Sobota 25. mája. Meniny má Urban

Allianz bude celosvetovým olympijským partnerom

Allianz bude celosvetovo poisťovať aktivity Medzinárodného olympijského výboru.

Medzinárodný poisťovací koncern Allianz bude prostredníctvom sponzorskej zmluvy spolupracovať s medzinárodným olympijským výborom pri poskytovaní inovatívnych a integrovaných poistných riešení na podporu olympijského hnutia, vrátane organizačných výborov olympijských hier s ambíciou poskytovať poistné riešenia národným olympijským výborom po celom svete a ich olympijským tímom a športovcom.

Podpora bude zahŕňať existujúce produkty, ako sú poistenie automobilového parku a poistenie majetku a zodpovednosti za škodu, ale aj poistné riešenia pre budúce produkty a služby poháňané technologickými zmenami. Partnerstvo potrvá od roku 2021 do roku 2028.

Ambíciou oboch partnerov je využiť silu športu na spojenie s novým publikom prostredníctvom digitálnych kanálov, vrátane Olympic Channel. Spojenie sa s ďalšou generáciou jej preferovaným spôsobom dáva Allianzu príležitosť pokryť ich poistné potreby.

Allianz už od roku 2006 podporuje Medzinárodný paralympijský výbor (MPV) ako medzinárodný partner a podľa dohody sa od roku 2021 stane „celosvetovým paralympijským partnerom“.

Prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach povedal: „Toto nové partnerstvo demonštruje celosvetovú výzvu a silu olympijského hnutia a sme veľmi radi, že dlhodobo spolupracujeme s Allianzom na podpore športu po celom svete. Allianz vybudovala celosvetový biznis založený na dôvere. S týmto partnerstvom spoločne budujeme základ založený na vzájomnej dôvere. Allianz je nositeľom silného športového odkazu a v súlade s olympijskou agendou 2020 zdieľame digitálnu ambíciu spojenia sa s mladými ľuďmi po celom svete s cieľom podporiť olympijské hodnoty a silu športu.“

Oliver Bäte, šéf skupiny Allianz uviedol: „Som nadšený, že sme sa pridali ku globálnej komunite športovcov a ľudí nadšených športom a tímovou prácou – okrem už existujúceho silného partnerstva s Medzinárodným paralympijským výborom (MPV). Prostredníctvom digitálnych a sociálnych kanálov MOV sa môžeme spojiť s viac ľuďmi ako kedykoľvek predtým a ponúknuť im naše odborné znalosti v oblasti poistenia. Veríme, že svet je lepším miestom, keď majú ľudia odvahu opustiť rozdiely a stáť spolu, aby dosiahli lepšie výsledky pre seba a pre spoločenstvá, v ktorých žijú.“

Jean-Marc Pailhol, vedúci riadenia trhu a distribúcie skupiny Allianz, dodal: „Sme nadšení príležitosťou posunúť Allianz na nové trhy, ako aj posilniť našu pozíciu na existujúcich trhoch.“

Sponzorské obdobie bude pokrývať zimné olympijské hry 2022 v Pekingu, olympijské hry 2024 v Paríži, zimné olympijské hry 2026 a olympijské hry 2028 v Los Angeles. V Číne, Francúzsku a Španielsku bude mať Allianz marketingové práva už od roku 2019. V marci tohto roku medzinárodný olympijský a paralympijský výbor založili dlhodobé partnerstvo medzi týmito dvoma organizáciami až do roku 2032. Ako súčasť tejto dohody budú od roku 2021 všetci svetoví TOP partneri zároveň aj partnermi olympijských a paralympijských hier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *