USA čaká iba slabé oživenie spotreby

Daňová optimalizácia: Nižšie dane pri zmluvách podľa Občianskeho zákonníka

V predchádzajúcich dieloch sme uviedli, že na odvodoch i dani z príjmov môžu zamestnávateľ i zamestnanec ušetriť, keď využijú niektoré ďalšie zmluvné formy spolupráce (živnosť i dohody). Rovnako výhodná je aj práca na zmluvu podľa Občianskeho zákonníka. Okrem odvodov z nej za určitých okolností nemusíte zaplatiť ani daň.

Čína vstupuje do veľkého biznisu

Najväčší obchodník s komoditami Glencore podpísal predbežnú dohodu s Čínou. Najľudnajtejšej krajine sa vďaka tejto investícii podarí opäť o niečo znížiť svoju závislosť od amerického dolára, keďže investíciou do zahraničnej spoločnosti sa pochopiteľne riziko vyplývajúce z držby amerického dlhu znižuje.

Týždeň vo financiách: Svet očakáva príchod Mesiáša v podobe summitu G20

Európski lidri a spolu s nimi celý svet zasiahnutý krízou sa v posledných dňoch priam horúčkovite pripravujú na blížiaci sa summit G20. Nie div, veď v Pittsburghu sa má hovoriť aj o regulácii a odmenách pre bankový manažment a predovšetkým o regulácii a sprísnení dohľadu nad finančnými inštitúciami. EÚ sľúbila ťahať za jeden povraz.

Finančná diagnostika Tatra banky: Trochu spoločenskej zodpovednosti a trochu marketingu

Nič nepredáva finančné produkty lepšie ako „poradenstvo“. Podobná myšlienka zrejme stála aj za vznikom finančnej diagnostiky v Tatra banke. Na druhej strane však banke nemožno uprieť edukatívny rozmer projektu.

OVB: B. Fronc na Slovensku končí, odchádza do Nemecka

Dlhoročný šéf slovenského OVB odchádza z postu na Slovensku do centrály holdingu v Nemecku. O odchode B. Fronca sa začalo aktívnejšie hovoriť po odstúpení šéfa holdingu M. Frahnerta a českého riaditeľa P. Uzla. Holding vtedy informácie o Froncovom odchode jednoznačne vyvrátil.

Inflácia a krátka (neslávna) história dolára

Inflácia je tichý zabijak, vrah hodnoty našich peňazí, ktorý využíva tú najzákernejšiu metódu dlhotrvajúcej agónie. Hoci sa napríklad 3% každoročné straty kúpnej sily našich peňazí nemusia zdať veľké, dlhodobé následky sú ohromné. Takmer nikde to nevidíme lepšie ako dlhodobom kolapse hodnoty amerického dolára.

Týždeň vo financiách: Pôžičky mladým áno, vyššie dane nie

Zrejme najlepšia správa minulého týždňa znie, že dane sa zvyšovať nebudú. Ľudia totiž nemajú platiť za krízu, ktorú nespôsobili, dozvedeli sme sa. Boj proti kríze je vo všeobecnosti obľúbenou témou politikov, ale marketingovo ho vo svoj prospech využívajú aj poisťovne.

Českí a slovenskí investori súťažia o Porsche Cayman

Skúsení investori aj úplní začiatočníci nevkladajú do hry ani korunu. Najlepší z nich však odíde na luxusnom Porsche Cayman. Po vlaňajšom úspechu štartuje druhý ročník súťaže X-Trade Brokers Cup.

Internet banking: Väčšiemu pohodliu klientov bráni strach

Elektronické bankovníctvo využíva podľa Eurostatu necelá tretia obyvateľov Európskej únie. Najaktívnejší sú v tomto smere Škandinávci, presne naopak je to na juhu Európy. Využívanie internet bankingu ovplyvňuje okrem internetovej gramotnosti aj strach klientov.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Martina komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Dobry vecer zistili mi na magnetickej rezonacii cystu kkrizoch mam narok nainvalidny dochodok

 • Teodora Dobreva komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Som tak nadšený, práve som dostal pôžičku vo výške 66 000 eur na začatie nového podnikania od oprávneného veriteľa. Tu je e-mailová adresa veriteľa {suntrustfinancialhome@gmail.com}, sú 100% legitímne.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Môjmu synovi tiez nsd 70 priznsli a ma 275 e.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Tak to mate belmi milnu predstavu. Ludom z akutnou alebo vhronivko psychzou je totiz to zakázané pracovať lebo to ivh stav zhoršuje

 • Eliza Rivera komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Ahoj; Som Eliza Rivera, som úverový dôstojník a zastupujem službu finančného trhu. Potrebujete finančnú podporu z akýchkoľvek dôvodov? Ak je vaša odpoveď áno, neváhajte a kontaktujte svoju firmu ešte dnes, aby ste získali viac informácií o mojom úverovom programe; kontaktujte ...