Investície

Goldman Sachs: Vampír, ktorý hryzie do všetkého alebo bublinkový stroj?

Investície Ronald Ižip 20.08.2009 | 00:00 2 komentáre

Hovorí sa, že Goldman Sachs (GS) je všade. Táto najsilnejšia investičná banka na svete je vampírom, ktorý sa zahryzne do všetkého odkiaľ cíti peniaze. Stojí za všetkými veľkými trhovými manipuláciami od čias Veľkej hospodárskej krízy.

Saxo Bank: S&P500 do konca roka klesne na 846, Dow Jones pod 8000 bodov

Saxo Bank vo svojej prognóze vývoja hodnoty akciových indexov očakáva, že v krátkodobom horizonte bude obchodovanie s akciami ploché, s tendenciou k rastu a to vďaka vyšším ako očakávaným príjmom. Na akciových trhoch sa všeobecne počíta s oživením ekonomiky v tvare písmena V.

Grécke písmená pomáhajú riadiť riziko pri opciách

Risk manažment je v prípade opcií dôležitejší ako inde. Opcie sú totiž veľmi dynamickým a zložitým inštrumentom, a to nie len preto, že sa obchodujú na páku a sú teda rýchlejšie ako klasické inštrumenty, ale aj preto, že ich cena závisí na niekoľkých významných faktoroch.

Kríza: Naozaj sa končí alebo to len noviny sú plné optimizmu?

Investície Ronald Ižip 14.08.2009 | 00:00 0 Komentárov

Pred pár mesiacmi, keď kríza dosahovala svoj vrchol a akciové trhy svoje dno, sme hovorili o veľkej pravdepodobnosti dlhodobej a vleklej recesie. My skeptickejší sme prognózovali opätovný pokles trhu pod svoje marcové minimá a pokračovanie dramatického prepadu ekonomickej aktivity, nezamestnanosti a masívneho krachu finančných spoločností.

Americké akciové indexy: Odišiel legendárny Chuck Norris na dovolenku?

Americké akciové indexy bez väčšieho zaváhania pokračujú v rastovom trende od marcových miním už viac ako štvrtý miesiac po sebe a nákupnú horúčku by s troškou letného humoru mohol zastaviť asi len legendárny Chuck Norris.

Spread stratégie: Minimálne riziko, vysoká pravdepodobnosť zisku

Investície Jan Rohrbacher 11.08.2009 | 00:00 2 komentáre

Traderi totiž vo všeobecnosti vyhľadávajú na trhu situácie, kedy majú s minimálnym rizikom vysokú pravdepodobnosť zisku. Spreadové stratégie, ktoré si dnes predstavíme, slúžia na vytváranie ziskov v prípade, že sa trhy hýbu v určitom pásme.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Martina komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Dobry vecer zistili mi na magnetickej rezonacii cystu kkrizoch mam narok nainvalidny dochodok

 • Teodora Dobreva komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Som tak nadšený, práve som dostal pôžičku vo výške 66 000 eur na začatie nového podnikania od oprávneného veriteľa. Tu je e-mailová adresa veriteľa {suntrustfinancialhome@gmail.com}, sú 100% legitímne.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Môjmu synovi tiez nsd 70 priznsli a ma 275 e.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Tak to mate belmi milnu predstavu. Ludom z akutnou alebo vhronivko psychzou je totiz to zakázané pracovať lebo to ivh stav zhoršuje

 • Eliza Rivera komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Ahoj; Som Eliza Rivera, som úverový dôstojník a zastupujem službu finančného trhu. Potrebujete finančnú podporu z akýchkoľvek dôvodov? Ak je vaša odpoveď áno, neváhajte a kontaktujte svoju firmu ešte dnes, aby ste získali viac informácií o mojom úverovom programe; kontaktujte ...

Lacné peniaze: Fatamorgána ekonomickej prosperity

Tri centrálne banky (ECB, BoE a ČNB) budú dnes rozhodovať o výške základnej úrokovej sadzby. Vráťme sa do histórie a pozrime sa, ako dokážu lacné peniaze naštartovať ekonomiku. Nejde len o fatamorgánu oázy prosperity uprostred púšte skazy?

Platia investori za akcie na emerging trhoch príliš veľa?

Akciové trhy od marca rastú, ale najviac k tomuto prispievajú novo rozvíjajúce sa trhy (Emerging Markets). Napríklad v porovnaní s trhom v USA zaznamenali 51% nárast, zatiaľ čo v rovnakom období Index S&P500 vzrástol iba o 33%.

Stratégie Straddle a Strangle: Zarobíte na raste aj poklese

V seriáli o opciách sa pozrieme na stratégie, ktoré kombinujú iba opcie medzi sebou, a pozícia v podkladovom aktíve už do hry nevstupuje. Tieto typy stratégií majú väčšinou špekulatívny účel s cieľom vytvoriť pre investora čo najvhodnejší rizikovo-výnosový profil.

Eldorádo lacných peňazí: Prečo nízke úroky a nie mzdy?

Už minulý týždeň sme naznačili, že pre dlžníkov je znižovanie úrokových sadzieb javom, ktorý so širokým úsmevom vítajú. Rast cenovej hladiny je rovnako želaným hosťom v dlžníckom prostredí nakoľko hodnota dlhu sa znižuje. Drvivá väčšina spoločnosti si pritom neuvedomuje, že veriteľmi sú práve oni.