Sobota 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš

Slovenská sporiteľňa prepožičia múry svojich pobočiek mladým umelcom

Slovenská sporiteľňa nahradila bilbordy na fasádach svojich dvadsiatich pobočiek umeleckými dielami.

Mladí talentovaní umelci tak získali priestor a voľnú ruku, aby na veľkých plochách znázornili tému „Budúcnosť nášho mesta“. Slovenská sporiteľňa verí, že postupne #mámenato zmeniť vízie  umelcov na realitu, a vytvoriť tak spokojné a krásne miesta, aké si zaslúži moderná krajina.

Autormi umeleckých diel sú Róbert Szegény, Milan Pleva a Štúdio Natreto. Ich diela zdobia mestá: Banská Bystrica, Bardejov, Čadca, Detva, Holíč, Košice (2 diela), Kráľovský Chlmec, Levice, Liptovský Hrádok, Michalovce, Patrizánske, Pezinok, Podbrezová, Prešov, Stará Lubovňa, Svidník, Turčianske Teplice, Vranov nad Topľov a Žilina. Spolu s bankou zároveň pripravili pre starostov a primátorov miest brožúry o umeleckých dielach. Tiež v nich môžu nájsť množstvo nápadov a inšpirácií, ako vidia umelci a mladí ľudia budúcnosť ich mesta.

Celú galériu umeleckých diel aj s popisom nájdete aj na webe Slovenskej sporiteľne.

Krátku video reportáž o projekte nájdete na youtube kanáli banky.

Slovenská sporiteľňa prestala v auguste minulého roku využívať vo svojej komunikácii vonkajšiu reklamu – billboardy, citylighty a ostatné vonkajšie reklamné plochy. Dôvodom bolo rozhodnutie naďalej neprispievať k vizuálnemu smogu vo verejnom priestore. Na outdoorovú komunikáciu bude využívať len indoorové plochy napr. v nákupných centrách, kinách, fitnescentrách a na ďalších miestach, v ktorých sú reklamné plochy už funkčnou a estetickou súčasťou priestoru. Banka verí, že inšpiruje aj ďalších zadávateľov na Slovensku. Čo sa stalo s posledným billboardom Slovenskej sporiteľne si môžete pozrieť tu.

Súčasne spolu s koncom billboardov sporiteľňa spustila v rámci svojej nadácie grant vo výške 250 000 eur. V prvom ročníku grantu #mamnato uspelo 35 lokálnych hrdinov, ktorí sa rozhodli pomôcť zmeniť Slovensko na modernú a zodpovednú krajinu. Dvadsať projektov vybrala odborná komisia, o pätnástich víťazných rozhodla verejnosť v hlasovaní, ktorého sa zúčastnilo takmer 108 tisíc ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *