Eurobondy: Slovensko emitovalo dlhopisy za 2 miliardy eur, záujem bol väčší

Investičné vs. kapitálové životné poistenie: Kríza zmenu nepriniesla

Kríza na finančných trhoch ovplyvnila aj dôveru v kolektívne investovanie. Jedným z najbežnejších spôsobov, ako sa Slováci dostanú k investovaniu, je obľúbené investičné životné poistenie. Zmenila kríza dôveru v tento poistný produkt?

Zatepľovanie obytných domov: Dotácie, šetrenie a politika

Globálna finančná kríza a osobitne energetická kríza zo začiatku roka spôsobená zastavením, resp. obmedzením dodávok ruského plynu do viacerých európskych krajín výrazne zvýšila záujem verejnosti o zatepľovanie domov, najmä panelákov. Aj keď vláda SR rozhodla o navýšení prostriedkov na dotácie na zatepľovanie, ukazuje sa, že všetko je zložitejšie ako sa zdá na prvý pohľad.

P. Mozola: Štruktúrované úvery sú z pohľadu banky bezpečnejšie

Podnikatelia sa dnes dostanú ťažšie k úverom ako v minulosti. Dôvodom sú väčšie obavy bánk. So šéfom korporátneho bankovníctva HSBC Bank Patrikom Mozolom hovoríme o tom, ako banky posudzujú klienta pri žiadosti o úver, prečo neradi predávajú založené budovy a že vládne záruky neznamenajú automaticky schválený úver.

Finančná kríza vo faktoch: Domácnosti chcú najviac šetriť na energiách

Polovica Slovákov (51%) pociťuje vo svojom rozpočte finančnú krízu. Z prieskumu Štatistického úradu ďalej vyplýva, že najviac krízu pocítili nezamestnaní (83%), naopak až 64% vysokoškolsky vzdelaných Slovákov problémy v hospodárení nezaznamenalo.

Investovanie do komodít: Zlato je nielen vzácne, ale aj výnosné

Jednou z mála investícií, ktorá sa vzhľadom na súčasnú situáciu na finančných a komoditných trhoch vyplatila bola investícia do zlata. Kým sa väčšina investičných nástrojov momentálne obchoduje na úrovniach spred niekoľkých rokov, zlato atakuje historické maximá. Naučte sa investovať do zlata, oplatí sa to.

Záťažové testovanie bánk: Fraška s názvom Stress-test

James Quinn píše: Tvorcovia konšpiračných teórií veria, že americká vláda zinscenovala pristátie Apolla 11 na mesiaci rovnako ako útoky v New Yorku z 11. Septembra 2001. James Quinn nie presadzovateľom týchto teórií, ale objavil jednu oveľa väčšiu konšpiračnú teóriu. Americká vláda sa totiž snaží vyvolať vieru, že banky sa ozdravujú (veď Bank of America potrebuje iba 35 miliárd nie?), že trh realít dosiahol svoje dno (toto nám tento týždeň zdelil šéf FEDu Bernanke, pričom opomína takmer 600 tisíc nepredaných domov), že stimulačné opatrenia fungujú, zvyšovanie zadlženia vedie k prosperite...

Čím sa oplatí kúriť? Porovnanie nákladov na rôzne typy vykurovania

Náklady na kúrenie predstavujú jednu z najväčších výdajových položiek rozpočtov českých a slovenských domácností. Súvisí to so zemepisnou polohou a tiež so situáciou na energetických trhoch. Najväčší výrobcovia a distribútori plynu a elektriny majú tendenciu využiť svoje dominantné postavenie v neprospech bežného spotrebiteľa, výsledkom čoho sú vyššie ceny.

Správa bankového ombudsmana: Slováci sa nevyznajú vo finančných produktoch

Od septembra 2007 dohliada na spory klientov s bankami „bankový ombudsman“. Inštitút zriadila Slovenská banková asociácia. V správe o činnosti ombudsmana za minulý rok sa môžeme dočítať aj to, že klienti nečítajú zmluvy a vo finančných produktoch sa veľmi nevyznajú.

FED oznámi výsledky stresového testovania bánk a ECB zrejme zníži sadzby

Americký FED i európska ECB naplánovali na štvrtok dôležité správy. Kým sa však v prípade FEDu iba špekuluje o tom, ktoré banky neprešli stresovým testovaním, o znížení európskych sadzieb sa hovorí nahlas.

Kam investovať?Najnovšie komentáre