Streda 12. augusta. Meniny má Darina

OZ Sporiteľ: Po Sociálnej poisťovni rozhadzuje verejné financie aj MPSVaR

Penzia 11.06.2009 | 09:20 0 Komentárov

Informačná brožúrka Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny nijako nevybočuje z radu pokusov o spochybnenie významu a úlohy II. piliera v dôchodkovom systéme.

Nesie sa v duchu boja proti II. pilieru a je daľším pokusom vyhnať z neho čo najviac ľudí, ktorí tam dnes majú svoje nemalé úspory. Je zároveň potvrdením nezodpovedného a hazardérskeho prístupu ministerky Tomanovej a jej rezortu, k zachovaniu finančnej stability a udržateľnosti celého dôchodkového systému vrátane I. piliera. Tlakom na vyhananie ľudi z II. piliera zhoršujú možnosť udržať I. pilier pri živote aj za horizontom 10-15 rokov. Zvyšuju riziko jeho finančnej insolventnosti, zväčšujú deficit Sociálnej poisťovne a ohrozujú  výplatu dôchodkov.

Obsahovo v tejto brožúrke čitateľ nájde len neúplné a prekrútené informácie. Absentuje pohľad na vývoj demografickej situácie, hospodárskych ukazovateľov v blízkej a vzdialenejšej budúcnosti, a preto ani nemôže byť pravdivý a objektívny.

Popisuje situáciu dneška, aj to úmyselne veľmi skreslene a zatvára oči už pred blízkou budúcnosťou. Je preto neférový voči občanom. Snaží sa ich zaviesť a zamlčaním zjavných faktov podviesť.

Cieľ je jasný. Vyhnať na poslednú chviľu čo najviac ľudí z II. piliera. Získať tak od ľudí čo najviac súkromných financií, ktoré sú dnes uložené na ich účtoch v II. dôchodkovom pilieri a zaplátať nimi diery v štátnom rozpočte a Sociálnej poisťovni.

Ing. Ľudovít Kaník

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial