Týždeň vo financiách: Svetová ekonomika je v bode zlomu

Lízingové spoločnosti majú výhrady k finančnej legislatíve

Viac ako pokles lízingového trhu zamestnáva Asociáciu lízingových spoločností nová legislatíva v oblasti finančných inštitúcií. Podľa šéfa predstavenstva asociácie Juraja Ebringera obmedzuje legislatíva možnosti klientov.

Úroky v bankách: Oplatí sa dlhšia viazanosť?

Garantované úložky v bankách nie sú veľmi zaujímavo zhodnocované. Kto však nechce s peniazmi riskovať v podielových fondoch, nemá veľa možností na výber. Snáď len položiť si otázku, či podľahnúť o niečo vyšším sadzbám pri dlhších viazanostiach.

Rozpad monetárneho systému je blízko

Zaujímavý názor priniesol Goldstandard Institute vo svojom newsletteri, kde profesor Antal Feteke naznačuje dôležitosť zlata v súčasnej kríze. Desiatky posledných rokov bolo zlato prezentované ako bežná komodita, a my sme si na to pokorne zvykli. Avšak hodnota zlata počas celej histórie ľudskej civilizácie hrala kľúčovú úlohu, a najviac v časoch krízy.

Týždeň vo financiách: Aj ministerský úradník podvádza na daniach….

Oplatí sa zobrať hypotéku na byt? Je už čas kúpiť si nové auto? Kto má peniaze alebo stabilný zdroj príjmu, možno ešte stále špekulatívne odkladá veľké nákupy. Ak sa kríza rýchlo neskončí, ceny zrejme poklesnú.

Čo prináša návrh zákona o ochrane spotrebiteľa na finančnom trhu?

Návrh zákona o ochrane spotrebiteľa na finančnom trhu je od polovice leta v medzirezortnom pripomienkovaní. Jeho znenie vyvolalo odpor medzi finančnými inštitúciami a výhrady majú aj viaceré ministerstvá.

Daňová optimalizácia: Spoločník v "eseročke" neplatí odvody

Pri začiatku podnikania sa najjednoduchšou formou pre individuálneho podnikateľa ukazuje živnosť. V praxi však mnohokrát živnostníci transformujú svoje firmy na spoločnosti s ručením obmedzeným. Ukážeme si, kedy a prečo to môže mať svoje výhody.

Americké banky sú stále v problémoch

Hovorí sa, že americké akcie sú momentálne predražené, keď pomer ceny k zisku alebo P/E dosahuje na SP500 momentálne hodnotu 33,1. Analytici Bloomberg však tvrdia, že to, čo platí pre tento rok, je úplne odlišné od očakávania budúceho roka.

Na USA čaká explózia verejného dlhu

Americká ekonomika už niekoľko rokov zaživa obdobie deficitu bežného účtu. Posledný prebytkový rozpočet sa datuje až k prezidentovi Georgovi Bushovi st., do roku 1991. Od roku 1983 sa v USA vytvára obrovský kumulatívny deficit voči cudzím štátom, hlavne v dôsledku čistého dovozu tovaru.

Opcie: Nesymetrické výnosové stratégie – Iron Condor

V dnešnej časti opčného seriálu si predstavíme takéto modifikácie stratégie Iron Condor, kde bude rozdiel medzi realizačnými cenami vypísanej a kúpenej call opcie iný oproti rozdielu medzi realizačnými cenami vypísanej a nakúpenej put opcie.

Kam investovať?Najnovšie komentáre