Bankový ombudsman má dva roky, už čoskoro dostane konkurenciu

USA čaká iba slabé oživenie spotreby

Náš ukazovateľ hospodárskeho cyklu ukazuje, že svetová ekonomika začína rásť, no napriek tomu však zostáva na pomerne nízkych úrovniach. Hlavnou hnacou silou akciových trhov je od marca uvoľnenie menovej politiky a masívne fiškálno-stimulačné opatrenia.

Daňová optimalizácia: Nižšie dane pri zmluvách podľa Občianskeho zákonníka

V predchádzajúcich dieloch sme uviedli, že na odvodoch i dani z príjmov môžu zamestnávateľ i zamestnanec ušetriť, keď využijú niektoré ďalšie zmluvné formy spolupráce (živnosť i dohody). Rovnako výhodná je aj práca na zmluvu podľa Občianskeho zákonníka. Okrem odvodov z nej za určitých okolností nemusíte zaplatiť ani daň.

Čína vstupuje do veľkého biznisu

Najväčší obchodník s komoditami Glencore podpísal predbežnú dohodu s Čínou. Najľudnajtejšej krajine sa vďaka tejto investícii podarí opäť o niečo znížiť svoju závislosť od amerického dolára, keďže investíciou do zahraničnej spoločnosti sa pochopiteľne riziko vyplývajúce z držby amerického dlhu znižuje.

Týždeň vo financiách: Svet očakáva príchod Mesiáša v podobe summitu G20

Európski lidri a spolu s nimi celý svet zasiahnutý krízou sa v posledných dňoch priam horúčkovite pripravujú na blížiaci sa summit G20. Nie div, veď v Pittsburghu sa má hovoriť aj o regulácii a odmenách pre bankový manažment a predovšetkým o regulácii a sprísnení dohľadu nad finančnými inštitúciami. EÚ sľúbila ťahať za jeden povraz.

Finančná diagnostika Tatra banky: Trochu spoločenskej zodpovednosti a trochu marketingu

Nič nepredáva finančné produkty lepšie ako „poradenstvo“. Podobná myšlienka zrejme stála aj za vznikom finančnej diagnostiky v Tatra banke. Na druhej strane však banke nemožno uprieť edukatívny rozmer projektu.

OVB: B. Fronc na Slovensku končí, odchádza do Nemecka

Dlhoročný šéf slovenského OVB odchádza z postu na Slovensku do centrály holdingu v Nemecku. O odchode B. Fronca sa začalo aktívnejšie hovoriť po odstúpení šéfa holdingu M. Frahnerta a českého riaditeľa P. Uzla. Holding vtedy informácie o Froncovom odchode jednoznačne vyvrátil.

Inflácia a krátka (neslávna) história dolára

Inflácia je tichý zabijak, vrah hodnoty našich peňazí, ktorý využíva tú najzákernejšiu metódu dlhotrvajúcej agónie. Hoci sa napríklad 3% každoročné straty kúpnej sily našich peňazí nemusia zdať veľké, dlhodobé následky sú ohromné. Takmer nikde to nevidíme lepšie ako dlhodobom kolapse hodnoty amerického dolára.

Týždeň vo financiách: Pôžičky mladým áno, vyššie dane nie

Zrejme najlepšia správa minulého týždňa znie, že dane sa zvyšovať nebudú. Ľudia totiž nemajú platiť za krízu, ktorú nespôsobili, dozvedeli sme sa. Boj proti kríze je vo všeobecnosti obľúbenou témou politikov, ale marketingovo ho vo svoj prospech využívajú aj poisťovne.

Českí a slovenskí investori súťažia o Porsche Cayman

Skúsení investori aj úplní začiatočníci nevkladajú do hry ani korunu. Najlepší z nich však odíde na luxusnom Porsche Cayman. Po vlaňajšom úspechu štartuje druhý ročník súťaže X-Trade Brokers Cup.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Alžbeta Bodonyiová komentoval Kalkulačka na overenie nároku na vyšší dôchodok:

  Pri zvýšení starobného dôchodku suma 10400 Sk sa započíta v plnej sume a zo sumy nad 10400Sk do sumy 13 971 sa započíta 38%. To percento je každému rovnaké? Za odpoveď ďakujem.

 • Peter Apolen komentoval Stavebné sporenie sa zásadne mení

  Pri niektorých zmenách, napríklad zrušení priateľských sporiteľov, budú pokračovať podmienky dohodnuté pri podpise zmluvy. Pri niektorých novinkách, napríklad príjmovom limite, sa budú nové pravidlá uplatňovať už aj pri starých zmluvách.

 • Eva komentoval Stavebné sporenie sa zásadne mení

  Dobrý deň. Mňa by zaujímalo, ako to bude s klientmi, ktorí od januára 2019 nebudú spĺňať nárok na štátnu prémiu a zmluvu uzatvorili pred týmto obdobím? Jedným z dôvodov uzatvorenia zmluvy o stavebnom sporení bolo, samozrejme, získanie štátnej prémie. A touto novelou sa ...

 • Mário komentoval Nie ste spokojní s poistným plnením? Môžete ho reklamovať

  Bola mi vyplatená škoda z PZP auto som mal na totálnu škodu vyplatili mi len 800€, chcem sa sťažovať aby mi dali väčšie plnenie, ako mám postupovať ?

 • Maďarka komentoval Roman Gálik: S bratom z OVB sa nerozprávame…

  nie sme finanční poradcovia, ale finanční sprostredkovatelia, ak ste boli niekedy na skúškach do ktoréhokoľvek sektoru pre registráciu v NBS, tak by ste to vedeli. Poradca berie od klienta za poradenstvo peniaze, sprostredkovateľa platia finančné inštitúcie, žiadne peniaze od klienta ...