Zlato prelomilo 1000 dolárov. Čo to znamená?

Opcie: Nesymetrické výnosové strategie – Butterfly

Po nesymetrickej stretégii Iron Condor sa budeme v edukatívnom seriáli o opciách venovať stratégii Butterfly v jej "nebalancovanej" podobe. Využijeme ju, pokiaľ máme na trh neutrálny náhľad s variantom poklesu a s variantom rastu

Týždeň vo financiách: Svetová ekonomika je v bode zlomu

Dnes je presne rok, čo sa "oficiálne začala" terajšia globálna kríza. Za jej "začiatok" totiž niektorí odborníci považujú oznámenie americkej vlády o tom, že preberie kontrolu nad pološtátnymi hypotekárnymi agentúramii Fannie Mae a Freddie Mac, hoci problémy sa začali už skôr.

Lízingové spoločnosti majú výhrady k finančnej legislatíve

Viac ako pokles lízingového trhu zamestnáva Asociáciu lízingových spoločností nová legislatíva v oblasti finančných inštitúcií. Podľa šéfa predstavenstva asociácie Juraja Ebringera obmedzuje legislatíva možnosti klientov.

Úroky v bankách: Oplatí sa dlhšia viazanosť?

Garantované úložky v bankách nie sú veľmi zaujímavo zhodnocované. Kto však nechce s peniazmi riskovať v podielových fondoch, nemá veľa možností na výber. Snáď len položiť si otázku, či podľahnúť o niečo vyšším sadzbám pri dlhších viazanostiach.

Rozpad monetárneho systému je blízko

Zaujímavý názor priniesol Goldstandard Institute vo svojom newsletteri, kde profesor Antal Feteke naznačuje dôležitosť zlata v súčasnej kríze. Desiatky posledných rokov bolo zlato prezentované ako bežná komodita, a my sme si na to pokorne zvykli. Avšak hodnota zlata počas celej histórie ľudskej civilizácie hrala kľúčovú úlohu, a najviac v časoch krízy.

Týždeň vo financiách: Aj ministerský úradník podvádza na daniach….

Oplatí sa zobrať hypotéku na byt? Je už čas kúpiť si nové auto? Kto má peniaze alebo stabilný zdroj príjmu, možno ešte stále špekulatívne odkladá veľké nákupy. Ak sa kríza rýchlo neskončí, ceny zrejme poklesnú.

Čo prináša návrh zákona o ochrane spotrebiteľa na finančnom trhu?

Návrh zákona o ochrane spotrebiteľa na finančnom trhu je od polovice leta v medzirezortnom pripomienkovaní. Jeho znenie vyvolalo odpor medzi finančnými inštitúciami a výhrady majú aj viaceré ministerstvá.

Daňová optimalizácia: Spoločník v "eseročke" neplatí odvody

Pri začiatku podnikania sa najjednoduchšou formou pre individuálneho podnikateľa ukazuje živnosť. V praxi však mnohokrát živnostníci transformujú svoje firmy na spoločnosti s ručením obmedzeným. Ukážeme si, kedy a prečo to môže mať svoje výhody.

Americké banky sú stále v problémoch

Hovorí sa, že americké akcie sú momentálne predražené, keď pomer ceny k zisku alebo P/E dosahuje na SP500 momentálne hodnotu 33,1. Analytici Bloomberg však tvrdia, že to, čo platí pre tento rok, je úplne odlišné od očakávania budúceho roka.

Kam investovať?Najnovšie komentáre