Sobota 20. októbra. Meniny má Vendelín

Kateřina Benešová bola menovaná do pracovnej skupiny Európskej federácie účtovníkov

Dane 27.05.2009 | 10:42 0 Komentárov

Riaditeľka Asociácie profesných účtovníkov ACCA pre Česko, Slovensko a Maďarsko, Kateřina Benešová, bola menovaná do prípravného výboru stretnutia prezidentov profesných združení, ktoré pravidelne organizuje Európska federácia účtovníkov (FEE). Konferencia prezidentov sa koná raz za dva roky a jej úlohou je zaujať stanovisko k strategickým otázkam finančného riadenia firiem. Tohtoročné stretnutie sa uskutoční 23. októbra 2009 v Lisabone a bude venované budúcnosti finančnej profesie.

Kateřina Benešová je jedným z dvoch zástupcov, ktorí reprezentujú región strednej a východnej Európy v prípravnom výbore vrcholného stretnutia: „Finančné riadenie prechádza vzhľadom k terajšej ekonomickej situácii turbulenciami aj v strednej Európe. Som rada, že môžem na tomto kľúčovom fóre finančného managementu ovplyvniť agendu a priority týkajúce sa finančnej profesie u nás a v okolných krajinách,“ uviedla Benešová k svojmu menovaniu. 

Konferencia prezidentov sa zameria na úlohu ľudského kapitálu vo finančnom riadení a schopnosť firiem zaujať a udržať si talenty v organizácii. Riešiť sa bude i predpokladaná budúca podoba trhov, úloha účtovníkov v riadení firiem a ich reputácia v spoločnosti a tiež úloha profesných organizácií. 

ACCA už v minulosti poukázala na fakt, že pozícia účtovníkov sa pod vplyvom globálnych ekonomických podmienok výrazne mení. Od finančných oddelení sa vo firmách stále viac očakáva, aby okrem technického účtovníctva zvládali aj kompetencie analýzy, plánovania, identifikácie rizík, ale aj komunikácie vnútri firmy a kontroly: „ACCA sa týmto otázkam venuje už roky a naše globálne prieskumy potvrdzujú, že sa úloha profesionálov vo finančnej oblasti mení viac než kedykoľvek predtým. Bude zaujímavé vypočuť si skúsenosti kolegov z ostatných európskych krajín a vyvodiť z toho závery, ktoré celú profesiu posunú o krok ďalej,“ dodala Benešová.