Poistenie

Na čo nezabudnúť pri uplatnení ušlého zisku z poistnej zmluvy

Prívalové dažde a povodne zasiahli nielen obytné domy, ale aj podnikateľské prevádzky. Mnohí podnikatelia museli pre škody dočasne alebo aj trvalo prerušiť svoju činnosť. Tí s dobrými poistnými zmluvami si môžu náhradu škody uplatniť v poisťovni. Riešenie nároku na náhradu škody však nie je jednoduché.

Redakčný komentár: A čo takto daňovo zvýhodniť majetkové poistenie?

Fakt prvý: Slovensko zasiahli neočakávane silné povodne. Fakt druhý: Len málo poškodených bolo poistených proti povodniam. Fakt tretí: Štát bude solidárny a čiastočne odškodní nepoistené obete. Fakt štvrtý: Štát nerobí nič preto, aby ľudia prenášali riziko na poisťovne.

Poistenie: Slováci čakajú pomoc najčastejšie od rodiny

Pomoc v núdzi si treba predplatiť – jednoduchý princíp poistenia Slováci neveľmi poznajú. Viac ako polovica z nich si takto nechráni život ani majetok, najčastejšie ide o ľudí s nízkymi príjmami a vzdelaním. V prípade finančných problémov hľadajú pomocnú ruku v prvom rade v rodine, nasleduje štát a až na treťom mieste sú finančné inštitúcie. Pomoc od nich očakávajú najmä podnikatelia a ľudia s vysokoškolským vzdelaním.

Poistenie 2009: Zisk rástol, technické poistné klesalo

Rok 2009 bol z pohľadu poisťovní netradičný, napriek poklesu technického poistenia o 5,5% a nárastu nákladov na poistné plnenie o 7,4% zisk poisťovní rástol o 28,4%. Poisťovne vyzbierali viac na KASKO poistení ako na PZP a až tri odvetvia poistného sektora boli podľa NBS stratové.

Americký systém zdravotného poistenia sa mení. Čo zmena prinesie?

V marci schválil americký kongres zákon, ktorý odštartuje reformný proces amerického zdravotníckeho systému. Doteraz v USA neexistovalo povinné zdravotné poistenie ako je to napríklad na Slovensku. Nielen obyvatelia, ale aj poisťovne sa mohli rozhodnúť komu poistenie poskytnú a komu nie. Preto sa aj mnoho spotrebiteľov nemalo šancu poistiť, aj keď mali záujem.

Vraždy so životným poistením: Ojedinelý prípad v dejinách slovenskej kriminalistiky

Pred senátom Okresného súdu Košice I sa dnes začína pojednávanie s 32-ročným Ing. Marošom K. Jeho prípad je priam ako vyšitý z kníh slávnej anglickej autorky obľúbených detektívnych románov Agathy Christie. Podľa obžaloby dal svoju potenciálnu obeť poistiť pre prípad smrti a potom si údajne objednal jej zavraždenie. Podobným spôsobom mal postupovať v prípade ďalších dvoch osôb.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Čiastočné KASKO ponúka variabilitu, pozor však na krytie

Komplexné KASKO je pre slovenských motoristov dobre známy produkt. Ponúka úplné krytie škôd spôsobených nehodami v premávke i mimo nej. Ponuku poistenia áut dopĺňajú poisťovne čoraz častejšie aj novým produktom, čiastočným KASKOM. Líši sa cenou, aj poistným krytím.

Poisťovne v roku 2009: Znovuobjavené čaro kapitálového životného poistenenia

Rok 2008 bol z pohľadu poisťovní jeden z najsilnejších. V krízou poznačenom roku 2009 tak prirodzene musel prísť pokles. Podľa NBS ekonomická situácia negatívnejšie ovplyvnila najmä životné poistenie. Hlavnými príčinami boli odkupy, prirodzené ukončenia zmlúv a znížený dopyt klientov.

Sviatočná pohoda očami poistenia: Bez opatrnosti je i múdrosť slepá

Poistenie je guľomet, vravievali starí mazáci. A keďže aj sviatočné dni sú podľa zákona pravdepodobnosti dňami ako každé iné, aj vo sviatočné dni sa udejú rôzne, aj nepríjemné udalosti. Nešťastie totiž nikdy nespí. Ani na Štedrý večer.

PZP: Poisťovne majú záujem aj o škodcov

Poistenie Martin Kováčik 04.11.2009 | 00:00 2 komentáre

Konkurencia na trhu PZP sa rozrástla aj v tomto roku. Nováčik v segmente autopoistenia Union poisťovňa prišiel s novým kritériom – hmotnosťou vozidla. Poisťovne, ktoré sa boja zavedenia malusov, hľadajú iné spôsoby, ako zdôvodniť vyššiu výšku poistného pre niektoré skupiny.