Poistenie

Poisťovne o povinnom poisťovaní záplavových oblasti: Ani nárok na hypotéku nemá každý

Nápad ministra vnútra Daniela Lipšica, aby poisťovne nesmeli odmietnuť klientov žijúcich v záplavových oblastiach, sa finančným inštitúciám nepáči. Návrh zatiaľ nemá konkrétnu podobu, vláda iba uvažuje o zriadení expertnej komisie. Poisťovne však majú už teraz pripravených viacero protiargumentov.

Veselé Vianoce prajú poisťovne

Nešťastie nerado trávi Vianoce osamote. Svoje o tom každoročne vedia rozprávať poisťovne, ktoré zaznamenávajú poistné udalosti aj počas sviatočných dní. Dobrá nálada posilnená alkoholom ide ruka v ruke s nižšou opatrnosťou a to môže byť len krôčik od nepríjemnej udalosti. Mnohé z nich, našťastie, vyvolávajú s odstupom času už len úsmev na tvári.

Z knihy "Život jako riziko" je predaných už viac ako tisíc kusov

Poistenie PR článok 29.11.2010 | 00:00 0 Komentárov

Kniha "Život jako riziko" sa stala najrýchlejšie predávanou knihou o poistení. Vzhľadom k obmedzenému nákladu pre slovenský trh je kniha k dispozícii len zhruba každému stodvadsiatemu finančnému poradcovi. Ideálny vianočný darček.

Na čo nezabudnúť pri uplatnení ušlého zisku z poistnej zmluvy

Prívalové dažde a povodne zasiahli nielen obytné domy, ale aj podnikateľské prevádzky. Mnohí podnikatelia museli pre škody dočasne alebo aj trvalo prerušiť svoju činnosť. Tí s dobrými poistnými zmluvami si môžu náhradu škody uplatniť v poisťovni. Riešenie nároku na náhradu škody však nie je jednoduché.

Redakčný komentár: A čo takto daňovo zvýhodniť majetkové poistenie?

Fakt prvý: Slovensko zasiahli neočakávane silné povodne. Fakt druhý: Len málo poškodených bolo poistených proti povodniam. Fakt tretí: Štát bude solidárny a čiastočne odškodní nepoistené obete. Fakt štvrtý: Štát nerobí nič preto, aby ľudia prenášali riziko na poisťovne.

Poistenie: Slováci čakajú pomoc najčastejšie od rodiny

Pomoc v núdzi si treba predplatiť – jednoduchý princíp poistenia Slováci neveľmi poznajú. Viac ako polovica z nich si takto nechráni život ani majetok, najčastejšie ide o ľudí s nízkymi príjmami a vzdelaním. V prípade finančných problémov hľadajú pomocnú ruku v prvom rade v rodine, nasleduje štát a až na treťom mieste sú finančné inštitúcie. Pomoc od nich očakávajú najmä podnikatelia a ľudia s vysokoškolským vzdelaním.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Peter komentoval Exekútor musí stihnúť vymôcť pohľadávku do uplynutia premlčacej lehoty

  Dobre rano, dnes som zistil, ze mi executor stiahol z vyplaty. Je to mozne, zk som ani nevedel, ze sa proti mne exekucia vobec zacala? Dakujem

 • Pavol Mokrý komentoval Novela Občianskeho zákonníka zmenila podmienky zániku poistenia

  Štandardne som dostal poistnú zmluvu na havarijné poistenie na nasledovný rok. V zmluve boli uvedené ďalšie údaje o poistnej zmluve - úprava z dôvodu zvýšených nákladov na opravy, úprava z dôvodu zvýšených nákladov na individuálnu škodovosť. Nakoľko som týmto termínom ...

 • Mr William Rogers komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Vianočné pôžičky! Vianočné pôžičky! Vianočné pôžičky.      Sme medzinárodní veritelia, sme plne registrovaní a certifikovaní vládou USA. Sme 100% legitímni, prevod a registrácia je zadarmo .. rozdávame pôžičky s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2% Kontaktujte nás ...

 • Lukas komentoval Banky avizujú od novembra zvyšovanie poplatkov

  Ahoj, ja mam 365 banku bezplatná neplatiš ze vedenie účtu a žiadne nezmyselne poplatky a tiež sa mi pači inovatívny internet banking. Teraz majú ešte promo akciu do konca roka pozývam Ťa do 365, kde za založenie účtu s použitím môjho kódu získaš 10 €. Klikni na tento odkaz: ...

 • Eva komentoval 365.bank ponúka sporenie s úrokom 3,65 %

  A lukas025459 dostane dalsich 15 eur za kazdy zalozeny ucet - zabudla si napisat. Sutaz je urcena na odporucanie 365.bank medzi kamaratami, nie na to, aby na nej Lukas zarabal. :-) Ci?

Poistenie 2009: Zisk rástol, technické poistné klesalo

Rok 2009 bol z pohľadu poisťovní netradičný, napriek poklesu technického poistenia o 5,5% a nárastu nákladov na poistné plnenie o 7,4% zisk poisťovní rástol o 28,4%. Poisťovne vyzbierali viac na KASKO poistení ako na PZP a až tri odvetvia poistného sektora boli podľa NBS stratové.

Americký systém zdravotného poistenia sa mení. Čo zmena prinesie?

V marci schválil americký kongres zákon, ktorý odštartuje reformný proces amerického zdravotníckeho systému. Doteraz v USA neexistovalo povinné zdravotné poistenie ako je to napríklad na Slovensku. Nielen obyvatelia, ale aj poisťovne sa mohli rozhodnúť komu poistenie poskytnú a komu nie. Preto sa aj mnoho spotrebiteľov nemalo šancu poistiť, aj keď mali záujem.

Vraždy so životným poistením: Ojedinelý prípad v dejinách slovenskej kriminalistiky

Pred senátom Okresného súdu Košice I sa dnes začína pojednávanie s 32-ročným Ing. Marošom K. Jeho prípad je priam ako vyšitý z kníh slávnej anglickej autorky obľúbených detektívnych románov Agathy Christie. Podľa obžaloby dal svoju potenciálnu obeť poistiť pre prípad smrti a potom si údajne objednal jej zavraždenie. Podobným spôsobom mal postupovať v prípade ďalších dvoch osôb.

Čiastočné KASKO ponúka variabilitu, pozor však na krytie

Komplexné KASKO je pre slovenských motoristov dobre známy produkt. Ponúka úplné krytie škôd spôsobených nehodami v premávke i mimo nej. Ponuku poistenia áut dopĺňajú poisťovne čoraz častejšie aj novým produktom, čiastočným KASKOM. Líši sa cenou, aj poistným krytím.