Stvrtok 18. január. Meniny má Drahomíra

Sberbank prijala mladých absolventov tréningového programu

07.11.2014 | 10:04 0 Komentárov

Absolventi, ktorí prešli dvojmesačným tréningovým programom v Sberbank Slovensko, si vybojovali pracovnú zmluvu. Od novembra môžete nové posily stretnúť na pobočkách v Bratislave, Nitre či Banskej Bystrici.

Mladí ľudia absolvovali náročný teoretický a praktický program v septembri a októbri. Jedenásti nastúpili do pracovného pomeru už od novembra, dvanásty sa do tímu pridá pravdepodobne na budúci rok. Pre absolventku Ekonomickej univerzity Luciu Janišovú z Bratislavy to je prvé zamestnanie. „Mám už za sebou brigády v oblasti administratívy. No zistila som, že účtovníctvo určite nie je pre mňa. Práca v banke je omnoho záživnejšia. Každý klient je iný, zapáčilo sa mi to,“ hovorí Lucia.

Čerství pobočkoví pracovníci počas dvoch tréningových mesiacov absolvovali množstvo úloh. V prvej polovici najmä teoretické školenia o produktoch a procesoch v banke. Druhú polovicu stáže zažili už priamo na pobočke Sberbank Slovensko a v Call centre. Na konci kurzu úspešne zvládli záverečné testovanie. „Dozvedel som sa veľmi veľa nových a praktických informácií. Samého ma prekvapil môj progres. Veľmi sa mi páčila tímovosť na pobočke, všetci nám ústretovo pomáhali,“ teší sa Martin Šujanský z obce Číž, ktorý nové vedomosti bude môcť uplatniť na pobočke v Banskej Bystrici.

Náročný štart má pred sebou aj Tomáš Smolárik z Komjatíc, ktorý ešte stále študuje na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Podarilo sa mu dostať do tímu úplne novej pobočky v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall, ktorá sa otvára 13. novembra. Keďže pobočka má predĺžené otváracie hodiny až do 9-ej večer, môžem si nakombinovať služby aj školu, hovorí Tomáš.

„Novým kolegom srdečne blahoželáme a držíme im palce. Tešíme sa, že boli úspešní. Počas tréningového programu veľmi dobre spolupracovali a snažili sa. Cítime zodpovednosť za mladých ľudí, ktorým často po skončení vysokej školy chýba prax a je pre nich ťažšie nájsť si uplatnenie na trhu práce. Určite v podobných aktivitách budeme pokračovať a plánujeme v budúcnosti otvoriť ďalší trainee program pre záujemcov,“ poznamenáva riaditeľka ľudských zdrojov Sberbank Slovensko Miroslava Jandorfová.

Zdroj: Sberbank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *