Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Slovenská spoločnosť Salve Group sa stala lídrom na trhu v Rumunsku

Slovenská spoločnosť Salve Group, ktorá sa zaoberá retailovým finančným poradenstvom, sa stala v roku 2008 lídrom v oblasti finančného poradenstva na rumunskom trhu. Počas reformy dôchodkového systému sprostredkovala cez svoje dcérske firmy Salve Club broker de Pensii a Fincop broker de Pensii poradenstvo pri výbere penzijného fondu viac ako 300 000 klientom.

Po skončení dôchodkovej reformy spoločnosť pretransformovala sieť na profesionálne penzijné plánovanie s ponukou ďalších produktov. Po spustení  poradenského programu pre klientov pripravuje finančné plány a odporúčania viac ako 2 000 poradcov, čo zo slovenskej spoločnosti robí v Rumunsku v súčasnosti trhovú jednotku.   

Rumunský trh vo viac ako 20 miliónovej krajine bol pre spoločnosť Salve Group veľkou výzvou. V rámci dôchodkovej reformy si viac ako 3,5 milióna ľudí  mohlo vybrať jednu zo 17 správcovských spoločností v II. pilieri. Pre slovenskú spoločnosť Salve Group to okrem ambície uspieť znamenalo v krátkom čase vybudovať a pripraviť sieť obchodníkov pre dôchodkovú reformu. Odborné semináre sa začali už v roku  2007 a za 5 mesiacov vyrástla sieť v počte viac ako 25 000 obchodníkov.

„Úspešnosť seminárov sa ukázala už pred reformou, sieť našich spolupracovníkov mala v tom čase už 15 000 ľudí,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Marek Jankovič. „Boli sme tŕňom v oku konkurencii. Ťažko sa získala licencia pre Salve Club broker de Pensii a ešte ťažšie sme získavali individuálne licencie.  Nakoniec  Salve club  získal viac ako 25 000 členov a vyše 12 000 licencovaných obchodníkov,“ dodáva Marek Jankovič. „Naša druhá dcérska spoločnosť Fincop Broker de Pensii získala tiež viac ako 12 000 licencií a spolu sme poskytli poradenstvo viac ako 300 000 klientom v penzijnej reforme“. Úspech spoločnosti ocenila aj masmediálna spoločnosť , ktorá sa špecializuje na finančný trh. Spoločnosť Fincop Broker de Pensii, dcérska spoločnosť Salve Group, bola ocenená titulom Broker roka.

Ambície Salve Group boli však ešte vyššie. Chceli  priniesť na rumunský trh vyššiu kvalitu finančného poradenstva. Preto sa po Slovensku a Ukrajine rozhodli aj v Rumunsku vybudovať poradenskú spoločnosť so širokým zameraním. Cieľ bol odvážny. Stať sa  za 6 mesiacov lídrom na  trhu, čo sa v histórii Strednej Európy zatiaľ nikomu nepodarilo.

„Pracujeme podľa veľmi dobrého know-how a dávame šancu každému spolupracovníkovi, ktorý s nami aktívne pracuje. Zakladáme si na modeli poradenstva známom zo Spojených štátov amerických, ktorý prináša nový štandard na trh finančného poradenstva,“ dodáva Marek Jankovič.

V súčasnosti sa spoločnosť Salve Group  v Rumunsku orientuje na poradenstvo v oblasti penzijného plánovania. Produktová škála zahŕňa ponuku 2 a 3 dôchodkového piliera, životného a neživotného poistenia, stavebného sporenia a medicínskeho pripoistenia od piatich rôznych partnerov.  Svoje služby ponúkajú vo viac ako 30 pobočkách po celej krajine.

„ Vďaka nášmu poradenskému programu pre klientov, očakávame , že počet našich klientov stúpne na 800 mesačne. Do nášho portfólia chceme pridať nové produkty do poisťovní Aegon a Aviva, kreditné karty Master Card a hypotekárne úvery. Komfort pre klientov zvýšime aj pripravovaným call-centrom a moderným systémom vzdelávania špecialistov„ hovorí Marek Jankovič.

Spoločnosť Salve Group sa neobáva ani dôsledkov súčasnej finančnej krízy, ich očakávania sú naopak optimistické. „HDP Rumunska by malo rásť o 3-4 percentá a podľa odborníkov by mal aj trh životného poistenia vzrásť o viac ako 15 percent ročne,“ dodáva Marek Jankovič.

SALVE GROUP je európska finančná skupina, ktorá sa zaoberá distribúciou finančných produktov v strednej a východnej Európe. Zastrešuje 7 finančno-poradenských spoločností, ktoré podnikajú pod vlastnými značkami a zaoberajú sa nezávislým finančným poradenstvo a predajom finančných produktov v 4 krajinách Európy. Salve Group spolupracuje s významnými finančnými inštitúciami . Spoločnosť má 100 pobočiek a školiteľských centier.

Marek Jankovič pôsobí viac ako sedemnásť rokov v oblasti poisťovníctva a finančníctva, naposledy na poste podpredsedu predstavenstva Allianz–Slovenskej poisťovne. Od mája 2007 prišiel do Salve Group, kde prevzal celkové riadenie SALVE GROUP a všetkých jej firiem. Zastrešuje a riadi expanziu spoločnosti do zahraničia.