Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

HARTMANN kúpil výrobcu absorbčných inkontinenčných produktov v USA

Investície 24.02.2009 | 20:05 0 Komentárov

Skupina HARTMANN kúpila amerického výrobcu absorbčných inkontinenčných produktov spoločnosť Whitestone, Bloomington v Indiane a to s platnosťou od 1. 12. 2008. Touto akvizíciou posilňuje HARTMANN svoje postavenie na celosvetovo významnom trhu v sektore zdravotníckej a domácej starostlivosti o pacientov.

Po Nemecku a Francúzsku sa tak USA stanú pre spoločnosť HARTMANN tretím najväčším odbytovým trhom.

HARTMANN akvizíciou preberá spoločnosť s približne 120 zamestnancami a ročným obratom viac ako 40 miliónov USD. Týmto bude portfólio inkontinenčných produktov skupiny HARTMANN komplexné. Whitestone spolu s dcérskou spoločnosťou HARTMANN-CONCO, a.s. v Rock Hill v Južnej Karolíne, poskytnú v USA širokú a rôznorodú škálu zdravotníckych potrieb a hygienických výrobkov. Súčasne spoločnosť pokryje svojimi službami väčšie územie USA.

Táto akvizícia umožní HARTMANNU ponúknuť zákazníkom v USA široký sortiment inkontinenčných produktov za efektívnu cenu a kvalitnú starostlivosť. V USA sú inkontinenčné výrobky známe po značkami Dignity, Ultra Shield Plus a Compose. Teraz budú doplnené o prémiový rad úspešných značiek ako sú MoliCare, MoliForm a MoliMed.

Spoločnosť okrem toho vidí veľké príležitosti ďalšieho rozvoja v zavedení systému služieb pre starostlivosť v ústavoch a ambulanciách. Špeciálne vyškolený personál sa zameria nielen na predaj inkontinenčných produktov ale rovnako aj na sortimentu pre liečbu chronických rán. Sem patria ako moderné tak aj tradičné krytia, kompresívny materiál a ovínadlá. HARTMANN-CONCO, a.s. ponúkne tak svojim zákazníkom v USA komplexnú starostlivosť za cenovo prijateľné podmienky.