Investície

V USA už testujú lieky a vakcínu proti koronavírusu

Investície Peter Apolen 27.02.2020 | 00:00 3 komentáre

Včerajšok bol prvým dňom, keď bol počet nových prípadov ochorenia koronavírus väčší mimo Číny, ako v samotnej Číne, kde epidémia vznikla. Vírus budí obavy v Európe. Dobrou správou je, že lieky a vakcína proti ochoreniu sa už testujú.

Trhy v minulosti straty po vírusoch vždy rýchlo dorovnali

Investície Peter Apolen 26.02.2020 | 00:00 0 Komentárov

Akciové trhy prepadli panike. Padajú už dva dni po sebe. História posledných 20tich rokov nás pritom učí, že epidémie po dosiahnutí ich vrcholu na finančných trhoch pomerne rýchlo odzneli.

Trhy včera otočili o 180 stupňov. Vydesila ich hrozba vypuknutia pandémie

Investície Peter Apolen 25.02.2020 | 00:00 1 Komentár

Koronavírus včera prekvapil trhy. Napriek tomu, že o nákaze šíriacej sa z Číny vieme už niekoľko týždňov, na trhy jej ťarcha výraznejšie dopadla až včera. Akciový index S&P včera klesol o 3,35 percenta, Dow Jones o 3,56 percenta a Nasdaq o 3,71 percenta. Klesali aj európske a ázijské burzy.

ETF fondy pod lupou: výhody a riziká

Investície Marek Mittaš 21.02.2020 | 00:00 2 komentáre

V poslednom období sa ETF fondy prezentujú ako malý investičný zázrak. V mnohých prípadoch sa stávajú dokonca univerzálnou odpoveďou na otázku: „Kam dobre investovať finančné prostriedky?“ Na trhu však nič také ako zaručene dobrá investícia neexistuje. Takže, čo vlastne poskytujú ETF fondy investorom?

Tesla ako na hojdačke. Včera zas prudko nahor…

Investície Peter Apolen 20.02.2020 | 00:00 0 Komentárov

Tesla má za sebou ďalšie turbulentné dni. Akcie firmy včera vyskočili o desať percent. Deň predtým pritom vzrástli o päť percent. Napriek tomu, že investori hovoria o bubline, stále je dosť tých, ktorí ženú cenu nahor.

Ponúka ešte bratislavský realitný trh atraktívne investičné príležitosti?

Už dlhšie tvrdím, že do nehnuteľností v Bratislave sa neoplatí investovať. Nie je to však celkom tak. V tomto článku sa pozrieme na „najnovšiu“ realitnú investíciu, ktorú som urobil práve v Bratislave.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Prečo bonitní investori zarábajú viac? Tajomstvo nie je len v produktoch

Investície Marek Mittaš 14.02.2020 | 00:00 1 Komentár

Investovať sa dá s pár desiatkami eur. Niektoré investičné príležitosti však vyžadujú až päťmiestne sumy. V čom sú rozdiely? Dokáže aj malý investor zarobiť dobré peniaze, alebo skutočné príležitosti v investičnom svete prajú len bohatým?

Bratislavská burza je stále na chvoste krajín V4

Hoci má Slovensko druhý najvyšší rating v regióne V4 a je členom eurozóny, bratislavská burza je len ilúziou burzy. Je tu aktívnych len zopár spoločností a prebieha minimum obchodov.

ETF fondy – čoraz viac obľúbená voľba bežných investorov

Investície Matúš Varga 11.02.2020 | 00:00 1 Komentár

V dnešnej dobe množstvo ľudí rieši otázku, či investovať do ETF fondov alebo nie. Pre niektorých ide stále o neznám pojem. Pozrieme sa preto na to, čo to ETF fondy sú.

Trhy lámali rekordy. Už v januári dosiahli hodnoty očakávané na konci roka

Úvod roka sa niesol v znamení neustáleho prepisovania historických maxím na amerických aj európskych akciových trhoch. Dôvodom bol masívny pokles geopolitických rizík.