Daňová optimalizácia: Práca na živnosť môže byť výhodná pre obe strany

OVB: V Česku a na Slovensku je iná situácia

OVB je najsilnejšia sprostredkovateľská spoločnosť na slovenskom trhu. Ako líder sú najviac na očiach i na jazyku. Aj preto sa včera špekulovalo o odchode jeho šéfa Benedikta Fronca, ktorému nakoniec vedenie holdingu vyjadrilo plnú podporu.

Eldorádo lacných peňazí: Prečo nízke úroky a nie mzdy?

Už minulý týždeň sme naznačili, že pre dlžníkov je znižovanie úrokových sadzieb javom, ktorý so širokým úsmevom vítajú. Rast cenovej hladiny je rovnako želaným hosťom v dlžníckom prostredí nakoľko hodnota dlhu sa znižuje. Drvivá väčšina spoločnosti si pritom neuvedomuje, že veriteľmi sú práve oni.

Protective Put: Opčná stratégia, ktorá ochráni proti krátkodobému poklesu

V minulom dieli opčného seriálu sme si predstavili stratégiu Covered Call, ktorej cieľom je dodatočný zisk v situácii, keď sa trh výrazne nehýbe. Dnes si vysvetlíme stratégiu Protective Put. Ide o kombináciu long pozície napríklad v akcii a long pozície v put opcii na rovnaké aktívum.

Týždeň vo financiách: Bojovať či nebojovať proti kríze?

Armáda bojovníkov proti kríze verbuje nových členov. Ako sa dozvedáme z mediálnej kampane, proti kríze môže bojovať každý, stačí, ak bude viac míňať. Nie každý však zdieľa tento názor. Len málo finančných poradcov a sprostredkovateľov poradí míňať v záujme „vyššieho princípu“.

Dokumentárny akreditív: Zodpovednosť za platbu preberá banka

V období recesie sú problémy so splácaním faktúr oveľa výraznejšie, pri zahraničnom obchode nehovoriac. Riešením môže byť dokumentárny akreditív, kde zodpovednosť za platbu preberá banka.

Karel Maroušek: OVB musela vyplatiť zadržované provízie

Konkurenčná klauzula v zmluve s OVB je neplatná. V spore Karla Marouška s OVB o tom rozhodol český vrchný súd. České OVB muselo Marouškovi vyplatiť zadržiavané provízie. Ostatní poradcovia so zadržiavanými províziami sa zrejme budú musieť tiež súdiť. Nielen o súde s OVB sa rozprávame s Karlom Marouškem z Partners.

Cestovné poistenie do hôr: Nešťastie chodí po ľuďoch

Známe slovenské príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách. Niekedy sa k tomu na vysvetlenie dodáva, že chodí po ľuďoch, čo potvrdzujú aj úrazové štatistiky. Nešťastiam v horách sa často dá predísť a rovnako sa dá predísť aj vysokým nákladom na zásahy horských záchranárov.

Copperfield vs. FED: Kto je väčší kúzelník?

V poslednom čase mainstreamový názor ekonómov sveta, najmä z USA, hovorí o tom, že deflácia je ešte nebezpečnejšia ako inflácia. Preto v rámci vojny proti tejto pliage ekonomiky používajú ťažké inflačné zbrane ako je gigantické nalievanie likvidity do reálnej ekonomiky.

Covered Call: Kombinácia long pozície a Call opcie podkladového aktíva

Covered Call patrí medzi najvýznamnejšie a najvyužívanejšie stratégie medzi investorskou verejnosťou. V tomto type stratégie sa kombinuje pozícia v podkladovom aktíve a vypísanie call opcie na rovnaké aktívum.

Kam investovať?Najnovšie komentáre