Utorok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Finančné zdravie začína v Tatra banke

Banky 29.05.2009 | 08:11 0 Komentárov

Od polovice júna začína v Tatra banke nová služba pod názvom Finančná diagnostika. Za pomoci finančných špecialistov tak môžu klienti i neklienti banky lepšie porozumieť svojim príjmom a výdavkom, zistiť možnosti ďalšieho úverovania a predísť tak prípadným finančným ťažkostiam.

V období, keď je hlavná pozornosť venovaná efektívnemu vynakladaniu všetkých finančných zdrojov, je dôležité porozumieť celkovej štruktúre výdavkov. Cieľom Finančnej diagnostiky je odpovedať na otázku zdravého zadlžovania, zabezpečenie rizika, ako aj vyváženosti príjmov a výdavkov a efektívneho využitia rezerv pre zaistenie budúcnosti. Týmto krokom Tatra banka nadviazala na jej komplexné poradenstvo v oblasti úverových produktov, ktoré začala už v polovici apríla.

„Finančná diagnostika je tu pre ľudí, ktorí majú záujem lepšie sa pozrieť na štruktúru svojich financií, porozumieť vzťahom medzi príjmami a výdavkami alebo predísť nezdravému úverovaniu. Pochopenie týchto súvislostí v konečnom dôsledku umožňuje pozerať sa do budúcnosti s väčšou istotou,“ hovorí Boris Gandel, hovorca Tatra banky.

Diagnostiku svojho finančného zdravia si môžu klienti i neklienti banky prísť spraviť od polovice júna do každej pobočky Tatra banky.