Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Pioneer Investments potvrdzuje rating A u štyroch podfondov a vyššie ratingy pre tri luxemburské podfondy

Investície 20.08.2009 | 15:19 0 Komentárov

Agentúra Morningstar v júni zvýšila ratingy dvom luxemburským akciovým podfondom rodiny Pioneer Funds. Teraz majú podfondy Pioneer Funds – U.S. Research A EUR ND a Pioneer Funds – Emerging Europe & Mediterranean Equity A EUR ND päť hviezdičiek. V júli ďalej došlo k zvýšeniu ratingu na štyri hviezdičky u luxemburského akciového podfondu Pioneer Funds – European Potential A EUR ND.

Agentúra Standard & Poor’s v júli potvrdila súčasný rating A u ďalších štyroch luxemburských akciových podfondov rodiny Pioneer Funds, a to u Pioneer Funds – Commodity Alpha, Pioneer Funds – Emerging Europe & Mediterranean Equity, Pioneer Funds – Global Trends a Pioneer Funds – Global Select.
 
Agentúra Standard & Poor’s potvrdila rating podfondu Pioneer Funds – Commodity Alpha na základe rozsiahleho back-testu, v ktorom bol potvrdený disciplinovaný a štruktúrovaný spôsob investovania do futures na komodity. „Portfólio tým je síce menšie, ale dostatočne skúsené a doterajšie výsledky Pioneer Funds – Commodity Alpha sú povzbudivé. Preto sme potvrdili rating A,“ uvádza v správe Standard & Poor’s.
 
U Pioneer Funds – Emerging Europe & Mediterranean Equity Standard & Poor’s ocenila najmä skúsenosti portfólio manažéra Marcina Fiejky, ktorý riadi podfond od roku 2005. Vďaka nemu sa podfond behom posledných troch rokov vrátil medzi top desiatku fondov rozvíjajúcich sa trhov regiónu EMEA. „Ocenili sme, že portfólio manažér preukázal kvalitu tohto podfondu v oblasti rozloženia portfólia a výberu jednotlivých cenných papierov a vrátil ho medzi top desiatku fondov,“ uvádza Standard & Poor’s.
 
K potvrdeniu ratingu A u Pioneer Funds – Global Trends došlo na základe skúseností portfólio manažéra Neila Robsona, ktorý riadi v Dubline päťčlenný tím a spolupracuje s ďalšími štyridsiatimi ôsmymi analytikmi z lokálnych pobočiek skupiny Pioneer Investments.
 
Pioneer Funds – Global Select síce v rokoch 2007 a 2008 dosahoval nižšiu výkonnosť v porovnaní s benchmarkom aj fondy v rámci relevantnej konkurencie – bez toho, že by došlo k akejkoľvek zmene v investičnom procese, dobre reagoval na pokles trhu a v prvých piatich mesiacoch roku 2009 vykázal miernu absolútnu aj relatívnu nadvýkonnosť. „K potvrdeniu ratingu A sme sa rozhodli s ohľadom na dlhodobo dosahované výsledky, investičný proces podfondu a v neposlednom rade aj na kvality portfólio manažéra,“ zdôvodňuje správa Standard & Poor’s.


Pioneer Investments
je celosvetová investičná skupina, ktorá spravovala k 30. júlu 2009 aktíva v hodnote 160 269 miliárd EUR (zdroj: PGAM). Klientom, medzi ktorých patria inštitúcie, podniky, sprostredkovatelia a súkromní investori z celého sveta, skupina poskytuje široké spektrum investičných riešení, vrátane podielových fondov, alternatívnych investícií a štruktúrovaných produktov.

Skupina má 80 rokov skúseností s investovaním, na základe ktorých poskytuje klientom a partnerom vhodnú investičnú stratégiu. Vlajkový fond skupiny – Pioneer Fund – je štvrtý najstarší fond v USA a odráža sa v ňom história skupiny Pioneer Investments v oblasti trvalej správy peňazí a pomoc investorom s dosahovaním ich finančných cieľov. Z globálnych investičných centier v Dubline, Miláne, Bostone a Singapure a regionálnych centier vo Varšave a v Prahe je riadený vlastný investičný proces metódou bottom-up. Ten je ďalej podporovaný interným fundamentálnym a kvantitatívnym výskumom. Cestou k dosahovaniu pridanej hodnoty sú skúsení portfólio manažéri, ktorí pracujú na optimalizácii výberu titulov a riadení rizík.


Skupina Pioneer Investments
má pobočky v 31 krajinách a pre klientov pracuje cez 2 300 špecialistov. Pioneer Investments je obchodný názov spoločnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. (PGAM) a skupiny jej dcérskych spoločností. PGAM je 100 % dcérska spoločnosť spoločnosti UniCredito Italiano S.p.A.


Zdroj: Pioneer Investments