Ekonomika ostáva v umelom spánku

Týždeň vo financiách: Znárodnenie slovenského priemyslu sa zatiaľ odkladá

Hurá, kríza sa končí! Politici a zavše i niektorí analytici sa uchyľujú k vyhláseniam typu "kríza sa končí, to najhoršie je už za nami..." Nezainteresovaný človek nadobúda dojem, že to robia len preto, aby boli v médiách... Pravdou totiž je len to, že z rôznych kútov sveta prichádzajú prvé signály, že kríza by sa mohla pomaly končiť, no začínajú sa objavovať ďalšie problémy.

A. Tatík: Som presvedčený, že práve čakanie by bola veľká chyba

Aktualizované!!! V závere doplnené o oficiálne stanovisko spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko, a.s.

Špekulanti z Wall Street dostali ďalší úder

Saudská Arábia ohlásila, že prestáva viazať cenu predávanej ropy na americké kontrakty futures WTI. Tento krok, aj keď sa môže zdať ako nepodstatný, skrýva v sebe ďalší dôkaz, že najsilnejší hráči opúšťajú americký potápajúci sa koráb. Čoskoro sa môže stať, že z USA sa stane iba krajina plná bezcenných papierikov, ktoré nikto nebude chcieť vlastniť a je jedno či hovoríme o dolároch alebo o kontraktoch futures...

PZP: Poisťovne majú záujem aj o škodcov

Konkurencia na trhu PZP sa rozrástla aj v tomto roku. Nováčik v segmente autopoistenia Union poisťovňa prišiel s novým kritériom – hmotnosťou vozidla. Poisťovne, ktoré sa boja zavedenia malusov, hľadajú iné spôsoby, ako zdôvodniť vyššiu výšku poistného pre niektoré skupiny.

Recesia zastavená. Ale na akú dlhú dobu?

V prognóze k vývoju forexového trhu pre 3. štvrťrok sme predstavili makroekonomický scenár, v ktorom sa trhy ponorili späť do režimu averzie voči riziku, pretože sme sa domnievali, že sa vyhliadky na oživenie ukážu ako predčasné. Tento scenár sa očividne nenaplnil, pretože ochota riskovať bola naopak veľká a odniesol si to USD.

Víťazka investičnej súťaže o Porsche Cayman zhodnotila prostriedky o 4 000 percent

Druhý ročník veľkej česko-slovenskej investičnej súťaže ovládli Slováci - čo sa týka účasti ako aj výsledkov. Aj napriek tomu, že počet mužov v súťaži výrazne prevýšil počet žien, dokázala najvyššie zhodnotenie dosiahnuť žena a dosiahla ho výhradne na najviac obchodovanom inštrumente v súťaži – na euro-dolári.

Burkhard Wagner: OVB sa nemôže hriať na úspechoch z minulosti

Burkhard Wagner je považovaný za autora koncepcie dlhodobého finančného plánovania. Už 30 rokov sa venuje finančnému poradenstvu, školeniam a coachingu a to aj pre lídra na trhu spoločnosť OVB. Počas nedávnej návštevy Prahy poskytol rozhovor českému serveru Investujeme.cz.

Týždeň vo financiách: Investovať do vzdelania sa oplatí. Vraj…

Vzdelanostná spoločnosť prosperuje lepšie – aj preto sa hovorí, že investícia do vzdelania je jednou z najistejších. A aj preto napríklad Harvardova univerzita nemusela ani napriek kríze znížiť školné. Dopyt je totiž stále obrovský – koniec koncov harvardský titul sa neznehodnocuje ako dolár.

Nevýhodné pôžičky: Úžera, ty najhnusnejšia z húseníc! (3. časť)

V záverečnej časti seriálu o úžere si povieme, ako sa brániť pred úžerníkmi a čo by mal záujemca o úver vedieť skôr než podpíše zmluvu. Riešiť problémy s nesplácaním úveru cez médiá nič nepomôže - redakcia za dlžníka nezaplatí! Zároveň si povieme, čo nespokojným klientom nebankoviek radia odborníci z Ministerstva spravodlivosti SR.

Kam investovať?Najnovšie komentáre