09.2009 | 00:00 2 komentáre

Inflácia je tichý zabijak, vrah hodnoty našich peňazí, ktorý využíva tú najzákernejšiu metódu dlhotrvajúcej agónie. Hoci sa napríklad 3% každoročné straty kúpnej sily našich peňazí nemusia zdať veľké, dlhodobé následky sú ohromné. Takmer nikde to nevidíme lepšie ako dlhodobom kolapse hodnoty amerického dolára.

Zlato prelomilo 1000 dolárov. Čo to znamená?

Investície Ronald Ižip 09.09.2009 | 00:00 1 Komentár

Pokiaľ zlato nedosahuje nové historické maximá, príliš neleží v pozorností ľudí. Dôvod je jednoduchý – zlato neprináša úroky, skôr naopak, jeho uskladnenie niečo stojí a tak sa nejaví príliš atraktívne.

Opcie: Nesymetrické výnosové strategie – Butterfly

Po nesymetrickej stretégii Iron Condor sa budeme v edukatívnom seriáli o opciách venovať stratégii Butterfly v jej "nebalancovanej" podobe. Využijeme ju, pokiaľ máme na trh neutrálny náhľad s variantom poklesu a s variantom rastu

Rozpad monetárneho systému je blízko

Investície Ronald Ižip 02.09.2009 | 00:00 0 Komentárov

Zaujímavý názor priniesol Goldstandard Institute vo svojom newsletteri, kde profesor Antal Feteke naznačuje dôležitosť zlata v súčasnej kríze. Desiatky posledných rokov bolo zlato prezentované ako bežná komodita, a my sme si na to pokorne zvykli. Avšak hodnota zlata počas celej histórie ľudskej civilizácie hrala kľúčovú úlohu, a najviac v časoch krízy.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Robinson Frankly komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  POTREBUJETE PÔŽIČKY NA OBCHODNÉ ALEBO OSOBNÉ POUŽITIE? Poskytujeme pôžičky v inej mene s prijateľnou úrokovou sadzbou 2%. Cieľom našej spoločnosti je poskytovať vynikajúce profesionálne finančné služby. Kontaktujte nás, aby ste sa mohli prihlásiť Tu na našej stránke alebo ...

 • Mimo komentoval V nedeľu v obchodoch realizujeme 8,3 % platieb z týždenného objemu

  Áno je to aj môj názor. Len je zlé, pokiaľ sa používa štatistika a hodnoty sa jednoznačne nevysvetľujú. Nadpis “V nedeľu v obchodoch realizujeme 8,3 % platieb z týždenného objemu” je pre problematiku argumentácie za zatvorenie obchodov v nedeľu, používanej zo strany ...

 • Filip komentoval Záujem o nehnuteľnosti sa po korona výpadku opäť obnovil

  Slovenský realitný trh je veľmi zvláštny. Aj keď dopyt počas krízy spadol na nulu, predajcom sa stále darí držať ceny vysoko... Človek by mohol mať pocit, že umelo udržujú ponuku bytov obmedzenú... ;-) Nie je to kartelová dohoda?

 • Eva komentoval Ako a kde sa dozvedieť, či je človek dlžníkom

  Užitočný prehľad. Niečo také by mal financovať štát. Mali by sa k tomu dostať aj chudobní ľudia a bez poplatkov. Veľa ľudí vôbec netuší komu a koľko dlží. Bez toho sa nikdy nevymotajú z kolotoča dlhov a exekúcií.

 • Milan komentoval Pandémia zmenila svet. Ktoré akcie z toho budú profitovať?

  Koronakríza zmenila svet. Je logické, že niektoré firmy na tom získajú a iné stratia. Teraz ešte staviť na tie správne. :-)

Americké banky sú stále v problémoch

Hovorí sa, že americké akcie sú momentálne predražené, keď pomer ceny k zisku alebo P/E dosahuje na SP500 momentálne hodnotu 33,1. Analytici Bloomberg však tvrdia, že to, čo platí pre tento rok, je úplne odlišné od očakávania budúceho roka.

Na USA čaká explózia verejného dlhu

Investície David Karsbøl 26.08.2009 | 00:00 1 Komentár

Americká ekonomika už niekoľko rokov zaživa obdobie deficitu bežného účtu. Posledný prebytkový rozpočet sa datuje až k prezidentovi Georgovi Bushovi st., do roku 1991. Od roku 1983 sa v USA vytvára obrovský kumulatívny deficit voči cudzím štátom, hlavne v dôsledku čistého dovozu tovaru.

Opcie: Nesymetrické výnosové stratégie – Iron Condor

V dnešnej časti opčného seriálu si predstavíme takéto modifikácie stratégie Iron Condor, kde bude rozdiel medzi realizačnými cenami vypísanej a kúpenej call opcie iný oproti rozdielu medzi realizačnými cenami vypísanej a nakúpenej put opcie.

Goldman Sachs: Vampír, ktorý hryzie do všetkého alebo bublinkový stroj?

Investície Ronald Ižip 20.08.2009 | 00:00 2 komentáre

Hovorí sa, že Goldman Sachs (GS) je všade. Táto najsilnejšia investičná banka na svete je vampírom, ktorý sa zahryzne do všetkého odkiaľ cíti peniaze. Stojí za všetkými veľkými trhovými manipuláciami od čias Veľkej hospodárskej krízy.