Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia: tlačivo a príklad pre zamestnanca, ktorý je zároveň živnostníkom

Milan Laitl: Ja by som sa nebál použiť platobnú kartu ani v exotickej krajine

Karta alebo hotovosť? – túto otázku si pred vycestovaním kladie množstvo Slovákov. Proti kartám hovoria medializované prípady zneužitia. Obchodný manažér MasterCard Europe pre Slovensko Milan Laitl tvrdí, že karty sú pri dodržaní pokynov bezpečné a ak by sa predsa len niečo stalo, klient dostane svoje peniaze späť.

Naďalej rastúce ceny ropy a výnosy dlhopisov vedú k pochybnostiam o oživení trhu

Ropa pokračovala vo svojom oživení, ktoré trvá už viac ako mesiac. Oživeniu napomáha momentum a pokračujúca verbálna intervencia organizácie OPEC. Zaujímavé je, že ropa s dodávkou v budúcom mesiaci je v porovnaní s februárovými minimami o 120 percent vyššie. Dopad rastu jej ceny na krehké ekonomické oživenie sa stal predmetom diskusií iba na chvíľu.

Dopady krízy: Kolaps nás ešte len čaká

Wag the Dog (Vrtieť psom) je skvelý hollywoodsky film z roku 1997. Zápletkou je sexuálny škandál prezidenta tesne pred voľbami, kvôli ktorému je do Washingtonu povolaný ako PR manažér (Motss), ktorý dostane za úlohu tento „problém“ ututlať. Motss za pomoci hollywoodskeho producenta (Breana) imitujú vojnový konflikt v Albánsku, čím v spolupráci s médiami úplne odvrátia pozornosť od prezidentovho prehrešku.

Investovanie pri raňajkách: Káva, čokoláda a cukor môžu priniesť zaujímavé zisky

Káva, kakao, cukor a pomarančová šťava patria do skupiny takzvaných soft komodít . Komodity v tejto skupine sú charakteristické tým, že sa neťažia, ale pestujú. Prinášame informácie o tom, akým spôsobom je možné tieto komodity obchodovať a pár tipov na to, čo je potrebné pri ich obchodovaní sledovať.

Týždeň vo financiách: Spor o dôchodky vrcholí, slovenské banky pomoc nepotrebujú

Športový novinár by povedal, že rezort sociálnych vecí odvolal v hre o peniaze z druhého piliera brankára. Ministerstvo i Sociálna poisťovňa dobre vedia, že veľa času im uždo konca júna neostáva. Športovú terminológiu môžeme využiť aj pri bankách, tri z nich si vsietili vlastný gól.

Ako na ročné zúčtovanie zdravotného poistenia: Tlačivo a príklad pre živnostníka

Na základe záujmu čitateľov prinášame tlačivo a praktický príklad ako vyplniť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Pán Andrej mal v roku 2008 príjmy zo živnosti, príjmy z prenájmu garáže, zároveň bol zamestnaný na dohodu o vykonaní práce. Ako vyplní ročné zúčtovanie zdravotného poistenia? Aké preddavky bude platiť od júla 2009? Uvádzame príklad na vyplnenie ročného zúčtovania.

Vrcholí spor o dôchodky: Pre koho je druhý pilier výhodný?

Slováci môžu vystúpiť z druhého piliera len do konca júna. Vláda počítala, že tak urobí asi 150 tisíc sporiteľov, realitou je však necelé pätina. Rezort sociálnych vecí preto zosilňuje kampaň. V diskusii o výhodnosti sa používajú neférové praktiky – navzájom sa z toho obviňujú obidve skupiny.

Zákon o finančnom sprostredkovaní: Agenti aj poradcovia musia byť poistení

Podľa schváleného zákona o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve zodpovedajú agenti aj poradcovia za spôsobenú škodu. Obe skupiny budú musieť byť poistené. V prípade sprostredkovateľov poistenia až na sumu 1,6 milióna eur.

Vládne stimuly a ich dopad na komoditné trhy

Asi každému je jasné, prečo ceny komodít v čase recesie zvyknú padnúť veľmi rýchlo a zvyčajne aj hlbšie ako ceny akcií. Dôležité je však sa zamyslieť aj nad následkami vládnych stimulov a ich vplyvom na ceny komodít a globálnu ekonomiku.

Kam investovať?Najnovšie komentáre