Piatok 19. októbra. Meniny má Kristián

S garantovaným vkladom môžete za štyri roky získať až 25%

Banky 03.07.2009 | 14:00 0 Komentárov

VÚB banka prináša na trh už trinástu sériu garantovaného vkladu. Tá pri štvorročnej viazanosti umožňuje dosiahnuť až 25%-né zhodnotenie investície. Miera zhodnotenia pritom bude závisieť od vývoja akciových indexov S&P 500, DJ EuroStoxx 50 a Nikkei 225. Garantovaný vklad bude v predaji do 31. augusta.

Po takmer dvoch rokoch od vypuknutia finančnej a následne hospodárskej krízy v USA a vo svete sa začínajú ukazovať signály stabilizácie. Prvé náznaky oživenia medzičasom povzbudili aj akciový trh k odrazeniu sa od dna. Hoci opatrnosť v očakávaniach rýchleho a silného oživenia svetovej ekonomiky je stále na mieste, pravdepodobnosť, že svetové akciové indexy sa v najbližších štyroch rokoch už nevrátia na svoje minimá, je pomerne vysoká,“ hovorí Ľubica Foltánová, riaditeľka odboru Produktový manažment.  

Garantovaný  vklad je tak ideálny pre všetkých, ktorí majú záujem profitovať z rastu akciových indexov a súčasne chcú mať istotu slušného výnosu aj v prípade, že by sa indexy nevyvíjali priaznivo. VÚB banka totiž každému garantuje 8%-né zhodnotenie vložených úspor, ktoré vyplatí postupne, po 2% v každom roku. Banka navyše každý rok vyplatí aj 4,25%-ný bonusový úrok, ak hodnota jednotlivých indexov bude vyššia ako na začiatku septembra 2009.  

Minimálna výška investície je 300 EUR, tak aby bol garantovaný vklad dostupný čo najširšiemu spektru záujemcov. Výška vstupného poplatku je len 0,6% z investovanej sumy. Peniaze na garantovanom vklade sú chránené v rámci Fondu ochrany vkladov.  

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá  má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Na Slovensku poskytuje svoje služby prostredníctvom 214 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike. 

UPOZORNENIE

Tento text je tlačová správa. Investujeme.sk zvereňuje komerčné oznamy a tlačové vyhlásenia v dodanom znení a nezodpovedá za ich obsah.