Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Maľba 2009 – jedinečná príležitosť pre mladé talenty získať uznanie na profesionálnej umeleckej scéne

Banky 28.04.2009 | 16:09 0 Komentárov

Nadácia VÚB vyhlasuje štvrtý ročník súťaže Maľba 2009 – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov. Výtvarníci vo veku od 24 do 35 rokov môžu prihlásiť svoje maľby do 30. júna. Diela bude hodnotiť medzinárodná porota a tri najlepšie z nich budú ocenené. Celková dotácia pre rok 2009 je 20 000 eur, čo môže autorom pomôcť pri rozvoji ich profesionálnej kariéry.

Účasť v súťaži organizovanej Nadáciou VÚB je jedinečnou šancou pre mladých výtvarníkov.

Je pre nich dôkazom, že maľba má v našej kultúre svoje privilegované miesto. Pôsobí motivačne pre ich umeleckú kariéru a dáva im možnosť konfrontovať svoju prácu s dielami iných mladých umelcov. Súťaž má vysoký kredit medzi laickou i odbornou verejnosťou a to aj vďaka medzinárodnej porote, v ktorej sú každoročne zastúpené zvučné mená z rôznych krajín Európy. V uplynulých ročníkoch sme tu mali odborníkov z Milána, St. Etienne, Utrechtu, Prahy a samozrejme Slovenska. 

„Teší ma, že sa súťaž Maľba sa pomaly stáva tradíciou a získava na svojej prestíži. Úroveň prihlásených diel dáva tušiť množstvo ešte neobjavených talentov, ktoré sa na tejto scéne pohybujú. Vďaka súťaži sa nám darí objavovať skrytý potenciál, ktorý mladé umenie určite má. Samotné ročníky Maľby sú pre mňa aj akýmsi svedectvom o vývoji slovenského umenia a samotných autorov, hovorí predseda Správnej rady Nadácie VÚB a generálny riaditeľ VÚB banky Ignacio Jaquotot. 

Uzávierka prihlášok je 30. júna 2009. Každý autor môže do súťaže prihlásiť jedno dielo. Použitá technika a téma sú záležitosťou voľného výberu. Vyhlásenie víťaza sa uskutoční na vernisáži 23. septembra vo výstavnej sieni MK SR Dvorana na námestí SNP. Štatút a prihláška do súťaže zverejnené na www.nadaciavub.sk