Týždeň vo financiách: Dobré správy – zlé správy

Vyplatí sa účet bez poplatkov?

Účet bez poplatkov už nie je len výsadou študentov či dôchodcov. Mesačný balík služieb zadarmo môže získať aj zarábajúci klient. Zväčša je to však podmienené tým, aby mal v banke viazaný určitý objem prostriedkov, ktoré by teoreticky mohol inde zhodnotiť lepšie.

Lacné peniaze: Fatamorgána ekonomickej prosperity

Tri centrálne banky (ECB, BoE a ČNB) budú dnes rozhodovať o výške základnej úrokovej sadzby. Vráťme sa do histórie a pozrime sa, ako dokážu lacné peniaze naštartovať ekonomiku. Nejde len o fatamorgánu oázy prosperity uprostred púšte skazy?

Platia investori za akcie na emerging trhoch príliš veľa?

Akciové trhy od marca rastú, ale najviac k tomuto prispievajú novo rozvíjajúce sa trhy (Emerging Markets). Napríklad v porovnaní s trhom v USA zaznamenali 51% nárast, zatiaľ čo v rovnakom období Index S&P500 vzrástol iba o 33%.

Stratégie Straddle a Strangle: Zarobíte na raste aj poklese

V seriáli o opciách sa pozrieme na stratégie, ktoré kombinujú iba opcie medzi sebou, a pozícia v podkladovom aktíve už do hry nevstupuje. Tieto typy stratégií majú väčšinou špekulatívny účel s cieľom vytvoriť pre investora čo najvhodnejší rizikovo-výnosový profil.

Týždeň vo financiách: Vyjasnieva sa, no nie je o nič jasnejšie

Kríza postihuje čoraz viac obyvateľov zemegule, nezamestnanosť stúpa a odborníci i mocipáni sa predháňajú v protichodných vyjadreniach dokedy to ešte potrvá. Isté je len to, že manažéri amerických bánk naďalej kráľovsky zarábajú a v bezprecedentnom spore o bankové tajomstvo sa vraj začína vyjasňovať.

Daňová optimalizácia: Práca na živnosť môže byť výhodná pre obe strany

Možnosť pracovať pre zamestnávateľa na živnosť bola v čase predošlej verzie Zákonníka práce pre neznalých strašiakom. V čase krízy a súvisiacich úsporných opatrení firiem, je táto forma práce opäť aktuálna. Ukážeme si, že môže mať aj nesporné výhody, a to nielen pre zamestnávateľa.

OVB: V Česku a na Slovensku je iná situácia

OVB je najsilnejšia sprostredkovateľská spoločnosť na slovenskom trhu. Ako líder sú najviac na očiach i na jazyku. Aj preto sa včera špekulovalo o odchode jeho šéfa Benedikta Fronca, ktorému nakoniec vedenie holdingu vyjadrilo plnú podporu.

Eldorádo lacných peňazí: Prečo nízke úroky a nie mzdy?

Už minulý týždeň sme naznačili, že pre dlžníkov je znižovanie úrokových sadzieb javom, ktorý so širokým úsmevom vítajú. Rast cenovej hladiny je rovnako želaným hosťom v dlžníckom prostredí nakoľko hodnota dlhu sa znižuje. Drvivá väčšina spoločnosti si pritom neuvedomuje, že veriteľmi sú práve oni.

Protective Put: Opčná stratégia, ktorá ochráni proti krátkodobému poklesu

V minulom dieli opčného seriálu sme si predstavili stratégiu Covered Call, ktorej cieľom je dodatočný zisk v situácii, keď sa trh výrazne nehýbe. Dnes si vysvetlíme stratégiu Protective Put. Ide o kombináciu long pozície napríklad v akcii a long pozície v put opcii na rovnaké aktívum.

Kam investovať?Najnovšie komentáre