Stvrtok 20. február. Meniny má Lívia

Saxo Bank a Nasadaq ponúkajú spoločne portfólio zamerané na rastové akcie

Investície 07.06.2018 | 14:00 0 Komentárov

Spoločnosť Saxo Bank, fintech špecialista zameriavajúci sa na multi-asset obchodovanie a investície na finančných trhoch a spoločnosť Nasdaq, globálny prevádzkovateľ obchodnej burzy, clearingovej technológie, a poskytovateľ obchodných informácií, dnes oznámili vytvorenie spoločného digitálneho investičného portfólia, ktoré bude jedným z produktov služby SaxoSelect a bude založené na analýzach tímu Nasdaq Dorsey Wright.

Nové portfólio, ktoré bude niesť názov Nasdaq DW Global Momentum, ponúkne nákladovo efektívny spôsob investovania do 30 až 40 kvalitných akcií vybraných na základe ich atraktívnosti hodnotenej analytikmi Nasdaq Dorsey Wright (DW). Táto analytická spoločnosť poskytuje investičné nástroje a výskumy, ktoré pomáhajú investorom orientovať sa v širokej ponuke príležitostí. Portfólio sa zameria na rozvinuté, ako aj na rozvíjajúce sa trhy s výnimkou USA.

Služba SaxoSelect je plne digitálnou a automatickou obchodnou a investičnou platformou Saxo Bank, ktorá umožňuje klientom investovať do vopred vybraných portfólií. Nové portfólio Nasdaq tak doplní existujúcich viac ako 28 portfólií, medzi ktoré patria napríklad tie vytvorené v spolupráci so spoločnosťami Morningstar a BlackRock.

Služba SaxoSelect umožňuje klientom mať neustály prehľad nad akciami v portfóliu. Investujú totiž pomocou nej do koša zostaveného podľa zvolenej stratégie. V tomto prípade to budú akcie vybrané pomocou Nasdaq. Jednotlivé trhové pozície je možné sledovať v reálnom čase v úplne transparentnom investičnom prostredí priamo cez obchodnú platformu SaxoTraderGO. Portfólio bude automaticky vyvažované a aktualizované pomocou analytikov Nasdaq.

Kim Fournais, riaditeľ a jeden zo zakladateľov Saxo Bank hovorí:

“Sme veľmi radi, že spolu s Nasdaq môžeme priniesť analýzy tejto spoločnosti pre našich klientov. Kombináciu našej unikátnej obchodnej technológie a investičného manažmentu spoločnosti Nasdaq, sme vytvorili silnú alternatívu k množstvu tradičných investičných produktov, a to za veľmi konkurencieschopnú cenu. Sme hrdí, že môžeme pomocou výskumov spoločnosti Nasdaq rozšíriť investičné príležitosti pre našich zákazníkov.

Naša služba SaxoSelect sa opiera o presvedčenie, že technológie zásadne zmenia odvetvie správy investícií. Prístup k technológiám, dopyt po transparentnosti a orientácia na výkon zmenia spôsob, akým budú jednotlivci spravovať svoje úspory. Spolupráca s Nasdaq tiež zdôrazňuje silu nášho obchodné modelu, keď pre našich klientov vyberáme tie najlepšie produkty a služby od najlepších poskytovateľov.

Jay Gragnani, riaditeľ výskumného a klientskeho oddelenia v Nasdaq Dorsey Wright dodáva:

“Investičné odvetvie sa s rozvojom technológií zásadne mení a to pomáha firmám rozširovať ponuku prostredníctvom spolupráce so silnými partnermi. Spolu so Saxo Bank posunieme našu investičnú stratégiu prostredníctvom efektívneho a transparentného portfólia širokému okruhu investorov na trhu.

Portfólio sa bude zameriavať na rýchlo rastúce akcie, vyberané pomocou metódy “relatívnej sily” uplatňovanej spoločnosťou Nasdaq Dorsey Wright. Investičný proces sa neustále zdokonaľuje a Nasdaq Dorsey Wright tento trend úspešne sleduje už od marca roku 2006. Podstatne vďaka tomu prekonáva trhový benchmark tak v hrubých, ako aj čistých výnosoch, čo prináša atraktívnejší vzťah rizika a výnosu.“

Ročný poplatok za správu portfólia je 0,75 percenta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *