Streda 23. január. Meniny má Miloš

Tatra banka bude musieť zmeniť svoj internet banking

28.07.2017 | 11:14 0 Komentárov

Flash player končí. Tatra banka, ktorá ho ako jediná z veľkých bánk na Slovensku využívala, preto bude musieť do troch rokov zmeniť svoj internet banking. Dôvodom ukončenia podpory tohto multimediálneho prehliadača bola nízka bezpečnosť.

Spoločnosť Adobe tento týždeň oznámila, že koncom roka 2020 prestane podporovať multimediálny prehrávač Flash player. Od toho času nebude možné stiahnuť si softwér zo stránok Adobe, no ešte dva a pol roka potom bude firma jeho užívateľov podporovať.

Kameňom úrazu bola bezpečnosť prehrávača. Doteraz ich Adobe pre Flash vydal viac ako 1030 a veľká časť z nich sa radí medzi veľmi rizikové. Flash Player tak patrí medzi softvéry s najväčším počtom bezpečnostných rizík na svete.

Flash bol prvou technológiou, ktorá v začiatkoch internetu umožnila jednoduché prehliadanie multimediálneho obsahu. Veľké firmy vrátane Applu, Googlu, Facebooku a Microsoftu sa od neho odvrátili už dávnejšie. No celý rad veľkých webov na ňom stále beží. Jednou z nich je internet banking Tatra banky.

V reakcii na uvedené rozhodnutie Adobe tretia najväčšia banka Slovensku pre denník SME povedala, že plánuje prostredie svojho internet bankingu zmeniť. „Na zmene pracujeme a je našou prioritou,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Povodová, no neupresnila čas, kedy k tomu dôjde.

Tatra banka je jedinou zo slovenských bánk, ktorá v súčasnosti využíva pre svoje bankovníctvo túto technológiu. Je preto častým cieľom hackerským útokom vedeným zo zahraničia. No banke sa darí voči nim úspešne brániť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *