Goldman Sachs: Vampír, ktorý hryzie do všetkého alebo bublinkový stroj?

Saxo Bank: S&P500 do konca roka klesne na 846, Dow Jones pod 8000 bodov

Saxo Bank vo svojej prognóze vývoja hodnoty akciových indexov očakáva, že v krátkodobom horizonte bude obchodovanie s akciami ploché, s tendenciou k rastu a to vďaka vyšším ako očakávaným príjmom. Na akciových trhoch sa všeobecne počíta s oživením ekonomiky v tvare písmena V.

Grécke písmená pomáhajú riadiť riziko pri opciách

Risk manažment je v prípade opcií dôležitejší ako inde. Opcie sú totiž veľmi dynamickým a zložitým inštrumentom, a to nie len preto, že sa obchodujú na páku a sú teda rýchlejšie ako klasické inštrumenty, ale aj preto, že ich cena závisí na niekoľkých významných faktoroch.

Týždeň vo financiách: Slovenská vláda chce šetriť (veď sa blížia voľby!)

Je kríza, konštatovala slovenská vláda a rozhodla o znížení počtu ministerstiev. Rezort sociálnych vecí medzitým uštedril podnikateľom ďalšiu facku - v otázke minimálnej mzdy sa opäť priklonil na stranu odborov. Aj keď pokles ekonomiky v eurozóne sa prekvapivo spomalil a noviny sú plné optimizmu, že ekonomika sa môže ozdraviť skôr ako sa očakávalo, odborníci zostávajú skeptickí.

Kríza: Naozaj sa končí alebo to len noviny sú plné optimizmu?

Pred pár mesiacmi, keď kríza dosahovala svoj vrchol a akciové trhy svoje dno, sme hovorili o veľkej pravdepodobnosti dlhodobej a vleklej recesie. My skeptickejší sme prognózovali opätovný pokles trhu pod svoje marcové minimá a pokračovanie dramatického prepadu ekonomickej aktivity, nezamestnanosti a masívneho krachu finančných spoločností.

Daňová optimalizácia: Z práce na dohodu zdanenej zrážkovou daňou nemusíte platiť odvody

Slovenská daňová legislatíva definuje inštitút tzv. zrážkovej dane. Kombinácia s možnosťou pracovať na dohodu o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru môže byť významným riešením pri odvodovej optimalizácii.

Americké akciové indexy: Odišiel legendárny Chuck Norris na dovolenku?

Americké akciové indexy bez väčšieho zaváhania pokračujú v rastovom trende od marcových miním už viac ako štvrtý miesiac po sebe a nákupnú horúčku by s troškou letného humoru mohol zastaviť asi len legendárny Chuck Norris.

Spread stratégie: Minimálne riziko, vysoká pravdepodobnosť zisku

Traderi totiž vo všeobecnosti vyhľadávajú na trhu situácie, kedy majú s minimálnym rizikom vysokú pravdepodobnosť zisku. Spreadové stratégie, ktoré si dnes predstavíme, slúžia na vytváranie ziskov v prípade, že sa trhy hýbu v určitom pásme.

Týždeň vo financiách: Dobré správy – zlé správy

Ešte pred rokom dostávali novinári množstvo tlačových správ o pozitívnom hospodárení spoločností. Dnes už firmy o svojich výsledkoch hovoria oveľa menej - nie je sa veľmi čím chváliť. O to viac poteší každá pozitívna informácia.

Vyplatí sa účet bez poplatkov?

Účet bez poplatkov už nie je len výsadou študentov či dôchodcov. Mesačný balík služieb zadarmo môže získať aj zarábajúci klient. Zväčša je to však podmienené tým, aby mal v banke viazaný určitý objem prostriedkov, ktoré by teoreticky mohol inde zhodnotiť lepšie.

Kam investovať?Najnovšie komentáre