Poistenie

Čo vravia poisťovne na drevodom či francúzske okno?

Montované domy z dreva lákajú zaujímavou cenou a nízkou energetickou náročnosťou. Radosť z výhodnej kúpy však môže rýchlo zmariť nepríjemná udalosť. Zaujímalo nás, aký postoj majú poisťovne k poisťovaniu drevených stavieb a či sú francúzske okná prekážkou pri poistení proti vlámaniu.

Poistenie v roku 2010: Vysoká škodovosť, silná konkurencia v autopoistení a oživenie IŽP

V roku 2010 ťahalo poistný sektor životné poistenie. Podľa analýzy NBS pretrvával v hlavných segmentoch neživotného poistenia negatívny vývoj a na výsledkoch sa prejavila aj vysoká škodovosť, keď kombinovaný ukazovateľ presiahol pri majetku 100%. Celkovo zarobili poisťovne vlani na Slovensku 133,7 milióna eur, pre porovnanie čistý zisk bánk bol 514 miliónov.

Poisťovne o povinnom poisťovaní záplavových oblasti: Ani nárok na hypotéku nemá každý

Nápad ministra vnútra Daniela Lipšica, aby poisťovne nesmeli odmietnuť klientov žijúcich v záplavových oblastiach, sa finančným inštitúciám nepáči. Návrh zatiaľ nemá konkrétnu podobu, vláda iba uvažuje o zriadení expertnej komisie. Poisťovne však majú už teraz pripravených viacero protiargumentov.

Veselé Vianoce prajú poisťovne

Nešťastie nerado trávi Vianoce osamote. Svoje o tom každoročne vedia rozprávať poisťovne, ktoré zaznamenávajú poistné udalosti aj počas sviatočných dní. Dobrá nálada posilnená alkoholom ide ruka v ruke s nižšou opatrnosťou a to môže byť len krôčik od nepríjemnej udalosti. Mnohé z nich, našťastie, vyvolávajú s odstupom času už len úsmev na tvári.

Z knihy "Život jako riziko" je predaných už viac ako tisíc kusov

Poistenie PR článok 29.11.2010 | 00:00 0 Komentárov

Kniha "Život jako riziko" sa stala najrýchlejšie predávanou knihou o poistení. Vzhľadom k obmedzenému nákladu pre slovenský trh je kniha k dispozícii len zhruba každému stodvadsiatemu finančnému poradcovi. Ideálny vianočný darček.

Na čo nezabudnúť pri uplatnení ušlého zisku z poistnej zmluvy

Prívalové dažde a povodne zasiahli nielen obytné domy, ale aj podnikateľské prevádzky. Mnohí podnikatelia museli pre škody dočasne alebo aj trvalo prerušiť svoju činnosť. Tí s dobrými poistnými zmluvami si môžu náhradu škody uplatniť v poisťovni. Riešenie nároku na náhradu škody však nie je jednoduché.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Redakčný komentár: A čo takto daňovo zvýhodniť majetkové poistenie?

Fakt prvý: Slovensko zasiahli neočakávane silné povodne. Fakt druhý: Len málo poškodených bolo poistených proti povodniam. Fakt tretí: Štát bude solidárny a čiastočne odškodní nepoistené obete. Fakt štvrtý: Štát nerobí nič preto, aby ľudia prenášali riziko na poisťovne.

Poistenie: Slováci čakajú pomoc najčastejšie od rodiny

Pomoc v núdzi si treba predplatiť – jednoduchý princíp poistenia Slováci neveľmi poznajú. Viac ako polovica z nich si takto nechráni život ani majetok, najčastejšie ide o ľudí s nízkymi príjmami a vzdelaním. V prípade finančných problémov hľadajú pomocnú ruku v prvom rade v rodine, nasleduje štát a až na treťom mieste sú finančné inštitúcie. Pomoc od nich očakávajú najmä podnikatelia a ľudia s vysokoškolským vzdelaním.

Poistenie 2009: Zisk rástol, technické poistné klesalo

Rok 2009 bol z pohľadu poisťovní netradičný, napriek poklesu technického poistenia o 5,5% a nárastu nákladov na poistné plnenie o 7,4% zisk poisťovní rástol o 28,4%. Poisťovne vyzbierali viac na KASKO poistení ako na PZP a až tri odvetvia poistného sektora boli podľa NBS stratové.

Americký systém zdravotného poistenia sa mení. Čo zmena prinesie?

V marci schválil americký kongres zákon, ktorý odštartuje reformný proces amerického zdravotníckeho systému. Doteraz v USA neexistovalo povinné zdravotné poistenie ako je to napríklad na Slovensku. Nielen obyvatelia, ale aj poisťovne sa mohli rozhodnúť komu poistenie poskytnú a komu nie. Preto sa aj mnoho spotrebiteľov nemalo šancu poistiť, aj keď mali záujem.