Bankový hazard: Kde by bola Goldman Sachs bez vládnej pomoci?

Druhý týždeň súťaže o Porsche opäť najviac prial komoditným obchodníkom;

To, že komoditné trhy ponúkajú najlepšiu príležitosť k zhodnoteniu ukázal aj druhý týždeň investičnej súťaže X-Trade Brokers Cup 2009, v ktorej je hlavnou cenou Porsche Cayman. Mimoriadne sa opäť darilo obchodníkom s cukrom, ktorí majú na svojom konte dva najvýnosnejšie obchody týždňa.

Týždeň vo financiách: Slovenská vláda rozdáva, Európska komisia zdvíha varovný prst

Napriek avízovanému rozhodnutiu o minimálnej mzde sa opäť nič nedialo. Ficov kabinet rozhodol, že o nej rozhodne nabudúce. Ale inak sa vládna koalícia v ničom nezaprela - rozhodla o vianočných príspevkoch, o tom, že v budúcom roku porastú platy štátnych zamestnancov a štát zvýhodní úvery pre mladomanželov. Európska komisia je z toľkej štedrosti v čase krízy zdesená.

Nevýhodné pôžičky: Úžera, ty najhnusnejšia z húseníc!

Hovorí sa, že úžera je taká stará ako ľudstvo. Skeptici k tomu dodávajú, že vychádza zo samej podstaty človeka: mať sa dobre - na úkor iných... Aj keď nemožno takýto názor zovšeobecňovať, isté je, že úžera sa v najrozličnejších podobách preplieta celými dejinami ľudstva a ako najväčší nešvár ju kritizovali už starí klasici.

Hypotéky do 40%: Klienti si požičajú drahšie

Ak prejde návrh Európskej komisie, aby sa bežné hypotéky poskytovali do 40% hodnoty nehnuteľnosti, úvery na bývanie sa stanú drahšie a menej dostupné. EK chce zabrániť, aby sa zopakovalo prasknutie realitnej bubliny. Trhu to však nemusí pomôcť.

Dolárový dumping pokračuje

Rezervné meny sú rezervnými pre niekoľko dôvodov: Požívajú medzinárodnú dôveru a sú všeobecne a všade akceptovateľné. A toto o americkom dolári čím ďalej, tým viac prestáva platiť. Preto aj keď má stále status „nadmeny“ jeho výpredaj neutícha.

Zlatá minca: Objavom roka produkty UniCredit Bank, Unionu a Allianzu

V polovici novembra spoznáme najlepšie finančné produkty ocenené zlatou mincou. Akousi predkategóriou je objav roka, kde odborná porota hodnotí inovatívnosť a jedinečnosť nových produktov na finačnom trhu – za minulý rok uspeli dve poisťovne a jedna banka.

Komoditní obchodníci obsadili čelné priečky počas prvého týždňa investičnej súťaže

Prvý súťažný týždeň investičnej súťaže X-Trade Brokers Cup priniesol mimoriadnu volatilitu na komoditných trhoch, čo využili aj súťažiaci k dosahovaniu vysokých ziskov. Prinášame vám prehľad prvého súťažného týždňa a mená výhercov týždňových cien.

Týždeň vo financiách: Ktorý dôchodkový pilier je horší?

Dôchodková reforma sa opäť stáva obľúbenou témou – po sprísnení podmienok sa správcovské spoločnosti vzdali investovania do akcií. A to práve v období, keď z dlhodobého hľadiska môže byť investovanie do nich zaujímavé. Klient si prakticky nemá z čoho vyberať.

Poistný trh v prvom polroku: Rástlo technické poistné aj poistné plnenia

Kríza poznačila v prvom polroku 2009 aj poistný trh. Ako vyplýva zo správy NBS, celkové technické poistné sa znížilo medziročne o 5,2%, zisk poisťovní klesol o 13,5%, ale náklady na poistné plnenia medziročne vzrástli o 10,4%.

Kam investovať?Najnovšie komentáre