FOREX: Výhľad vývoja na menových trhoch

Summit G8: Aj o budúcnosti dolára a boji proti protekcionizmu

Nastávajúci summit G8, na ktorom sa zúčastnia aj predstavitelia Číny, Indie, Brazílie, Mexika a Juhoafrickej republiky, môže zohrať dôležitú úlohu aj pri komoditách. Zaujímavá bude diskusia o dolári ako rezervnej mene a o protekcionizme v poľnohospodárstve.

Obchodovanie opcií: Ako čítať grafy

V predošlom dieli edukačného seriálu o opciách sme si predstavili opcie od základu. Tentoraz sa zameriame na to, ako čítať opčné grafy, ako spoznať, či ste v zisku alebo v strate a pri ktorej cene nastáva bod zvratu. Ukážeme si aj základné opčné pozície, ktoré môžete otvoriť.

Týždeň vo financiách: Globálnosť krízy je v tom, že zasahuje všetky odvetvia

Pôvodne hypotekárnu a úverovú krízu odborníci pomerne rýchlo premenovali na finančnú a dnes sa už o globálnej kríze hovorí ako hospodárskej - zasahuje všetky odvetvia. Na jej prekonanie sa vymýšľajú rôzne nástroje, no zväčša bez výraznejšieho úspechu. Jedni chcú naliať viac peňazí do ekonomiky, druhí chcú zosilniť kontrolu finančného systému, tretí pred tým varujú.

Daniel Kollár: Úrokové sadzby na úveroch sú historicky veľmi nízke

ČSOB pôsobila ešte v roku 2007 ako pobočka zahraničnej banky. Začiatkom minulého roka sa osamostatnila a teraz si fúziou s Istrobankou upevňuje pozíciu trhovej štvorky s podielom na vkladoch a úveroch 10%. S predsedom predstavenstva ČSOB Danielom Kollárom hovoríme aj o tom, či menej hypoték spôsobila opatrnosť bánk alebo nižší záujem klientov.

Potvrdili sa nelegálne obchody s ropou

Singapurská brokerská spoločnosť PVM, ktorá sa špecializuje na obchodovanie s futures kontraktmi ropy, potvrdila, že v utorok sa stala obeťou neautorizovaného obchodovania. Táto správa iba potvrdzuje, že špekulácie s ropou, o ktorých už dlhší čas počúvame, sú pravdivé.

Bernard Madoff: Začiatok alebo koniec jednej éry svetového finančníctva?

Odsúdenie donedávna uznávaného amerického finančníka Bernarda Lawrence Madoffa, rodáka z New Yorku, na 150 rokov väzenia je v istom zmysle hraničným bodom. Jeho desiatky rokov trvajúce impérium totiž výrazne ovplyvňovalo fungovanie finančných trhov v mnohých kútoch sveta. A tak sa právom natíska otázka: je verdikt súdu začiatkom alebo skôr koncom jednej éry vo vývoji finančníctva? Alebo aj tým jedným aj druhým zároveň?

Komodity: Zlato sa nakupuje v júli

Zlato svojou stagnáciou možno sklamalo mnohých, ktorí veria v jeho silný rast. Takzvaní „Gold bugs“ alebo zlatí býci predpokladali, že po globálnom kvantitatívnom uvoľňovaní a následnej hrozbe inflácie, cena zlata už čoskoro presiahne úroveň 1,000 dolárov.

Opcie: Ohraničená strata, špekulácie na rast i na pokles

Vplyvom krízy stáracajú investori dôveru, veď bežné investičné produkty neboli vlani schopné zarobiť, nedarilo sa akciám, ani ultrakonzervativnym fondom peňažného trhu. Dodatočné zisky bolo možné dosiahnuť iba špekulovaním na akciových alebo derivátnych trhoch. Jedným zo spôsobov ako sa dostať k zaujímavým ziskom a zároveň mať zaistené riziko sú opcie. Práve im sa budeme venovať v rámci vzdelávacieho seriálu.

Týždeň vo financiách: Ktorý filmový hrdina nás ochráni pred recesiou?

Zdá sa, že ani terminátor nedokáže bojovať proti recesii. Ratingová agentúra Fitch totiž znížila hodnotenie amerického štátu Kalifornia, kde je guvernérom práve Arnold Schwarzeneger, predstaviteľ nezničiteľného filmového hrdinu.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Martin Rubáš komentoval Len to, že očakávame recesiu, môže spôsobiť, že naozaj príde

  Problémy jsou reálné. Blíží se špatne časy. Hlavně přichází krize eurozóny. ECB bude muset znovu tisknout peníze. A na špatné časy naše vláda není připravená. https://www.epshark.cz/clanek/1519/eurozona-je-v-nebezpeci

 • Palo komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Percentá sú dôležité, ale rozhodujúca pre výšku sumy invalidného dôchodku je výška zárobku a odvodov v odrobených rokoch, z ktorých sa invalidný dôchodok počíta... Ja mám iba čiastočný invalidný s 55 percentami, no výška môjho predošlého zárobku vystačila na výpočet ...

 • Palo komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Plný invalidný je nad 70 percent, a čiastočný od 45 do 70 percent, vrátane!!!

 • Zdenko Gál komentoval Nie je pravda, že by Sociálna poisťovňa mala vziať invalidom dôchodky

  Je to žiaľ pravda ! Po 12 rokoch 75% dôchodok mi Soc. poisťovňa znížila na 45%. Odvolal som sa. Zbytočne môj lekár napísal, že nie som schopný vykonávať zárobkovú činnosť. Poisťovňa to zmietla zo stola bez riadneho odvôvodnenia. Vraj môžem vykonávať ľahkú prácu, bez ...

 • Vital komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Poskytujem vybavenie hypotekárnych úverov v rýchlom konaní a tiež akýkoľvek typ úveru a úverov. Dávame niekolko typov pôžiciek a to: * Pôžicka pre dôchodcov, úver pre zamestnancov a dodávatelov a obchodníkov. * Hypotéky, Úver a pôžicka, * úvery rezidentom v Rakúsku a ...