Bušel a unca: Aké jednotky sa používajú na komoditnej burze?

Finančné produkty budú predávať aj televízne postavy

Asi pred polrokom v diskusii o dôležitosti finančnej gramotnosti generálna sekretárka AFISPu Darina Huttová polovážne poznamenala, či by nemohla byť finančná výchova súčasťou televíznych seriálov. Zákonodarca to nakoniec vyriešil úplne inak. Hrdinovia seriálov síce vychovávať nebudú, zato však budú finančné produkty „predávať“.

Daňová optimalizácia: Ako ušetriť kombinovaním SRO-čky a živnosti

Podnikateľ sa môže v rôznych štádiách svojej činnosti rozhodnúť, či bude pre neho vhodná živnosť alebo si založí vlastnú „eseročku“. Obe právne formy majú svoje výhody i nevýhody. Ukážeme si, že ich kombináciou môže podnikateľ maximalizovať svoj čistý príjem. Pozor však, aj kombinácia živnosti a spoločnosti s ručením obmedzeným má svoje úskalia.

Koniec sveta odložený na neurčito: Možno hovoriť o kríze v minulom čase?

Koniec sveta sa odložil na neurčito. Globálna ekonomika sa nielenže stabilizovala, ale ukazuje aj rast. Technicky sa US ekonomika, či hospodárstvo eurozóny dokonca vymanilo z recesie už v 3Q. Jednoducho mohli by sme povedať, že kríza prestáva zúriť na základe „mäkkých“ (prieskumy dôvery alebo sentimentu), ale aj „tvrdých“ makrodát ( priemyselné produkcia, podnikové objednávky).

Týždeň vo financiách: Premiér šetrí na plate, poisťovňa recyklovaním reklamného spotu

Írsky premiér si znížil plat o 20% - krajina totiž potrebuje šetriť. S krízou sa stále vysporiadávajú aj v USA, kde padla už 130-ta banka. Doma sme sa potešili z výsledkov HDP, to však ešte neznamená, že je po kríze. Banky očakávajú nárast problémových úverov, jedenásť z nich sa preto zapojilo do programu pomoci pri splácaní hypoték.

Víťazka Porsche: Sledovať trh sa dá aj na laptope v kuchyni

Keď sa Zuzana Holienčinová prvý týždeň videla medzi najlepšími obchodníkmi, snažila sa vyhrať PDA. X-Trade Brokers Cup pre ňu nakoniec vyšiel omnoho úspešnejšie a za zhodnotenie takmer 4000% získala atraktívne Porsche. S Forexom sa úspešne vysporiadala aj napriek povinnostiam mamičky na materskej dovolenke. Ako hovorí, sledovať trh sa dá aj na laptope v kuchyni.

Zaregistrujte sa a nové články vám Investujeme.sk pošle e-mailom!

Odborný portál Investujeme.sk bude bližšie k svojim čitateľom. Od pondelka 7. decembra budú všetci registrovaní užívatelia dostávať e-mailom anotácie na publikované texty. Aj v prípade časovej zaneprázdnenosti im tak neujde žiada dôležitá informácia.

16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

Pred Vianocami míňame ešte viac ako inokedy a túžba nakupovať nás často dotlačí k pôžičke. Úvery však bývajú len málokedy výhodné a paradoxne - chudobnejší človek si požičia drahšie ako bohatší. Spoločnosti, ktoré požičiavajú, totiž v úroku zohľadňujú aj riziko nesplatenie a to je vyššie u chudobnejších.

Aký bude december na finančných trhoch?

Historické štatistiky potvrdzujú, že december býva jedným z najsilnejších mesiacov pre akciový trh a index Dow Jones zaznamenal v decembri silné prírastky v horizonte posledných 20, 50 ako aj 100 rokov. Zároveň sa pozitívne decembre vyskytovali s oveľa vyššou pravdepodobnosťou než rasty počas ostatných mesiacov.

Úrok 144%: Neuveriteľné, ale aj dnes to niektorí sľubujú…

Ešte stále neutíchli vášne v súvislosti s krachom „nebankoviek“ typu Horizont a BMG a poškodení sa dožadujú odškodnenia. Pri takejto informovanosti je málo pravdepodobné, že sa nájde človek, ktorý uverí garantovanému vkladu s ročným zhodnotením 144%. A predsa. Nie je to tak dávno, čo jeden z účastníkov diskusného fóra podobnú investíciu zvažoval. Potvrdzuje to slabú finančnú gramotnosť Slovákov.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • William Rogers komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Požiadajte o urgentnú pôžičku bez poplatkov za bankový prevod alebo registračných poplatkov vo výške 2%. Sme registrovaní súkromní veritelia, sme stopercentne legitímni a čestní. Poskytujeme pôžičky za veľmi nízku úrokovú sadzbu 2% bez registrácie alebo poplatkov za ...

 • Roland komentoval Ako zdaňovať príjmy z korporátnych dlhopisov

  Ešte by stálo za pripomenutie, že z niektorých príjmov z dlhopisov sa platí aj odvod do zdravotnej poisťovne. Týka sa to kapitálových výnosov, bez ohľadu na to či bol dlhopis držaný do splatnosti alebo nie (s výnimkou predaja po roku držania dlhopisov na burze listovaných ...

 • Ľubica Fačková komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Ako je to možné že plný invalidný je 345 eur ked ja som chorá od 10rokov na epilepsiu ťažku kde mávam 3 záchvaty v noci niekedy sa stane ,že sa aj pomočím a to som na75 percent a ked som vyšla školu šla som na matersku ana invalidnu a dnes poberám plný invalidný dôchodok ...

 • Dulce Willinsky komentoval Banky varujú: rastie počet útokov na citlivé údaje klientov

  It's going to be end of mine day, but before ending I am reading this enormous piece of writing to increase my experience.| https://vbucks.press/

 • Franca Woller komentoval Nevýhodné pôžičky: Úžera, ty najhnusnejšia z húseníc! (3. časť)

  Dnešná doba bola históriou, spomienkou, ktorá sa nevymaže ani za milión rokov no tak, bol som ohromený, keď moja banka zavolala, aby potvrdila, že 40 000,00 eur bol prevod na môj bankový účet. Som vďačný Franca Wollerovej za finančnej pomoci. Len minulý piatok som hľadal ...