Ekonomické cykly a ich vplyv na investovanie

Zákon o finančnom poradenstve: Ešte neplatí a už sa bude meniť?

Zákon o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve ešte nezačal platiť a už sú snahy o jeho zmenu. Finančno-sprostredkovateľské spoločnosti, ktorých podnikanie najviac ovplyvňuje, majú viacero výhrad. Nepáči sa im oddelenie poradenstva a jasno nemajú v poskytovaní informácií o províziách a finančnom vzdelávaní.

Lízingový trh v prvom kvartáli: pokles o 42,9%, dominuje financovanie automobilov

Hospodársky pokles neobišiel ani lízingové spoločnosti. V prvom štvrťroku zaznamenali prepad o 42,9%. Najvýraznejší pokles sa týkal financovania nákladných automobilov až o 67,9%. Najmä v tomto segmente pociťujú lízingové spoločnosti aj problémy pri splácaní.

Slabý dolár ťahá komodity vyššie

Tento týždeň neoplýva výraznou aktivitou na finančných trhoch, avšak postupne sa prejavujú potenciálne vznikajúce dlhodobejšie tendencie. Americký dolár, meraný dolárovým indexom, včera poklesol na takmer najnižšiu hodnotu od začiatku roka. Práve pokračovanie oslabovania amerického dolára môže dať komoditám potrebnú vzpruhu na nastúpenie do výraznejších býčích trendov.

Zákon o finančnom poradenstve a sprostredkovaní už podpísal prezident

Jeden z najočakávanejších zákonov v oblasti osobných financií už podpísal prezident a v plnom zmení bude platiť od budúceho roka. Zákon sprísňuje podmienky pre finančné poradenstvo. Po novom nesmú poradcovia brať provízie od inštitúcií a budú platení výlučne klientom. Investujeme.sk postupne predstaví novinky, ktoré zákon prináša a ich dopad na trh finančného sprostredkovania.

Novinky pre podnikateľov: zvýšená nezdaniteľná časť, daňová evidencia a paušálne výdavky na pohonné hmoty

Mesiace marec a apríl priniesli do legislatívnej úpravy podnikania ľahký jarný vánok. Tzv. protikrízový balíček súčasného vládneho kabinetu znamená niekoľko zmien, ktoré – napriek kontroverznosti ich prijatia – predsa len uľahčujú podnikanie. Uvádzame najdôležitejšie z nich, týkajúce sa v prvom rade živnostníkov.

Začíname investovať: Sprievodca investovaním na zahraničných burzách…

Čím ďalej, tým viac investorov sa začína rozhliadať za hranice regiónu a rozmýšľa, či neskúsiť šťastie na burzách západnej Európy alebo Spojených štátov. Je 21. storočie a preto sú pre drobného investora možnosti omnoho väčšie ako pred 10 rokmi. Vďaka tomu, že ponuka investičných nástrojov je v zahraničí násobne širšia ako v strednej Európe, oplatí sa dodržiavať niekoľko základných pravidiel.

Eurobondy: Slovensko emitovalo dlhopisy za 2 miliardy eur, záujem bol väčší

Slovensko čakalo asi rok na vhodnú situáciu, aby si mohlo výhodne požičať na európskom dlhopisovom trhu. Pôvodne plánovanú výšku emisie 1-1,5 miliardy eur nakoniec zvýšilo na 2 miliardy. Celkovo nám zahraniční investori boli ochotní poskytnúť 2,8 miliardy eur.

Investičné vs. kapitálové životné poistenie: Kríza zmenu nepriniesla

Kríza na finančných trhoch ovplyvnila aj dôveru v kolektívne investovanie. Jedným z najbežnejších spôsobov, ako sa Slováci dostanú k investovaniu, je obľúbené investičné životné poistenie. Zmenila kríza dôveru v tento poistný produkt?

Zatepľovanie obytných domov: Dotácie, šetrenie a politika

Globálna finančná kríza a osobitne energetická kríza zo začiatku roka spôsobená zastavením, resp. obmedzením dodávok ruského plynu do viacerých európskych krajín výrazne zvýšila záujem verejnosti o zatepľovanie domov, najmä panelákov. Aj keď vláda SR rozhodla o navýšení prostriedkov na dotácie na zatepľovanie, ukazuje sa, že všetko je zložitejšie ako sa zdá na prvý pohľad.

Kam investovať?Najnovšie komentáre