Piatok 19. októbra. Meniny má Kristián

Koncoročné platby radšej zadávajte v predstihu

Banky 14.12.2009 | 14:16 0 Komentárov

Potrebujete ešte do konca roka zaplatiť poistné, poslať niekomu peniaze na účet alebo uhradiť splátku stavebného sporenia? Nezabudnite na to, že vianočné sviatky ovplyvnia aj termíny bankových prevodov. Ak majú byť vaše platobné príkazy spracované a peniaze pripísané na účet ešte počas tohto roka, je potrebné dodržať určené termíny.

Aby peniaze odišli z účtu ešte tento rok, v Slovenskej sporiteľni je potrebné zadať platobný príkaz najneskôr 31. decembra do 12:00 hodiny v ktoromkoľvek z 278 obchodných miest banky alebo prostredníctvom Internetbankingu. „Ak však chcete, aby ešte v ten istý deň prišli na účet príjemcu v inej banke, požiadajte o zrýchlenú alebo urgentnú platbu,“ vysvetľuje Peter Tejbus, riaditeľ odboru platobného styku a vysporiadania Slovenskej sporiteľne. 

Ak splácate úver alebo hypotéku napríklad k 25. alebo 26. dňu v mesiaci, myslite na to, aby ste k tomuto dátumu mali na účte dostatok peňazí.

Na zadávanie jednorazových platieb je výhodné využívať radšej Internetbanking, pretože oproti platbe v obchodnom mieste ušetríte 1,04 eura. Klienti s Osobným účtom môžu bez poplatku bezhotovostne zaplatiť neobmedzený počet transakcií.

Hoci obchodné miesta Slovenskej sporiteľne dokážu spracovať platobné príkazy aj 24. a 31. decembra do 12:00, banka odporúča klientom, aby si to nenechávali na poslednú chvíľu. Linka Sporotel bude klientom k dispozícii nepretržite aj počas Vianoc a novoročných sviatkov.

Ako bude Slovenská sporiteľňa otvorená počas vianočných a novoročných sviatkov?  

Vo štvrtok 24. decembra 2009 budú otvorené len obchodné miesta v nákupných centrách do 12.00 hod. (obchodné miesta v Tesco Bratislava – Zlaté piesky, Považská Bystrica a Tesco Levice budú otvorené do 11.00 hod). Obchodné miesto v TPD bude zatvorené.

V piatok 25. a v sobotu 26. decembra 2009 budú obchodné miesta Slovenskej sporiteľne zatvorené.

Vo štvrtok 31. decembra 2009 budú všetky obchodné miesta Slovenskej sporiteľne otvorené do 12.00 hod.

V piatok 1. januára 2010 budú obchodné miesta Slovenskej sporiteľne zatvorené.

V stredu 6. januára 2010 budú otvorené len obchodné miesta v nákupných centrách (okrem TPD).

Slovenská sporiteľňa zároveň pripomína, že 31. december je posledným dňom, kedy komerčné banky zamieňajú slovenské bankovky za eurá. Po tomto termíne ich bude zadarmo a bez časového zamieňať Národná banka Slovenska. Slovenské mince bude NBS zamieňať do konca roka 2013.

UPOZORNENIE

Tento text je tlačová správa. Investujeme.sk zverejňuje komerčné oznamy a tlačové vyhlásenia v dodanom znení a nezodpovedá za ich obsah.