Investície

ropa

OPEC slávi 60 rokov. Má ropný kartel ešte v dnešnej dobe význam?

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) oslavuje okrúhle výročie. Bola založená presne pred 60 rokmi v Bagdade. Na svetový ropný trh vtedy vstúpil nový významný hráč, ktorý sa postupne stal dominantnou silou určujúcou veľkú časť globálnej ropnej ponuky a cenu ropy.

Ako sa darilo finančným trhom v auguste? Akcie rástli až do nebies

Americké akciové trhy majú za sebou najlepší august od polovice 80. rokov minulého storočia. Index S&P 500 sa dostal na nové historické maximá. Ťahali ho najmä technologické akcie.

akcie

Už to prišlo? Začal sa pád akciových trhov?

Investície Peter Apolen 04.09.2020 | 00:00 0 Komentárov

Americké akcie majú za sebou ťažký deň. Technologický index Nasdaq sa prepadol o päť percent, index S&P spadol o 3,5 percenta a Dow Jones o 2,8 percenta. Rastú tak obavy z mnohými avizovaného pádu trhov.

Boháči sú ešte bohatší. Ich majetok minulý týždeň rekordne rástol

Investície Peter Apolen 31.08.2020 | 12:42 0 Komentárov

Hodnota majetku 500 najbohatších ľudí sveta sa minulý týždeň zvýšila o 209 miliárd dolárov. Je za tým prudký rast akciových trhov.

školské potreby

Okrem zošitov a peračníka je na začiatku školského roka dobré myslieť aj na finančnú budúcnosť dieťaťa

Investície Peter Apolen 31.08.2020 | 00:00 0 Komentárov

Sezóna výdavkov na výbavu pre školáka je v plnom prúde. Podľa odhadov môžu všetky platby na pomôcky, či krúžky na jedno dieťa dosiahnuť až 750 eur ročne. Odborníci však pripomínajú, že je treba myslieť aj na finančnú budúcnosť potomka.

dlhopisy

Slováci podstupujú pri korporátnych dlhopisoch vysoké riziko, no často o tom nevedia

Investície Marek Mittaš 28.08.2020 | 00:00 2 komentáre

Národná banka Slovenska už na začiatku roka nabádala k obozretnosti pri investovaní do korporátnych dlhopisov. To bolo v čase, keď ešte slovenské firmy nemali problémy so splácaním záväzkov. Dnes je situácia iná a „istý“ výnos z korporátnych dlhopisov zneistel.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Roland komentoval Ako zdaňovať príjmy z korporátnych dlhopisov

  Ešte by stálo za pripomenutie, že z niektorých príjmov z dlhopisov sa platí aj odvod do zdravotnej poisťovne. Týka sa to kapitálových výnosov, bez ohľadu na to či bol dlhopis držaný do splatnosti alebo nie (s výnimkou predaja po roku držania dlhopisov na burze listovaných ...

 • Ľubica Fačková komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Ako je to možné že plný invalidný je 345 eur ked ja som chorá od 10rokov na epilepsiu ťažku kde mávam 3 záchvaty v noci niekedy sa stane ,že sa aj pomočím a to som na75 percent a ked som vyšla školu šla som na matersku ana invalidnu a dnes poberám plný invalidný dôchodok ...

 • Dulce Willinsky komentoval Banky varujú: rastie počet útokov na citlivé údaje klientov

  It's going to be end of mine day, but before ending I am reading this enormous piece of writing to increase my experience.| https://vbucks.press/

 • Franca Woller komentoval Nevýhodné pôžičky: Úžera, ty najhnusnejšia z húseníc! (3. časť)

  Dnešná doba bola históriou, spomienkou, ktorá sa nevymaže ani za milión rokov no tak, bol som ohromený, keď moja banka zavolala, aby potvrdila, že 40 000,00 eur bol prevod na môj bankový účet. Som vďačný Franca Wollerovej za finančnej pomoci. Len minulý piatok som hľadal ...

 • Franca Woller komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Dnešná doba bola históriou, spomienkou, ktorá sa nevymaže ani za milión rokov poďte, bol som ohromený, keď moja banka zavolala, aby potvrdila, že 40 000,00 EUR bol prevod na môj bankový účet. Som vďačný Franca Wollerovej za finančnej pomoci. Len minulý piatok som hľadal ...

Ako investovať do akcií, aby dokázali zarobiť

Investície Marek Mittaš 21.08.2020 | 00:00 1 Komentár

Nakúpiť akcie veľkých spoločností môže aj drobný investor. Stačí na to voľný kapitál a mobilný telefón. Ani býčie trhy však nie sú stopercentnou zárukou rastu portfólia.

Nová doba? Za čím sa ženú investori na akciových trhoch

Investície Peter Apolen 17.08.2020 | 00:00 0 Komentárov

Analytici a ekonómovia už dlhšiu dobu upozorňujú, že akciové trhy sú odtrhnuté od reality. Rastú na nové maximá, kým reálna ekonomika sa kúpe v červených číslach. Naozaj stratili investori rozum?

Podielové fondy si svoje miesto v investičnom svete udržia aj po kríze

Investície Marek Mittaš 14.08.2020 | 00:00 2 komentáre

Po prepade finančných trhov spôsobenom koronakrízou sa mnohé fondy prepadli do straty. Investori si preto kladú otázku, či si fondy svoj význam udržia aj vo svete po pandémii.

Index Dow Jones je médiami obľúbený, no jeho význam je preceňovaný

Investície Peter Apolen 13.08.2020 | 00:00 0 Komentárov

Médiá, verejnosť a trhoví analytici sledujú vývoj akciových trhov prostredníctvom indexov. Sú zostavené z množstva akcií a signalizujú pohyb trhu smerom nahor alebo nadol. Tromi hlavnými indexami sú Dow Jones, Standard & Poor's 500 a NASDAQ.