Investovanie do komodít: Zlato je nielen vzácne, ale aj výnosné

Záťažové testovanie bánk: Fraška s názvom Stress-test

James Quinn píše: Tvorcovia konšpiračných teórií veria, že americká vláda zinscenovala pristátie Apolla 11 na mesiaci rovnako ako útoky v New Yorku z 11. Septembra 2001. James Quinn nie presadzovateľom týchto teórií, ale objavil jednu oveľa väčšiu konšpiračnú teóriu. Americká vláda sa totiž snaží vyvolať vieru, že banky sa ozdravujú (veď Bank of America potrebuje iba 35 miliárd nie?), že trh realít dosiahol svoje dno (toto nám tento týždeň zdelil šéf FEDu Bernanke, pričom opomína takmer 600 tisíc nepredaných domov), že stimulačné opatrenia fungujú, zvyšovanie zadlženia vedie k prosperite...

Čím sa oplatí kúriť? Porovnanie nákladov na rôzne typy vykurovania

Náklady na kúrenie predstavujú jednu z najväčších výdajových položiek rozpočtov českých a slovenských domácností. Súvisí to so zemepisnou polohou a tiež so situáciou na energetických trhoch. Najväčší výrobcovia a distribútori plynu a elektriny majú tendenciu využiť svoje dominantné postavenie v neprospech bežného spotrebiteľa, výsledkom čoho sú vyššie ceny.

Správa bankového ombudsmana: Slováci sa nevyznajú vo finančných produktoch

Od septembra 2007 dohliada na spory klientov s bankami „bankový ombudsman“. Inštitút zriadila Slovenská banková asociácia. V správe o činnosti ombudsmana za minulý rok sa môžeme dočítať aj to, že klienti nečítajú zmluvy a vo finančných produktoch sa veľmi nevyznajú.

FED oznámi výsledky stresového testovania bánk a ECB zrejme zníži sadzby

Americký FED i európska ECB naplánovali na štvrtok dôležité správy. Kým sa však v prípade FEDu iba špekuluje o tom, ktoré banky neprešli stresovým testovaním, o znížení európskych sadzieb sa hovorí nahlas.

Varšavská burza: Najdynamickejšie sa rozvíjajúca burza

Varšavská burza patrí k najdynamickejšie sa rozvíjajúcim nielen v rámci strednej Európy. V počte IPO (prvotná verejná ponuka akcií) je Varšava lídrom v Európe a v počte prichádzajúcich spoločností na burzu prekonala vlani aj Londýn.

Povinnosti SZČO: Okrem daňového priznania musíte podať aj výpis Sociálnej poisťovni a zúčtovanie zdravotného poistenia

Uplynulo už niekoľko týždňov od 31. marca, kedy mala každá samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO) povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov. Aj keď je daňové priznanie podané a daň v zákonnej lehote zaplatená, povinnosti podnikateľa voči štátnym orgánom sa nekončia. Investujeme.sk bude v rámci pravidelnej rubriky prinášať rady a tipy týkajúce sa daní a odvodov.

Ako investovať, keď… Investičné scenáre v čase krízy

Žijeme v čase, ktorý sa len ťažko dá označiť za štandardný, pokiaľ sa naň pozeráme optikou posledných desaťročí. Úspešný investičný model by mal byť v súčasných bezprecedentných časoch nielen založený na zdravom fundamentálnom názore, ale aj na prispôsobovaní svojho portfólia aktuálnej situácií na trhu.

Komoditná burza musí presvedčiť

Ako sme už informovali, Bratislavská komoditná burza plánuje oživenie. Okrem nového zúčtovacieho systému čaká burzu zložité presviedčanie potenciálnych členov. Potvrdzuje to krátky prieskum Investujeme.sk

Frankfurter Wertpapierbörse: Frankfurtská burza patrí k najväčším v Európe

V rámci vzdelávacieho seriálu o investovaní sme si minulý týždeň predstavili pražskú burzu, ktorá je Slovákom najbližšia. Dnes si viac povieme o jednej z najväčších búrz nielen v Európe: Frankfurt Stock Exchange.

Kam investovať?Najnovšie komentáre