Investície

Kríza a akciové trhy: Našli akcie svoje dno?

Investície Ronald Ižip 18.03.2009 | 00:00 0 Komentárov

Za posledné dni akciové trhy narástli o viac ako 10%, čo je dôvodom, prečo sa na trhu začína šíriť optimizmus, že akcie možno našli svoje dno. Pozrime sa však na komentár slávneho amerického ekonóma Nourila Roubiniho k dôvodom a proti dôvodom optimizmu na finančných trhoch.

Kedy kúpiť akciu: Základné pomerové ukazovatele fundamentálnej analýzy

Investície Jiří Fišer 17.03.2009 | 00:00 0 Komentárov

Kedy sa oplatí kúpiť akciu? Keď je jej trhová hodnota nižšia ako skutočná (vnútorná) hodnota – teda, keď máte istotu, že cena akcie porastie. Investorom pomáhajú v rozhodovaní základné pomerové ukazovatele fundamentálnej analýzy. A práve im sa budeme venovať v rámci vzdelávacieho seriálu o investovaní.

Ropu trápi globálny dopyt

Investície Ronald Ižip 12.03.2009 | 00:00 0 Komentárov

Americká vláda opäť znížila odhady svetového dopytu po rope pre rok 2009. Tento údaj spolu s poklesom pravdepodobnosti zníženia ropnej produkcie OPECom na jeho víkendovom zasadnutí znova prinútil investorov zamyslieť sa nad dopytovo-ponukovými fundamentmi. A tie v súčasnej situácií opäť tlačia ropu nižšie.

Tvorba portólia závisí od sklonu investora k riziku

Skúsení investori vedia, že základom úspechu je rozloženie rizika. Potvrdila to aj finančná kríza, najviac sa prepadli akcie, ktoré sú inak najziskovejšie. Vo vzdelávacom seriáli o investovaní si povieme, ako sa tvorí investičné portfólio.

Analytici: Šrotovné je nesystémové a populistické

Po vzore Nemecka či Francúzska zavedie šrotovné aj Slovensko. Krok, ktorý má podporiť predaj automobilov, však analytici nehodnotia pozitívne. Hovoria dokonca o populistickom kroku a krivení hospodárskeho priestoru.

Stratilo zlato svoje čaro?

Investície Ronald Ižip 06.03.2009 | 00:00 1 Komentár

Po ôsmych po sebe nasledujúcich uzavretiach ceny so stratou si množstvo ľudí kladie otázku, či takáto séria poklesov dosahujúca 10% je znamením býčieho trhu a či zlato má vôbec ešte potenciál ďalšieho rastu. Už niekoľko mesiacov väčšina analytikov uvádza zlato ako žiarivý príklad investovania v čase krízy, a predsa, keď sa pozrieme vývoj ceny zlata za posledný rok, tak budeme sklamaní.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Asseco Slovakia: V roku 2006 vstúpili na varšavskú burzu, dnes uvažujú o buybacku

Na slovenskú firmu sa odhodlali k netradičnému kroku. Aby mali zdroje na ďalší rozvoj, emitovali svoje akcie na varšavskej burze. Úspešne sa rozrastajú po Európe a pred pár dňami ich partnerská spoločnosť vstúpila aj na španielsky trh. V období krízy uvažujú, že odkúpia svoje akcie späť. V rozhovore pre Investujeme.sk to naznačil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Asseco Slovakia Jozef Klein.

Stresové testovanie bánk: divadlo amerického ministerstva financií

Investície Ján Beňák 04.03.2009 | 00:00 1 Komentár

Americké ministerstvo financií realizuje od minulého týždňa stresové testovanie bilancií veľkých bánk. Hlavnou úlohou testovania je zistiť, ktoré finančné inštitúcie sú zdravé, ktoré banky potrebujú získať kapitál a ktoré sú insolventné. Testovanie potrvá 6 týždňov.

Vyberte si investičné nástroje: akcie, dlhopisy, deriváty, FOREX, diamanty, komodity a umelecké predmety

Investície Petr Žabža 03.03.2009 | 00:00 2 komentáre

Akcie, dlhopisy, diamanty, umelecké predmety – na všetkých týchto investičných nástrojoch sa dá zarobiť. S každým sa však spája iné riziko a tým aj iný výnos. V rámci vzdelávacieho seriálu o investovaní prinášame informácie o jednotlivých investičných nástrojoch pre individuálnych investorov.

Kríza a riešenia: Búrlivý február na amerických trhoch

To, že február je najkratší mesiac v roku ešte neznamená, že je aj najpokojnejší. Menej dní sa na nižšej miere volatility na finančných trhoch neprejavilo. Akcie spadli na minimá z roku 1997, akcie Citigroup sa posledný obchodovateľný deň na trhoch prepadli takmer o polovicu.