Platia investori za akcie na emerging trhoch príliš veľa?

Stratégie Straddle a Strangle: Zarobíte na raste aj poklese

V seriáli o opciách sa pozrieme na stratégie, ktoré kombinujú iba opcie medzi sebou, a pozícia v podkladovom aktíve už do hry nevstupuje. Tieto typy stratégií majú väčšinou špekulatívny účel s cieľom vytvoriť pre investora čo najvhodnejší rizikovo-výnosový profil.

Týždeň vo financiách: Vyjasnieva sa, no nie je o nič jasnejšie

Kríza postihuje čoraz viac obyvateľov zemegule, nezamestnanosť stúpa a odborníci i mocipáni sa predháňajú v protichodných vyjadreniach dokedy to ešte potrvá. Isté je len to, že manažéri amerických bánk naďalej kráľovsky zarábajú a v bezprecedentnom spore o bankové tajomstvo sa vraj začína vyjasňovať.

Daňová optimalizácia: Práca na živnosť môže byť výhodná pre obe strany

Možnosť pracovať pre zamestnávateľa na živnosť bola v čase predošlej verzie Zákonníka práce pre neznalých strašiakom. V čase krízy a súvisiacich úsporných opatrení firiem, je táto forma práce opäť aktuálna. Ukážeme si, že môže mať aj nesporné výhody, a to nielen pre zamestnávateľa.

OVB: V Česku a na Slovensku je iná situácia

OVB je najsilnejšia sprostredkovateľská spoločnosť na slovenskom trhu. Ako líder sú najviac na očiach i na jazyku. Aj preto sa včera špekulovalo o odchode jeho šéfa Benedikta Fronca, ktorému nakoniec vedenie holdingu vyjadrilo plnú podporu.

Eldorádo lacných peňazí: Prečo nízke úroky a nie mzdy?

Už minulý týždeň sme naznačili, že pre dlžníkov je znižovanie úrokových sadzieb javom, ktorý so širokým úsmevom vítajú. Rast cenovej hladiny je rovnako želaným hosťom v dlžníckom prostredí nakoľko hodnota dlhu sa znižuje. Drvivá väčšina spoločnosti si pritom neuvedomuje, že veriteľmi sú práve oni.

Protective Put: Opčná stratégia, ktorá ochráni proti krátkodobému poklesu

V minulom dieli opčného seriálu sme si predstavili stratégiu Covered Call, ktorej cieľom je dodatočný zisk v situácii, keď sa trh výrazne nehýbe. Dnes si vysvetlíme stratégiu Protective Put. Ide o kombináciu long pozície napríklad v akcii a long pozície v put opcii na rovnaké aktívum.

Týždeň vo financiách: Bojovať či nebojovať proti kríze?

Armáda bojovníkov proti kríze verbuje nových členov. Ako sa dozvedáme z mediálnej kampane, proti kríze môže bojovať každý, stačí, ak bude viac míňať. Nie každý však zdieľa tento názor. Len málo finančných poradcov a sprostredkovateľov poradí míňať v záujme „vyššieho princípu“.

Dokumentárny akreditív: Zodpovednosť za platbu preberá banka

V období recesie sú problémy so splácaním faktúr oveľa výraznejšie, pri zahraničnom obchode nehovoriac. Riešením môže byť dokumentárny akreditív, kde zodpovednosť za platbu preberá banka.

Karel Maroušek: OVB musela vyplatiť zadržované provízie

Konkurenčná klauzula v zmluve s OVB je neplatná. V spore Karla Marouška s OVB o tom rozhodol český vrchný súd. České OVB muselo Marouškovi vyplatiť zadržiavané provízie. Ostatní poradcovia so zadržiavanými províziami sa zrejme budú musieť tiež súdiť. Nielen o súde s OVB sa rozprávame s Karlom Marouškem z Partners.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Mustafa Bello komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Potrebujete osobnú pôžičku? Potrebujete podnikateľský úver? Potrebujete úver? Zaplatiť svoje účty? Chcete byť finančne stabilná? e-mail (Mustafabello83@gmail.com)

 • silvia komentoval Nie ste spokojní s poistným plnením? Môžete ho reklamovať

  Bola mi vyplatená škoda z PZP auto peugeot 407 coupe som mala na totálnu škodu vyplatili mi len 2400€, chcem sa sťažovať aby mi dali väčšie plnenie, ako mám postupovať ? Technik z kooperativy zamerne nezapisal do odhadu poskodeny podvozok. Odmietal ist do orig.servisu kam som s autom ...

 • Peter komentoval Nenájde sa ekonóm, ktorý by podporoval zastropovanie veku odchodu do dôchodku

  To je dosť zjednodušený pohľad. Za to, že sa dožívame dôchodku v slabom zdraví, môže zlá zdravotná starostlivosť, vrátane prevencie, a celkového manažmentu zdravia. Napríklad už dosť známa je štatistika, podľa ktorej patrí Slovensko medzi krajiny s najvyšším počtom ...

 • paulo babel komentoval Nenájde sa ekonóm, ktorý by podporoval zastropovanie veku odchodu do dôchodku

  Zo srdca dakujem tym uzasnym ekonomom ktori urobili zo Slovenska raj na zemi, kde ceny v obchodoch su rovnake ako vsade v Europe a prijmy su tretinove oproti tejto Europy. Takze im dakujem za predstavu, ze mozno ako 70 rocny si budem musiet hladat nejaku slabo platenu pracu, len aby som si mohol ...

 • aslem cuff komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  hej, moje meno je Aslem manžeta Som tu, aby som zdieľal svedectvo o mojom živote o tom, ako som podvod už asi tri roky, len preto, že potrebujem pôžičku, kým sa nestretnem s takýmto svedectvom, Financial Group Inc a myslel som, že tam, kde to všetko a ja som sa ich pokúsil kontaktovať ...