Daňová optimalizácia: Spoločník v "eseročke" neplatí odvody

Americké banky sú stále v problémoch

Hovorí sa, že americké akcie sú momentálne predražené, keď pomer ceny k zisku alebo P/E dosahuje na SP500 momentálne hodnotu 33,1. Analytici Bloomberg však tvrdia, že to, čo platí pre tento rok, je úplne odlišné od očakávania budúceho roka.

Na USA čaká explózia verejného dlhu

Americká ekonomika už niekoľko rokov zaživa obdobie deficitu bežného účtu. Posledný prebytkový rozpočet sa datuje až k prezidentovi Georgovi Bushovi st., do roku 1991. Od roku 1983 sa v USA vytvára obrovský kumulatívny deficit voči cudzím štátom, hlavne v dôsledku čistého dovozu tovaru.

Opcie: Nesymetrické výnosové stratégie – Iron Condor

V dnešnej časti opčného seriálu si predstavíme takéto modifikácie stratégie Iron Condor, kde bude rozdiel medzi realizačnými cenami vypísanej a kúpenej call opcie iný oproti rozdielu medzi realizačnými cenami vypísanej a nakúpenej put opcie.

Týždeň vo financiách: Predčasná radosť, prehnaný optimizmus

Radosť z toho, že hrubý domáci produkt Nemecka a Francúzska nečakane vzrástol, že obidva európske ťahúne sa vymanili z recesie a kríza sa definitívne končí, odišla tak rýchlo, ako prišla. Všetko zlé je však na niečo dobré, Francúzsko plánuje šliapnuť na krk manažérom bánk a slovenská vláda sa rozhodla zvýšiť daň z tvrdého alkoholu

L. Unčovský: Priveľa povinností môže viesť k ich obchádzaniu

Po zákone o finančnom sprostredkovaní a poradenstve dostane finančný sektor ďalší zákon. Ako z názvu vyplýva, chrániť má spotrebiteľa na finančnom trhu. O tom, čo zákon prinesie bankám, hovoríme s výkonným riaditeľom Slovenskej bankovej asociácie Ladislavom Unčovským.

Goldman Sachs: Vampír, ktorý hryzie do všetkého alebo bublinkový stroj?

Hovorí sa, že Goldman Sachs (GS) je všade. Táto najsilnejšia investičná banka na svete je vampírom, ktorý sa zahryzne do všetkého odkiaľ cíti peniaze. Stojí za všetkými veľkými trhovými manipuláciami od čias Veľkej hospodárskej krízy.

Saxo Bank: S&P500 do konca roka klesne na 846, Dow Jones pod 8000 bodov

Saxo Bank vo svojej prognóze vývoja hodnoty akciových indexov očakáva, že v krátkodobom horizonte bude obchodovanie s akciami ploché, s tendenciou k rastu a to vďaka vyšším ako očakávaným príjmom. Na akciových trhoch sa všeobecne počíta s oživením ekonomiky v tvare písmena V.

Grécke písmená pomáhajú riadiť riziko pri opciách

Risk manažment je v prípade opcií dôležitejší ako inde. Opcie sú totiž veľmi dynamickým a zložitým inštrumentom, a to nie len preto, že sa obchodujú na páku a sú teda rýchlejšie ako klasické inštrumenty, ale aj preto, že ich cena závisí na niekoľkých významných faktoroch.

Týždeň vo financiách: Slovenská vláda chce šetriť (veď sa blížia voľby!)

Je kríza, konštatovala slovenská vláda a rozhodla o znížení počtu ministerstiev. Rezort sociálnych vecí medzitým uštedril podnikateľom ďalšiu facku - v otázke minimálnej mzdy sa opäť priklonil na stranu odborov. Aj keď pokles ekonomiky v eurozóne sa prekvapivo spomalil a noviny sú plné optimizmu, že ekonomika sa môže ozdraviť skôr ako sa očakávalo, odborníci zostávajú skeptickí.

Kam investovať?Najnovšie komentáre