Radíme

Aj sťažnosť na banku môže byť nekalou praktikou

Radíme Ľuboslav Kačalka 14.10.2011 | 02:00 1 Komentár

Ak klient neuspeje v spore s bankou a zaháji na ňu mediálny útok, banka sa nemá ako brániť – informácie na svoju obranu nesmie poskytnúť – nedovolí jej to bankové tajomstvo. Aj toto je podľa šéfa UniCredit Bank jednou z nekalých praktík v podnikateľskom prostredí. S nekalými praktikami sa stretlo až 44% slovenských podnikateľov.

Čoho sa ľudia najviac boja? Najviac nezamestnanosti, do popredia sa dostáva inflácia

Radíme Peter Apolen 10.06.2011 | 00:00 0 Komentárov

Slováci sa najviac obávajú nezamestnanosti. Po nej nasleduje inflácia a tretí dôvodom strachu je zdravotníctvo. Obavy sú veľmi podobné s neistotou u občanov európskych krajín. Prvé dve miesta sú rovnaké, na treťom dochádza k rozdielu. Európania sa boja politickej nestability. Najväčší nárast oproti novembru roku 2009 na Slovensku dosiahli obavy z rastu cien. Je tu zreteľná súvislosť s rastom cien potravín.

Práva vlastníkov pozemkov možno obmedziť len vo verejnom záujme, ale….

Ak človek vlastní niekde pozemok a nesúhlasí s územným plánom obce (mesta), v ktorom sa určujú pozemky, ktoré majú byť zastavané, má v podstate smolu. Zákon totiž nepozná situáciu, že sa vlastníci pozemkov a obec nedohodnú. Aj keď Stavebný zákon umožňuje pri návrhu územného plánu obmedziť vlastnícke práva, občan má predsa len akú-takú šancu dovolať sa spravodlivosti.

Osobné financie: Keď na konkurz je už najvyšší čas…

Radíme Miroslav Bezděk 08.04.2011 | 00:00 0 Komentárov

Občas sa môže stať, že ani pri maximálnej opatrnosti sa nevyhneme stavu, kedy sa nám osobné financie dostanú definitívne spod kontroly. Vtedy nastáva čas na radikálne riešenie. Prenesenie úverov z jednej banky alebo nebankového subjektu do iného však nemusí byť najlepším riešením, pretože iba zvýši celkovú pohľadávku.

Ak človeka poškodí súd, môže sa brániť: Uplatniť si náhradu škody však nie je ľahké

Na portáli Investujeme.sk sme už písali o tom, že daňový úrad môže nesprávnym úradným postupom spôsobiť niekomu škodu a poškodený si ju môže vymáhať pred súdom. Predmetom sporu býva najmä dorub dane. Písali sme tiež o tom, že občana - hoci len teoreticky - môžu poškodiť aj kontrolóri Najvyššieho kontrolného úradu. Aj v takom prípade sa môže obrátiť na súdy. Otázkou ale zostáva, čo ak občana poškodí samotný súd?

Fantastické úverové ponuky: Požičiame aj nezamestnaným, nemusíte mať žiaden príjem!

Radíme Miroslav Bezděk 19.11.2010 | 00:10 11 komentárov

„Vyhrali ste milión amerických dolárov“, alebo „Som advokát a mám tu stopäťdesiatmiliónové dedičstvo, o ktoré sa chcem s vami podeliť“. „Nezáleží na tom či máte príjem, stačí ak vlastníte nehnuteľnosť, môže byť zaťažená aj hypotékou, dokonca ani exekúcia nie je problém“.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Martina komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Dobry vecer zistili mi na magnetickej rezonacii cystu kkrizoch mam narok nainvalidny dochodok

 • Teodora Dobreva komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Som tak nadšený, práve som dostal pôžičku vo výške 66 000 eur na začatie nového podnikania od oprávneného veriteľa. Tu je e-mailová adresa veriteľa {suntrustfinancialhome@gmail.com}, sú 100% legitímne.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Môjmu synovi tiez nsd 70 priznsli a ma 275 e.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Tak to mate belmi milnu predstavu. Ludom z akutnou alebo vhronivko psychzou je totiz to zakázané pracovať lebo to ivh stav zhoršuje

 • Eliza Rivera komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Ahoj; Som Eliza Rivera, som úverový dôstojník a zastupujem službu finančného trhu. Potrebujete finančnú podporu z akýchkoľvek dôvodov? Ak je vaša odpoveď áno, neváhajte a kontaktujte svoju firmu ešte dnes, aby ste získali viac informácií o mojom úverovom programe; kontaktujte ...

Nevýhodné pôžičky: Úžera, ty najhnusnejšia z húseníc! (3. časť)

V záverečnej časti seriálu o úžere si povieme, ako sa brániť pred úžerníkmi a čo by mal záujemca o úver vedieť skôr než podpíše zmluvu. Riešiť problémy s nesplácaním úveru cez médiá nič nepomôže - redakcia za dlžníka nezaplatí! Zároveň si povieme, čo nespokojným klientom nebankoviek radia odborníci z Ministerstva spravodlivosti SR.

Nevýhodné pôžičky: Úžera, ty najhnusnejšia z húseníc! (2. časť)

Vo vzťahoch medzi subjektmi poskytujúcimi pôžičky a úvery nebankovým spôsobom a ich klientmi sa čoraz viac ukazujú byť vážnym problémom dve veci, a to neprimerané sankcie, ktoré bývajú zakotvené v zmluvných podmienkach, a neprimerané podmienky zakladajúce hrubý nepomer v právach a povinnostiach zmluvných strán.

Nevýhodné pôžičky: Úžera, ty najhnusnejšia z húseníc!

Hovorí sa, že úžera je taká stará ako ľudstvo. Skeptici k tomu dodávajú, že vychádza zo samej podstaty človeka: mať sa dobre - na úkor iných... Aj keď nemožno takýto názor zovšeobecňovať, isté je, že úžera sa v najrozličnejších podobách preplieta celými dejinami ľudstva a ako najväčší nešvár ju kritizovali už starí klasici.

Lízingový trh v prvom kvartáli: pokles o 42,9%, dominuje financovanie automobilov

Hospodársky pokles neobišiel ani lízingové spoločnosti. V prvom štvrťroku zaznamenali prepad o 42,9%. Najvýraznejší pokles sa týkal financovania nákladných automobilov až o 67,9%. Najmä v tomto segmente pociťujú lízingové spoločnosti aj problémy pri splácaní.