Streda 12. augusta. Meniny má Darina

Ficova vláda obrala sporiteľov o majetok

Penzia 12.03.2009 | 17:58 0 Komentárov

Prijatím novely zákona o starobnom dôchodkovom sporení, ktorým sa znížili poplatky pre DSS, pod úroveň ekonomicky nevyhnutných nákladov potrebných na zabezpečenie služieb poskytovaných sporiteľom, Ficova vláda obrala sporiteľov o časť ich budúcich úspor. Zavedením schválených zmien, DSS budú nútené investovať, len do málo výnosných aktív, čím sa dramaticky znížia výnosy sporiteľov a zníži sa ich budúci majetok.

Veľmi krátky čas, ktorý bol daný na aplikovanie týchto nových pravidiel, navyše spôsobí nútené odpredaje aktív za nevýhodné ceny, čo opäť nepriamo poškodzuje sporiteľov. Tento neodborný, likvidačný a politicky motivovaný akt pomsty voči II. pilieru a sporiteľom, ktorí sú v ňom zapojení,  je argentínskou cestou likvidácie dôchodkového sporenia na Slovensku. Vláda svojim neodborným rozhodnutím prinútila dôchodkové sporenie, aby sa stalo málo výnosným a menej zaujímavým z hľadiska budúcich dôchodkov.

Sama si tak vytvorila budúci argument o nevýhodnosti a nevýnosnosti dôchodkového sporenia, ktorý jej má neskôr poslúžiť ako podklad pre úplnú likvidáciu tohto systému.

Tak ako v Argentíne najprv vláda zákonom prinútila investovať do nevýhodných štátnych dlhopisov, aby ich následne mohla znárodniť, tak slovenská vláda ekonomicky likviduje výnosnosť dôchodkového sporenia, aby si vytvorila argument pre jeho neskoršie zrušenie a znárodnenie majetku sporiteľov.

Všetky tieto kroky sú namierené proti záujmom 1,5 milióna ľudí zapojených v dôchodkovom sporení, proti ich majetku, proti výške ich budúcich dôchodkov a má značne antisociálny charakter.

Argument o znížení poplatkov pre DSS, je len falošnou zámienkou na ceste k úplnému ovládnutiu a zmocneniu sa majetku sporiteľov touto vládou.

Ing. Ľudovít Kaník

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial