Utorok 14. júla. Meniny má Kamil

Ľudia na Pohode prvýkrát minuli viac bezhotovostne, ako si vybrali z bankomatov

16.07.2019 | 14:47 0 Komentárov

Návštevníci Pohody prvýkrát v histórii festivalu zaplatili viac, ako si vybrali z bankomatov. Pomer medzi bezhotovostnými platbami a výbermi z bankomatu sa oproti vlaňajšku takmer otočil.

Zmena v správaní návštevníkov festivalu pritom obrovská. Kým vlani zaplatili na termináloch obchodníkov 295 tisíc eur, tento rok to bolo až 815 tisíc. Vlani tak bol pomer výberov z bankomatov a bezhotovostných platieb 66 ku 34 percentám. Tento rok to už bolo 30 vs. 70 percent.

Ešte pred dvomi rokmi sa na najväčšom slovenskom festivale platilo najmä hotovosťou, kartou minuli návštevníci len 82 tisíc eur. Takmer desaťnásobný nárast za dva roky je obrovským úspechom. “Vďaka rýchlym bezkontaktným platbám v takmer všetkých gastro prevádzkach, a tiež výmene náramkov v našich pobočkách, bola tohtoročná Pohoda nielen bez kešu, ale aj bez čakania v rade. Oceňujeme, že Pohoda sa vybrala na túto cestu spolu s nami,“ vraví Dáša Juríková, riaditeľka stratégie a rozvoja značky Slovenskej sporiteľne.

Už vlaňajšok s leitmotívom „Doba kešu skončila“ priniesol výrazný nárast bezhotovostných platieb, bankomaty sporiteľne však boli vyhľadávané a objem výberov stále rástol, aj keď pomalšie. V tomto roku Pohoďáci už na hotovosť toľko nemysleli a vybrali o 40 percent menej ako vlani.

Okrem väčšieho počtu bezkontaktných terminálov (3-násobný nárast za dva roky) tomu výrazne pomohli aj čoraz obľúbenejšie mobilné platby s Google Pay a Apple Pay.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *