Kto stojí za prepadom ropy?

Týždeň vo financiách: Kladivo na bankárov

Šéfovia finančných inštitúcií majú priveľké bonusy a to sa bude musieť zmeniť. Aj taký je záver summitu G20. V rovnaký týždeň vytiahla do boja proti bankám aj Európska komisia. Nepáči sa jej výška poplatkov a neférové obchodné praktiky. Zdá sa, že bojovať proti bankárom je účinný politický marketing.

GAP: Poistenie dorovná rozdiel medzi poistným plnením a hodnotou auta

KASKO poistenie nie je všeliekom v prípade krádeže či totálnej škody. Poisťovňa totiž vyplatí trhovú hodnotu vozidla, ktorá môže byť podstatne nižšia ako kúpna cena. Riešením môže byť poistenie finančnej straty – GAP. Uzatvoriť sa dá na 3 až 5 rokov.

Bankový ombudsman má dva roky, už čoskoro dostane konkurenciu

Už dva roky sa môžu nespokojní klienti bánk obracať na špecializovaného ombudsmana zriadeného Slovenskou bankovou asociáciou. Ministerstvu financií však samoregulačný orgán bánk nestačí, navrhuje zriadiť štátneho finančného ombudsmana.

USA čaká iba slabé oživenie spotreby

Náš ukazovateľ hospodárskeho cyklu ukazuje, že svetová ekonomika začína rásť, no napriek tomu však zostáva na pomerne nízkych úrovniach. Hlavnou hnacou silou akciových trhov je od marca uvoľnenie menovej politiky a masívne fiškálno-stimulačné opatrenia.

Daňová optimalizácia: Nižšie dane pri zmluvách podľa Občianskeho zákonníka

V predchádzajúcich dieloch sme uviedli, že na odvodoch i dani z príjmov môžu zamestnávateľ i zamestnanec ušetriť, keď využijú niektoré ďalšie zmluvné formy spolupráce (živnosť i dohody). Rovnako výhodná je aj práca na zmluvu podľa Občianskeho zákonníka. Okrem odvodov z nej za určitých okolností nemusíte zaplatiť ani daň.

Čína vstupuje do veľkého biznisu

Najväčší obchodník s komoditami Glencore podpísal predbežnú dohodu s Čínou. Najľudnajtejšej krajine sa vďaka tejto investícii podarí opäť o niečo znížiť svoju závislosť od amerického dolára, keďže investíciou do zahraničnej spoločnosti sa pochopiteľne riziko vyplývajúce z držby amerického dlhu znižuje.

Týždeň vo financiách: Svet očakáva príchod Mesiáša v podobe summitu G20

Európski lidri a spolu s nimi celý svet zasiahnutý krízou sa v posledných dňoch priam horúčkovite pripravujú na blížiaci sa summit G20. Nie div, veď v Pittsburghu sa má hovoriť aj o regulácii a odmenách pre bankový manažment a predovšetkým o regulácii a sprísnení dohľadu nad finančnými inštitúciami. EÚ sľúbila ťahať za jeden povraz.

Finančná diagnostika Tatra banky: Trochu spoločenskej zodpovednosti a trochu marketingu

Nič nepredáva finančné produkty lepšie ako „poradenstvo“. Podobná myšlienka zrejme stála aj za vznikom finančnej diagnostiky v Tatra banke. Na druhej strane však banke nemožno uprieť edukatívny rozmer projektu.

OVB: B. Fronc na Slovensku končí, odchádza do Nemecka

Dlhoročný šéf slovenského OVB odchádza z postu na Slovensku do centrály holdingu v Nemecku. O odchode B. Fronca sa začalo aktívnejšie hovoriť po odstúpení šéfa holdingu M. Frahnerta a českého riaditeľa P. Uzla. Holding vtedy informácie o Froncovom odchode jednoznačne vyvrátil.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Roman komentoval Komodity: Aká je skutočná cena zlata?

  Pěkný článek. Když jsem se podíval na aktuální graf: https://www.winsidetrading.com/cs/cena-zlata-vyvoj-graf-kurz/, tak je jasně vidět, jak od nového roku cena zlata pěkně vyrostla. Osobně jsem to i čekal, protože zlato je dlouhodobě v uptrendu a nevnímám pokles poptávky po ...

 • Allan komentoval Znižovať si dane sa živnostníkom nemusí vždy vyplatiť

  Myslim ze asi len 15% zije dostojne v dochodku, a nie to este ze 30 rokov. A dalsia kategoria je manualne pracujuci SCZO. Po odchode do dochodku bude vascina zdravotne nacata a potom to uz ide rychlo z kopca. Okrem toho za posledne desatrocie som sa nedostal k pozitivnym ukazovatelom vyvoja ...

 • Peter Apolen komentoval Myslíte si, že za socializmu bolo všetko lacnejšie? Pozrite sa na čísla

  Dobrý deň, článok je ešte z roku 2015, takže už takmer štyri roky starý. Vychádza preto z údajov platných v tom čase.

 • Peter Apolen komentoval Znižovať si dane sa živnostníkom nemusí vždy vyplatiť

  Myslím, že to slušná poistná matematika. Za starobné poistenie 198 eur po dobru 40 rokov, dostávať ďalších možno 30 rokov 440 eur mesačne.

 • Karol komentoval Znižovať si dane sa živnostníkom nemusí vždy vyplatiť

  Minimálne starobné poistenie živnostníka je 85,86 €. U zamestnanca s minimálnou mzdou je to 93,60 €. Priemerná mzda 4Q/18: 1101 €, starobné poistné: 198,18 ;priemerný dôchodok 12/18: 444,26 €. 444,26/198,18=2,24169946513. 2,24169946513*85,86=192,47.