Penzia

Ovplyvní zrušenie daňovej výnimky správanie sa občanov?

Penzia Miroslav Ovčarik 07.09.2010 | 00:00 1 Komentár

Vzhľadom na napätý štátny rozpočet plánuje nová vláda od roku 2011 zrušiť viaceré daňové výnimky. Pravdepodobne vrátane tej výnimky, ktorá sa týka sporenia, respektíve investovania klienta v rámci investičného životného poistenia, doplnkového dôchodkového sporenia alebo takzvaného účelového sporenia na dôchodok.

Jeden dôvod pre zrušenie druhého piliera: Lacnejšie hypotéky

Penzia Ľuboslav Kačalka 27.08.2010 | 02:00 1 Komentár

Reforma dôchodkového sporenia, uskutočnená za druhej vlády Mikuláša Dzurindu, má pre sporiteľa pozitívny dopad. Štát by však mohol vyjsť svojim občanom ešte viac v ústrety. Ak by sa druhý pilier stal dobrovoľným, bežný Slovák by mohol splatiť hypotéku o tretinu rýchlejšie a na dôchodkovom účte by mal aj tak viac peňazí ako pri súčasnom stave penzijného systému.

Doplnkové dôchodkové sporenie: Zmeny v roku 2010

Penzia Tomáš Gavenda 17.06.2010 | 01:00 0 Komentárov

Sporenie na dôchodok je behom na dlhú trať. Preto je potrebné dbať na výber formy sporenia na penziu a zvoliť si ideálny spôsob akumulácie majetku. Jednou z foriem zabezpečenia sa na dôchodkový vek je doplnkové dôchodkové sporenia - takzvaný tretí dobrovoľný dôchodkový pilier, ktorý prešiel v tomto roku viacerými zmenami.

Ako investovať lepšie a bezpečnejšie? Na úver…

Penzia Ľuboslav Kačalka 03.06.2010 | 00:10 6 komentárov

Ako sa zodpovedne pripraviť na dôchodok? Tradičná rada finančných profesionálov: kým ste mladý, investujte do akcií. S pribúdajúcim vekom sa zamerajte na bezpečnejšie investície, napríklad dlhopisy. Znie vám takáto rada povedome a logicky? Podľa dvoch amerických akademikov a ich nového prístupu k investovaniu je úplne zlá.

Druhý pilier: Ako prichádzame o švajčiarske dôchodky

Penzia Stanislav Pánis 31.03.2010 | 00:00 12 komentárov

Predstavte si, že niečo vlastníte, avšak správou vášho majetku je poverený niekto iný. A to dokonca zo zákona, až do vášho dôchodkového veku. Ak s daným správcom vonkoncom nie ste spokojný, jediné čo môžete urobiť, je vymeniť správcu za iného. Otázne je či to dáva zmysel, keď väčšina z nich „investuje“ rovnako.

Vrcholí spor o dôchodky: Pre koho je druhý pilier výhodný?

Penzia Ľuboslav Kačalka 11.06.2009 | 00:00 7 komentárov

Slováci môžu vystúpiť z druhého piliera len do konca júna. Vláda počítala, že tak urobí asi 150 tisíc sporiteľov, realitou je však necelé pätina. Rezort sociálnych vecí preto zosilňuje kampaň. V diskusii o výhodnosti sa používajú neférové praktiky – navzájom sa z toho obviňujú obidve skupiny.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Andrea komentoval Nie ste spokojní s poistným plnením? Môžete ho reklamovať

  Dobrý deň .Chcela by som upozorniť na nekalé praktiky poisťovne AEGON!!!Kým platíte poistné ,všetko je v poriadku ,ale ak si náhodou nárokujete na poistné plnenie ,je problém.Nevyplácajú poistné plnenie na úraz ,chorobu ani denné odškodné v období práceneschopnosti!Naťahujú ...

 • athen komentoval V ére nízkych úrokových sadzieb až na večné časy

  Moje meno je ethan, chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som sa vrátil môj manžel späť, ktorý som prisahal niekedy byť s kým, kým ma opustil inú ženu bezdôvodne a snažím sa, aby veci fungujú pre nás oboch ale veci, kde sa horšie a milujem ho toľko a nie je ...

 • Katarina komentoval Exekútor musí stihnúť vymôcť pohľadávku do uplynutia premlčacej lehoty

  Dobry den pani Zuzana, mam na vas dtaz ked zijete a pracujete v zahranici a na slovensku mate len adresu na trvaly pobyt kmu platite za vyvoz komunalneho odpadu? Ja mam tiez ako vy pracujem a zijem v zahranici a vyrubuje mi poplatky za komunalny odpad

 • Nina komentoval Čo robiť, keď sa vám ozve inkasná spoločnosť?

  máš s nimi takuto skusenost? Myslíš si, že splatkovy kalendar dovolia každemu?

 • Lucia komentoval Exekúcia neznamená automatický stop na ceste k hypotéke

  Dobry den.chceme sa s priatelom vziat,ja mam exekuciu.zaujima nas ci partnerovi neskor teda manzelovi daju uver alebo refinancovanie.teraz ma hypo sam na seba.budeme musiet ziadat spolu,alebo moze sam ak ma dostatocny prijem.budu zohladnovat moju exekuciu? Dakujem

Ľudovít Kaník: Dnes je úplne bežná vec, že ľudia chcú pracovať dlhšie

Penzia Ľuboslav Kačalka 09.03.2009 | 00:00 3 komentáre

Ľudovít Kaník sedel za Dzurindovej vlády v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Reforma dôchodkového sporenia je jeho dieťaťom. Možno aj preto si ju otcovsky stráži. Ako predseda občianskeho združenia Sporiteľ aktívne bojuje za zachovanie druhého piliera. Napriek tomu: zmenil by v ňom niečo?

Druhý pilier: odborári chcú viac peňazí pre štát a menej pre DSS-ky

Penzia Ľuboslav Kačalka 25.02.2009 | 00:00 3 komentáre

Odborári navrhujú, aby sa peniaze medzi piliermi delili inak. Štátna Sociálna poisťovňa by dostávala 14% hrubej mzdy a do DSS-iek by na rozdiel od súčasných 9% išli iba 4%. Predseda občianskeho združenia Sporiteľ Ľudovít Kaník si myslí, že odborári robia špinavú prácu za vládu.

Väčšina Slovákov očakáva reformu dôchodkového systému

Penzia Ľuboslav Kačalka 23.01.2009 | 00:10 5 komentárov

Až 90% Slovákov tvrdí, že dôchodkový systém sa nachádza v kríze, preto očakávajú jeho reformu. Z výsledkov prieskumu AXA Retirement Scope tiež vyplýva, že takmer polovica Slovákov chce na dôchodku pracovať.

Akú šancu má v spore dvoch pilierov tretí v poradí?

Penzia Ľuboslav Kačalka 15.01.2009 | 00:00 5 komentárov

Rok 2009 bude aj rokom boja o peniaze sporiteľov na dôchodok. Vláda otvorila druhý pilier a umožňuje sporiteľom vystúpiť z neho. Predstavitelia štátu a DSS-ky živo diskutujú o tom tom, či je výhodnejší prvý alebo druhý pilier. O tretej možnosti sa už hovorí menej.