Tlačové správy

MEXX Reality nabízí ojedinělou investici do apartmánových bytů

Investície 03.12.2008 | 11:44 0 Komentárov

Zcela nový model investování do apartmánových bytů spojený s pravidelným a garantovaným výnosem, nabízí společnost MEXX Reality. V době značné volatility na světových akciových, nemovitostních i komoditních trzích nabízí výjimečnou možnost, jak uložit peníze s minimálně pětiprocentním výnosem a výhledem na růst kapitálové hodnoty.

ČSOB stanovila limit predaja štartovacích balíčkov

EURO 03.12.2008 | 00:48 0 Komentárov

Vzhľadom na mimoriadne vysoký záujem o kúpu štartovacích balíčkov vo veľkých množstvách ČSOB rozhodla o obmedzení počtu predaja štartovacích balíčkov vo svojich pobočkách nasledovne:

Allianz New Europe: prvých deväť mesiacov prinieslo udržanie rastu

Poistenie 30.11.2008 | 22:52 0 Komentárov

Spoločnosť Allianz aj naďalej úspešne realizuje svoju stratégiu ziskového rastu v Novej Európe . Za obdobie končiace septembrom 2008 prekročila spoločnosť Allianz v objeme prijatého poistného hranicu 3 miliárd eur.

Bankové vklady – pohodlný spôsob výmeny korún

Banky 27.11.2008 | 19:47 0 Komentárov

Popularita bankových vkladov u obyvateľov v posledných mesiacoch narastá. Ku koncu tretieho kvartálu bolo na účtoch bánk viac ako 538 mld. Sk vkladov od obyvateľstva, čo predstavuje medziročný nárast o 15,6 %. Banky pripisujú túto skutočnosť zámeru klientov pripraviť sa na jednoduchý prechod na euro ako aj ponuke výhodne úročených produktov.

Začiatok distribúcie zásielky o eurových bankovkách a minciach

Banky 27.11.2008 | 19:45 0 Komentárov

V pondelok 1. decembra 2008 sa začne distribúcia informačnej zásielky Európskej centrálnej banky (ECB) a Národnej banky Slovenska (NBS) do všetkých domácností na Slovensku. Zásielka obsahuje leták s informáciami o eurových bankovkách a minciach a ochranných prvkoch bankoviek.

Investori a trh práce

Makroekonomika 27.11.2008 | 19:25 0 Komentárov

V bratislavskom hoteli Bonbón začala 1. medzinárodná konferencia „Investori a trh práce“ pod záštitou premiéra Róberta Fica. Načasovanie a téma konferencie, ktorú zorganizovalo Ministerstvo hospodárstva a Ministerstvo práce, sú vzhľadom na celosvetovú finančnú krízu nanajvýš aktuálne.

Tatra banka získala už po piaty raz ocenenie The Banker – Banka roka na Slovensku

Banky 27.11.2008 | 19:23 0 Komentárov

Prestížny ekonomický magazín The Banker jednotne udelil spoločnostiam Raiffeisen Zentral Bank Österreich AG (RZB) a Raiffeisen International Bank-Holding AG ocenenie „Banka roka“ v strednej a východnej Európe za rok 2008. Regionálne ocenenie Banka roka na Slovensku pri tejto príležitosti získala Tatra banka.

Poistením do hôr ušetríte

Poistenie 27.11.2008 | 19:20 0 Komentárov

Allianz – Slovenská poisťovňa zaplatila tento rok za klienta náklady na záchranné akcie horskej služby, ktoré dosiahli 111-tisíc korún. Išlo o zlomeninu dolnej končatiny pri výstupe na vysokotatranské Rysy. Na záchrannej akcii sa podieľalo 6 záchranárov a trvala viac ako 12 hodín.

Slovenská sporiteľňa slávnostne otvára v Bratislave svoje nové sídlo

Banky 27.11.2008 | 19:17 0 Komentárov

Slovenská sporiteľňa 27. novembra 2008 slávnostne otvára svoje nové sídlo na Tomášikovej ulici 48 v Bratislave, po necelých dvoch rokoch od začiatku jeho výstavby.

Aktuálna makroekonomická prognóza MF SR

Makroekonomika 26.11.2008 | 16:41 0 Komentárov

V mimoriadnej aktualizácii makroekonomickej prognózy znížilo MF SR odhady rastov HDP na najbližšie obdobie, a to v dôsledku globálnej finančnej krízy. Aj napriek tomuto zníženiu však bude slovenská ekonomika rásť najrýchlejším tempom v Európskej únii (podľa prognózy EK), keďže k spomaleniu rastu dochádza aj v iných krajinách, a to vo väčšej miere ako v SR.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Robinson Frankly komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  POTREBUJETE PÔŽIČKY NA OBCHODNÉ ALEBO OSOBNÉ POUŽITIE? Poskytujeme pôžičky v inej mene s prijateľnou úrokovou sadzbou 2%. Cieľom našej spoločnosti je poskytovať vynikajúce profesionálne finančné služby. Kontaktujte nás, aby ste sa mohli prihlásiť Tu na našej stránke alebo ...

 • Mimo komentoval V nedeľu v obchodoch realizujeme 8,3 % platieb z týždenného objemu

  Áno je to aj môj názor. Len je zlé, pokiaľ sa používa štatistika a hodnoty sa jednoznačne nevysvetľujú. Nadpis “V nedeľu v obchodoch realizujeme 8,3 % platieb z týždenného objemu” je pre problematiku argumentácie za zatvorenie obchodov v nedeľu, používanej zo strany ...

 • Filip komentoval Záujem o nehnuteľnosti sa po korona výpadku opäť obnovil

  Slovenský realitný trh je veľmi zvláštny. Aj keď dopyt počas krízy spadol na nulu, predajcom sa stále darí držať ceny vysoko... Človek by mohol mať pocit, že umelo udržujú ponuku bytov obmedzenú... ;-) Nie je to kartelová dohoda?

 • Eva komentoval Ako a kde sa dozvedieť, či je človek dlžníkom

  Užitočný prehľad. Niečo také by mal financovať štát. Mali by sa k tomu dostať aj chudobní ľudia a bez poplatkov. Veľa ľudí vôbec netuší komu a koľko dlží. Bez toho sa nikdy nevymotajú z kolotoča dlhov a exekúcií.

 • Milan komentoval Pandémia zmenila svet. Ktoré akcie z toho budú profitovať?

  Koronakríza zmenila svet. Je logické, že niektoré firmy na tom získajú a iné stratia. Teraz ešte staviť na tie správne. :-)