Dolárový dumping pokračuje

Zlatá minca: Objavom roka produkty UniCredit Bank, Unionu a Allianzu

V polovici novembra spoznáme najlepšie finančné produkty ocenené zlatou mincou. Akousi predkategóriou je objav roka, kde odborná porota hodnotí inovatívnosť a jedinečnosť nových produktov na finačnom trhu – za minulý rok uspeli dve poisťovne a jedna banka.

Komoditní obchodníci obsadili čelné priečky počas prvého týždňa investičnej súťaže

Prvý súťažný týždeň investičnej súťaže X-Trade Brokers Cup priniesol mimoriadnu volatilitu na komoditných trhoch, čo využili aj súťažiaci k dosahovaniu vysokých ziskov. Prinášame vám prehľad prvého súťažného týždňa a mená výhercov týždňových cien.

Týždeň vo financiách: Ktorý dôchodkový pilier je horší?

Dôchodková reforma sa opäť stáva obľúbenou témou – po sprísnení podmienok sa správcovské spoločnosti vzdali investovania do akcií. A to práve v období, keď z dlhodobého hľadiska môže byť investovanie do nich zaujímavé. Klient si prakticky nemá z čoho vyberať.

Poistný trh v prvom polroku: Rástlo technické poistné aj poistné plnenia

Kríza poznačila v prvom polroku 2009 aj poistný trh. Ako vyplýva zo správy NBS, celkové technické poistné sa znížilo medziročne o 5,2%, zisk poisťovní klesol o 13,5%, ale náklady na poistné plnenia medziročne vzrástli o 10,4%.

Federálny úrad nepriamo likviduje regionálne banky v USA

Americký Federálny úrad na ochranu vkladov (FDIC) urobil preventívne opatrenia, aby zachoval svoj poisťovací fond pre problémové banky. Po prvý krát v dejinách má FDIC tak veľké problémy, že schválil návrh, ktorý umožňuje predplatenie štvrťročných súm poistného, aby bolo možné udržať zostatok fondu v kladných číslach.

Daňová optimalizácia: oslobodenie od dane a príležitostné činnosti

Zákon o dani z príjmov pozná mnoho druhov príjmov, ktoré sú pre fyzické osoby oslobodené o dane. Okrem rôznych štátnych dávok a plnení z poistení je tu aj niekoľko skupín ďalších príjmov či situácií, ktoré sa dajú využiť v náš prospech.

Ropu ťahá hore oslabujúci dolár. Vydrží vôbec americká mena?

Povrávalo sa, že za utorkovým rastom ceny ropy stoja predovšetkým tajné plány. Francúzsko, Rusko, Kuvajt a Saudská Arábia sa údajne stretli s cieľom vyriešenia problému volatilnej ceny ropy. Riešením by mohlo byť ukončenie obchodovania s ropou v amerických dolároch...

V. Blahová: Cenu luxusnej nehnuteľnosti určuje predovšetkým lokalita

Vinníka za nafúknutie realitnej bubliny sa neoplatí hľadať, taká bola situácia na trhu, tvrdí Managing Partner realitnej spoločnosti Corpia Sotheby´s International Realty Veronika Blahová. Ako hovorí v rozhovore pre Investujeme.sk, ceny luxusných nehnuteľností sa medziročne prepadli o tretinu.

Týždeň vo financiách: Po masívnych stimuloch prichádza vytriezvenie

V čase, keď vďaka vládnym stimulom sa prakticky na celom svete zdá, že kríza pomaly končí, prichádza vytriezvenie. Keď sa masívne stimuly skončia, hneď ide všetko po starom (typickým príkladom je šrotovné). O to viac sa k slovu dostávajú populisti. Ich zbrane sú osvedčené: dane a štátny rozpočet.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Mr Desmond Lee komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Hľadáte legitímnu pôžičku? Unavený hľadaním pôžičiek a Hypotéky? Boli ste odmietnutí svojimi bankami? tiež ste boli scammed raz? Potom je vaša finančná trauma skončená my Ponuka ÚVERY od 1 500,00 dolárov Min. do 300 000 000,00 dolárov Max.at 2% úroková sadzba. Sme ...

 • Maria komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Potrebujete pôžičku? Cieľom je informovať širokú verejnosť o tom, že poskytujeme pôžičky jednotlivcom s úrokovou sadzbou 3%. Naše pôžičky sú zabezpečené a zaručené vládami, aby mohli ponúkať pôžičky po celom svete. Ponúkame všetky druhy pôžičiek, napríklad osobný ...

 • James Clark komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Potrebujete pôžičku? Cieľom je informovať širokú verejnosť o tom, že poskytujeme pôžičky jednotlivcom s úrokovou sadzbou 3%. Naše pôžičky sú zabezpečené a zaručené vládami, aby mohli ponúkať pôžičky po celom svete. Ponúkame všetky druhy pôžičiek, napríklad osobný ...

 • James Clark komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Túto otázku by som rád položil skôr, ako pôjdem rovno k svojmu verejnému vyhláseniu. Ak získanie legitímnej pôžičky online bolo také ľahké, ako je uvedené vo všetkých týchto vynaliezaných / duplikovaných svedectvách o pôžičkách, ktoré som čítal online, tak prečo som ...

 • Pierre komentoval Slovensko má najväčšie rezervy zlata na hlavu z krajín V4

  NEMA, je to papierove zlato, ktore ak neprevezieme k nam co najskor, tak nikdy neuvidime!!!!!!!! Slovensko ma najmenej zlata na SVETE.